PILNE! Premier odwołuje delegację z Polski na szczyt V4 w Izraelu. „Te słowa są niedopuszczalne w sferze publicznej”

Premier Mateusz Morawiecki/fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Premier Mateusz Morawiecki/fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Podjąłem decyzję o odwołaniu wizyty polskiej delegacji na szczyt V4 w Izraelu; więc również nie pojedzie tam minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz – powiedział w poniedziałek w Białobrzegach (Mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki.

Podjąłem decyzje o odwołaniu polskiej delegacji ze spotkania w Izraelu, które było wcześniej zaplanowane, a więc również nie pojedzie tam minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz – powiedział Morawiecki.

– Podjąłem taką decyzję, ponieważ te sformułowania, które padły z ust powołanego na ministra spraw zagranicznych pana (Israela) Katza, są absolutnie niedopuszczalne. Są niedopuszczalne nie tylko w dyplomacji, ale dla mnie one są niedopuszczalne absolutnie w sferze publicznej – powiedział premier.

Dodał, że Polacy byli narodem najbardziej poszkodowanym, obok Żydów, Romów, w czasie II wojny światowej. Szef rządu podkreślił, że Polacy ponieśli wielką ofiarę w czasie wojny ratując dziesiątki tysięcy, setki tysięcy Żydów.

W niedzielę p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi izraelskiego rządu stwierdził, że „nasz premier wyraził się jasno”.

Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych – powiedział Katz.

Źródło: PAP

33 KOMENTARZE

 1. Przedwyborczy teatrzyk dla gojów a po wyborach po staremu pozycja klęcząca chyba że na wyborach dostaną kopa w torbę czego im szczerze życzę.

 2. To wygląda bojowo, ALE we POLSCE wybory tera bydóm iiiii…
  Wygląda mi to na udawane…..

 3. Netanyahoo robi sobie kosztem Polski kampanie wyborczą. Z tego samego powodu obsesyjnie co rusz atakuje Syrię. Myśli, że na konfliktach coś ugra. Zawiedzie się jednak bardzo. Netanyahu padł ofiarą „klątwy Asada” i nic ani nikt nie jest mu już w stanie pomóc. W kolejce na śmietnik historii czekają Macron i Erdogan.

  • Tylko, że jeśli Bibi przegra, to jego miejsce może zająć ktoś gorszy, np. Jair Lapid, który jest jeszcze większym polonofobem i polakożercą niż Netanyahu.

   • Izraelici prędzej czy później się obudzą i zmiotą tych wszystkich rasistów starego chowu. Tak się nie da żyć. Ciągły konflikt, szczucie, rujnowanie, dzielenie, mury i getta… Czy nie lepiej współpracować, zarabiać na turystach i cieszyć się życiem? Choroba tocząca Izrael minie i dla tego kraju też zaświeci w końcu słońce. Na razie przechodzą etap szowinizmu, nacjonalizmu i awanturnictwa. Kiedyś będą się z to wstydzić i będą bulić Palestyńczykom odszkodowania. A konflikt z Polską to już zupełne kuriozum. Popatrz jak wygląda granica Polski z Niemcami, tak samo zresztą wyglądałaby nasza granica z Rosją gdyby nas wiadome ludziki nie skłócały. Zgoda buduje niezgoda rujnuje a cała reszta to błąd, który natura prędzej czy później usunie.

   • To lepiej dla nas. Światowe lewactwo już nie będzie mogło bronić kompletnego naziola i rasisty.

 4. Izrael ma gdzieś delegacje! Tu trzeba skasować dotację do Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie (gmina Kraków: 30 mln zł rocznie, spółki gminne jak wodociągi itp. kolejne 30 mln zł, TVP 30 mln zł), dotacje do Museum Polin itp. Ta nazistowska antypolska nacja rozumie tylko taki język!

 5. Dziwię się bardzo pozostałym członkom Grupy, że nie zbojkotowali tego cyrku i najwyraźniej stawią się bez – nie ukrywajmy- najważniejszego partnera. Taka grupa to d…. nie grupa

 6. Rząd powinien zabronić panoszeniu się żydom w Polsce i wydalać ich z kraju począwszy od antypolskich redaktorów GW i dziennikarzy TVN

 7. Stosunki z Izraelem powinny zostać zerwane, jak widać więcej nas dzieli niż łączy. Izrael jest daleko od Polski, po co na siłę włazić im w dupsko?Obok siebie mamy Białoruś, Ukrainę, Rosję, Czechy,Litwę- narody słowiańskie z którymi nas coś łączy

  • LItwa, to nie słowianie tylko Bałtowie. NAtomiast jesli chodzi o historyczną litwę tę od „Litwo ojczyzno moja” to sa tereny dzisiejszej Białorusi

 8. Ciekawi mnie czy Morawiecki wkoncu zrozumial, ze duza czesc zydow nas nienawidzi i nie zmienimy tego bo sa uprzedzeni, I nie zaglaskamy ich spolegliwoscia. Trzeba przyjac fakt ze oni nas fanatycznie nie lubia i zmienic nasze zachowanie, z spolegliwosci na stawianie im czola.

  Boask to ostatnio mowil i ma racje – nie ma opcji zeby caly swiat nas kochal, a jak ktos fanatycznie ciebie nie lubi to trudno, trzeba z tym zyc.

  Gorgetta go home, Green go HOME, wsz sojusz jest nic nie warty. I pokazaliscie to nam i turkom rowniez i pewnie wiele innym krajom.

  Musimy zyc bez waszego sojuszu.

 9. To teraz pora na założenie/kupienie wydawnicw , gazet i innych mediów na świecie, i propagowanie historii Polski w językach świata np. po angielsku, bo wykładanie kasy na łódkę w kolorach białym i czerwonym się nie sprawdziło

 10. Izrael się cieszy. Polska rezygnuje z udziału w V4. Polacy się cieszą , że PIS się postawił żydkom. Ogólnie wszyscy są zadowoleni o czym tu gadać, sprawa zamknięta.

 11. Izrael z systemem totalitarnym pracy niewolniczej tzn. zasadniczej sluzby wojskowej nie jest w zadnej pozycji strofowania Polski w zadnej sprawie niedawno wyzwolonej z okupacji w Sowieckiej w ktorej strukturach zasiadalo wielu obywateli narodowsci Zydowskiej. Izrael poprzez sluzbe zasadnicza wymuszana na ortoksyjnych wyznawcach religii Mojzeszowej zmuszajac ich do golenia sie i przebierania w mundury a takze wymusza na kobietach o dlugosci pochodzenia carskiej Rosji tzn. 3 lat popelnia zbronie wojenne na wlasnych obywatelach. Izrael z taka sluzba stanowi zagrozenia dla historcznego pacyfizmu Rzeczypospolitej Polskiej a takze stanowi pole moderacji i justyfikacji zbrodni wojennych ZSSR na terytoriach Polskich w latach po 1945 w postaci pracy niewolniczej i sluzby zasadniczej LWP. Polska podobnie jak Izrael ma prawo do niepgraniczonego rozwijania wlasnego potencjalu nuklearnego jak tez energii atomowej stosowanej do energetycznych celow pokojowych.

 12. Pozostali członkowie V4 powinni się absolutnie wycofać z wyjazdu do żydostanu i zorganizować spotkanie w Polsce! Bez najważniejszego kraju, Polski, to żadne V4. Liczę że Orban jako pierwszy wycofa się z tego i stanie po stronie Polski.

 13. ok. ale nie należało się zgadzać na izraelsko-amerykańską farsę przeciwko Iranowi na naszym terenie i za pieniądze polskiego podatnika. Wstancie z kolan bo tego chcą wasi wyborcy…

 14. Powiedzmy sobie szczerze. Nam ten syjonistyczny, zbrodniczy twór w Palestynie do niczego nie jest potrzebny. Dosłownie. Tysiąc lat już egzystujemy bez Izraela w Palestynie. Także bez niepodległej Ukrainy przypominam przy okazji.
  To nasze uznanie jest im (Izraelowi i Ukrainie) potrzebne, a nie odwrotnie. Niech więc obydwa twory syjonistyczny i sowiecki zachowują się jak należy i nie obrażają Narodu Polskiego. Jak nie , to żegnamy ozięble.
  Te rządzące trzęsid*pki nawet o tym nie pomyślą, ale rząd prawdziwie polski winien to bardzo dokładnie rozważyć.

 15. Panie Katz, tobie mamona rozum odebrala. Gdyby nie Polska i Polacy to zadnych zydow dzisiaj by nie bylo a tym bardziej klopotow z nimi.
  Polska i Polacy pomagaja wam nie od czasu wojny tylko od co najmniej 600 lat. Czciij sobie swoich poleglych bo na to zasluzyli, ale nie obrazaj i nie znieslawiaj innych. A jak osmielasz sie mowic o Polakach, ktorzy wam zydom pomagali, to nie zapomnij najpierw wspomniec zydowskich zdrajcow i kolaborantow nie tylko z hitlerowcami ale i stalinizmem.
  Wstyd, i takich jak ty osmielam sie nazwac parchmi niewdziecznymi.

 16. Oczynszowanie świata przez „szlachtę” jerozolimską

  Cokolwiek stwierdzić, to inteteligencji
  Przecież odmówić tej „szlachcie” nie sposób!
  Oczynszowannie za naszej kadencji
  Bierze początek. Nie za życia osób,
  Których tysiące holocaust przeżyło.
  (I mogło świadczyć, JAK NAPRAWDĘ BYŁO…)

  „Szlachta”, jakkolwiek żadną szlachtą nie jest
  (Jest kupą chamów, które czosnkiem śmierdzą),
  Długofalowo jednak bierze w rejestr
  Cały świat. Błędnie narodowcy twierdzą,
  Że „Żydom tylko wciąż o Polskę chodzi”.
  Nie! Tak PODATEK ŚWIATOWY się rodzi.

  „Szlachta” nie po to mienie bezspadkowe
  Chce najpierw zgarnąć od Polski, by finał
  Był to intrygi. Muszą być gotowe
  Też inne państwa! Mus będzie je zginał.
  Bo, w przeciwieństwie do Polski, w zagładzie
  Miały współudział. Każdy forsę kładzie!

  W końcy też płacą Stany Zjednoczone,
  Co odmówiły pomocy, roszczenia
  Wzięły natomiast na siebie… SKOŃCZONE!!!
  Oto co było do udowodnienia,
  Udowodnione zostało. Panuje
  Nad światem „szlachta”, która go czynszuje…

 17. Oceniam umiarkowanie pozytywnie, choc mam obawy…

  Może to tylko zagrywki w celu zbliżenia się do Niemiec, przypodobania im się (może na ich polecenie nawet)- w ue „antysemizm” jest zwalczany aż miło, multi kulti jest propagowane do n-tej potęgi, ale „antyizrelizm” (głównie pozorny) jest dozwolony

  Może ta „dzielna postawa” ma coś pokryć, coś takiego, ze szczęki by nam opadły, gdybyśmy wiedzieli….

  Niemniej patrzę tak: może to teatrzyk/przedstawienie/mydlenie oczu, ale … niezłe przedstawienie.
  Patrząc dość ostrożnie na to, i nie wierząc w żadną zmianę, stwierdzę, że:
  lepsze takie mydlenie oczu, niż zachowanie mające pogłebić „masochizm narodu” do kwadratu – a dotychczas widziałem tylko takie zachowania i zaniechania….

Comments are closed.