Szokujące wyniki sondażu. Więcej Polaków chciałoby Ukrainy w NATO niż sami Ukraińcy

Polacy są największymi entuzjastami przystąpienia Ukrainy do NATO. Większymi niż sami Ukraińcy.

Taki jest rezultat sondażu przeprowadzonego przez sondażownię Ipsos z Berlina na zlecenie niemieckiej Fundacji imienia Friedricha Eberta. Wyniki sondażu były prezentowane na monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Sondaż przeprowadzono w 7 państwach: Niemczech, Francji, Polsce, Serbii, Rosji oraz na Łotwie i Ukrainie. Jednym z pytań była kwestia ewentualnego członkostwa Ukrainy w NATO i UE.

Najwięcej zwolenników przyjęcia Ukrainy do NATO jest w Polsce. Aż 67% badanych w naszym kraju odpowiedziało pozytywnie na pytanie, że „Ukraina powinna zostać członkiem NATO”. Jedynie 23 proc. było przeciwnych To nawet więcej niż na Ukrainie, gdzie za było 56%, a przeciw było 30% ankietowanych.

Wśród przeciwników przyjęcia Ukrainy do NATO przodują oczywiście Rosjanie (7% na „tak”, przy 75% przeciw) i Serbowie (16% wobec 66%). Więcej przeciwników niż zwolenników przyjęcia Ukrainy do NATO jest w Niemczech (23% wobec 61%) i we Francji (27% do 37%).

Ukraińcy są zdecydowanymi zwolennikami przyjęcia ich kraju do Unii Europejskiej. Za tym jest 73% Ukraińców. Przeciwnych jest 18%. Więcej zwolenników niż przeciwników jest także w Polsce. „Za” jest 68%, a przeciw jest 25% ankietowanych.

Pozostałych krajach więcej jest sceptyków niż entuzjastów. Tylko 26% Niemców jest za przyjęciem Ukrainy do UE, a aż 60% jest przeciwne. We Francji te proporcje wyglądają podobnie – 28% Francuzów zgadzało się z tym, że Ukraina powinna wejść do UE, a 43% było przeciwne.

Ciekawe są też wyniki sondażu o odpowiedzialność za eskalację konfliktu na Ukrainie.
82% Polaków wskazało na Rosję, podczas gdy 78% wskazało na to państwo.
24% Polaków uznało, że odpowiedzialność ponosi Ukraina. Aż 54% Ukraińców uznało, że odpowiedzialność ponosi ich państwo.

Źródło: „Kresy”

31 KOMENTARZE

   • Nie może niedouczony kurwiu tak twierdzić, gdyż UE istnieje dopiero od wejścia w życie traktatu lizbońskiego. Wcześniej były Wspólnoty Europejskie, a do traktatu z Maastricht EWG, a jeszcze wcześniej…

 1. Tak dla Ukrainy w NATO! Im wiecej między nami a Rosją tym się bezpieczniej będe czuł.
  A unia będzie jeszcze dłuuuuuugo trwała! Być może zamieni sie w stany zjednoczone europy? Kto wie…

 2. jeżeli Ukraina będzie w NATO, to w razie jakiegoś konfliktu na wschodzie, to oni będą na pierwszym froncie, a nie my jak to jest teraz. więc jak najbardziej za Ukrainą w NATO,

  • UPAdlina nigdy nie będzie w NATO. Żeby przyjąć nowych członków potrzeba jednomyślności (weto!) + uregulowanych granic…

 3. W Rosji powinien się zmienić prezydent i się skończy kryzys wojenny Rosji z Ukrainą.

 4. Prawiczki wolą mieć wojska rosyjskie pod Lwowem zamiast pod Donieckiem. No cóż prawiczki nienawidzą UE i NATO a kochają KGB.

  • ŚMIERDZISZ banderowcem, a skoro tak kochasz banderowców to WYPIER_ALAJ DO DONBASU ZDYCHAĆ ZA banderowców !!!!!
   A RUSKICH NIElubisz, BO ROSJA SIĘ was POZBYŁA !!!!!
   DO PIEKŁA Z tobą !!!!!

   • Do Piekła powinno się też trafiać za nadużywanie ilości wykrzykników i pisanie non stop dużymi literami.

  • Mamy pod Elblągiem i Olsztynem i jakoś dajemy radę. Już „ojciec” fabią jechał walczyć za Ukrainę – planujesz się do niego dołączyć? Zaatakowanie państwa natowskiego tym musiałoby się skończyć.

 5. Widać edukacja Polaków nisko stoi! Żydzi czyli NKWD wymordowało nasze elity , Niemieckie ścierwa wymordowały w obozach zagłady. Pozostało nam trochę rolników i na wschodzie i południu ,trochę Ślązaków .
  Całe pałacie zachodnich ziem to ludzie kołchozów(PGR-y ) przyjechali na ruskich czołgach .Tacy to Polacy ni pies ni wydra.
  W telewizji Polaków nie pokazują żydokomuna w pełnej krasie. To kogo mają słuchać ?
  Tylko na YT można dowiedzieć się jak żyć i kogo popierać. Tylko tych nie pytają sondażownie.

 6. !!!!! ukraina NIGDY W NATO !!!!!
  !!!!! DO PIEKŁA Z WSZYSTKIMI banderowcami i ich sługusami CZYLI kapo i NIECH TAM ZGNIJĄ, A NA SKU_WIONYM PIER_OLONYM SĄDZIE OSTATECZNYM NIECH ZGINĄ NA WIECZNOŚĆ !!!!!
  A M E N ! ! ! ! !

 7. Putin nie będzie wiecznie prezydentem Rosji tak jak Poroszenko prezydentem UPA-iny

  • To akurat niekoniecznie musi być dobra wiadomość. Wizja np. p. Szojgu na miejscu p. Putina jakoś mnie nie pociesza.

 8. Panie Wľadymirze Wľadymirowiczu Putinie-kończ Pan z tą UPAdliną !
  Niech to upadľe państwo ,którym brzydzą się sami Ukraińcy – zdechnie jak najszybciej !

 9. UPAdlina z Szuchevytchami i Wiatrovytchami (pierdu pierdu) w NATO? Polactwo przed szkodą i po szkodzie głupie. Tymczasem upadlińska policja wraz z politykierstwem urządziła sobie akcję „ja, banderowiec”…

 10. Będąc na Ukrainie, widziałem plakaty Tymoszenko z „programem”, który zawierał przyjęcie Ukrainy do UE i NATO. Powiedziałem wtedy moim znajomym Ukraińcom, że ten program to najprostsza droga do wojny z Rosją i podziału Ukrainy. Rosja, przy całym swoim dziadostwie, to jednak kraj poważny i zdolny do prowadzenia polityki samodzielnej i aktywnej, także w sferze militarnej. Sądzę, że perspektywa Ukrainy w NATO to jest to, na co Rosja w żaden sposób nie może się zgodzić i pokaże to swoje „no pasaran”, czy – jak kto woli – „non possumus”.

 11. nie mam nic do Ukraińców w Polsce ale nie chce by byli w UE i NATO
  Polska starci na tym jak od nas wyjada na zachód i jeszcze wmieszają nas w rusko ruskie wojny

 12. Ukraina i Białoruś muszą pozostać jako strefy buforowe miedzy Polska i Rosja – w interesie tak Polski jak i Rosji (w żywotnym interesie Polski przede wszystkim) jest utrzymywanie Ukrainy w roli państwa upadłego, słabego ekonomicznie w którym nieustannie ścierają się wpływy rosyjskie i wpływy nacjonalistów ukraińskich – należy rozgrywać w ten sposób właśnie sytuacje na Ukrainie – wspierać jej niepodległość ale jednocześnie przeciwdziałać integracji europejskiej i członkostwu w NATO.

  • w tym waszym knuciu w ogole nie bierzecie pod uwage ze ukrainski nacjonalizm mial swoje zrodla w Niemczech, teraz kontrole nad nim niby przejeli amerykanie ale sentyment u ukraincow jest, dopoki rzadzi Merkel to nie grozi nam zblizenie niemiecko-ukrainskie tylko ze to powoli juz sie konczy.

 13. Ten sondaż to napuszczanie i ogłupianie społeczeństwa przez Niemieckich Żydów i masonów ,Ukraina w Nato = Wojna z Rosją Wojna z Rosją = śmierć milionów gojów i doskonały zysk dla Izraela i USA.

Comments are closed.