Wystawili nas? Premier Czech ujawnia, co państwa V4 planują zamiast szczytu w Izraelu. „Orban i Pellegrini są już w Jerozolimie”

Andrej Babisz, premier Czech i lider iANO. Źródło: parlamentnilisty.cz

Czeski premier Andrej Babisz poinformował w poniedziałek, że w związku z odwołaniem udziału premiera Mateusza Morawieckiego w spotkaniu szefów rządów V4 z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Jerozolimie, szczyt nie dojdzie do skutku; zastąpią go spotkania dwustronne.

„Szczytu nie będzie, zamieni się w spotkania dwustronne” – powiedział Babisz dziennikarzom w Pradze. Szef rządu Czech zapowiedział też, że spotkanie premierów Grupy Wyszehradzkiej z politykami z Izraela może się odbyć w drugiej połowie roku. „W zasadzie uzgodniliśmy, że spotkanie mogłoby się odbyć dopiero w drugiej połowie roku, gdy Republika Czeska przejmie przewodnictwo” – cytuje Babisza agencja CTK.

W Izraelu, jak powiedział dziennikarzom Babisz, są już premierzy Węgier i Słowacji, Victor Orban i Peter Pellegrini. Szef czeskiego rządu ma dotrzeć do Jerozolimy w poniedziałek wieczorem, a dwustronne spotkania z izraelskim premierem zaplanowane są na wtorek.

Zmianę charakteru spotkania w Jerozolimie potwierdził rzecznik MSZ Izraela Emmanuel Nahshon. „Nie będzie pełnego spotkania V4” – napisał w wiadomości SMS, cytowanej przez agencję Reutera. „Przyjeżdża trzech premierów, którzy spotkają się z premierem (Izraela)” – dodał.

Wcześniej w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że podjął decyzję o odwołaniu wizyty polskiej delegacji na szczyt V4 w Izraelu. „Podjąłem taką decyzję, ponieważ te sformułowania, które padły z ust powołanego na ministra spraw zagranicznych pana (Israela) Katza, są absolutnie niedopuszczalne. Są niedopuszczalne nie tylko w dyplomacji, ale dla mnie one są niedopuszczalne absolutnie w sferze publicznej” – powiedział szef polskiego rządu.

W niedzielę p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Izrael Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez izraelskie media szefowi izraelskiego rządu stwierdził: „Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – redakcja), któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”.

Katz odniósł się w ten sposób do wcześniejszej wypowiedzi Netanjahu, który – według dziennika ”Jerusalem Post” – miał powiedzieć w Warszawie, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. Informację tę zdementowała później ambasador Izraela w Polsce Anna Azari. Jak przekazała w niedzielę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, Netanjahu potwierdził, że w żadnym momencie nie przypisywał Polsce ani polskiemu narodowi odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej i że nie padła z jego strony nawet najmniejsza sugestia tego rodzaju.

W ocenie agencji Reutera, decyzja Polski o odwołaniu wizyty delegacji na szczyt V4 w Izraelu to cios dla izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, który miał nadzieję, że spotkanie to wyeksponuje jego dyplomatyczny kunszt przed zaplanowanymi na kwiecień wyborami w tym kraju. Według Reutera Netanjahu traktuje Grupę Wyszehradzką jako przeciwwagę dla krajów Europy Zachodniej, która jest bardziej krytyczna wobec polityki Izraela w stosunku do Palestyńczyków.

PAP

55 KOMENTARZE

 1. Izrael mówi że nikt nie będzie im mówił, jak mają się wyrażać i jak pamiętać swych poległych? Hmmm, poległych? Jakich poległych? Chyba zamordowanych przez Niemców? Skoro nie chcą to nie należy z nimi o wymordowaniu ich rodaków rozmawiać. A że oni tylko o tej swojej hagadzie chcą mówić to należy zaprzestać w ogóle rozmawiania z nimi. Np. na jedno pokolenie, albo i dwa. I dopiero potem sprawdzić, czy ciągle jeszcze tylko o swej hagadzie chcą mówić.

  • Komendanci obozów w Kozielsku, w Starobielsku i w Ostaszkowie:
   Raichman, Mierkułow, Urbanowicz.

   Masowym ludobójstwem Polaków kierowali:
   Lew Rybak, Chaim Finberg, Abraham Borisewicz

   Zabijali bezpośrenio:
   Zaharewicz, Kobulow, Begman, Elman, Estrin, Borysowicz, Krongauz, Raichman, Abakumow, Milstein, Sierow, Rybak, Finberg, Sorokin, Suslow, Tichonow,

   WSZYSCY ci mordercy to chazarscy bandyci Stalina, tak zwani żydzi.

   • Woroszyłow, Kalinin, Mołotow. Rosjanie podpisani na notatce z propozycją mordu. Wieksza część morderców z Katynia to Rosjanie. Fajna ta twoja agitka, ale jak ruskie robaki myślą, że będziemy obwiniać tylko Żydów to się mylą. Istnieją rosyjskie źródła nt. NKWD, źródła które nikogo nie wybielają.

   • CZYLI ROSYJSKIM kacapskim mordercom, pomagali MORDERCY żydowscy. POLSKA jeśli już wlazła w dupę USA i jest pod ich kuratelą, TO POWINNA WYSTĄPIĆ O REPARACJE WOJENNE zarówno od Niemców JAK I KACAPÓW.

    • Człowieku rusz swoim kaczanem. Jak pokonasz Niemcy i Rosję, to będziesz mógł domagać się od tych państw reperacji. Nigdy inaczej. Teraz to możesz sobie pobiec z motyką na słońce. O już widzę jak słońce przed tobą ucieka gdzie pieprz cayenne rośnie.

    • Nie obwiniaj całego narodu,twoja złość nie zmieni historii a tylko ośmieszasz się na forum.Ile w tobie nienawiści, chamstwa że można zapełnić nie jedną studnię.

  • Może właśnie o to chodziło, żeby niby zaprosić na szczyt do siebie, a potem Polaków wyprosić i z resztą się dogadać?

 2. to sobie zrobili szczyt V3 Czechy, Slowacja i Wegry trojka kolaborantow III rzeszy plus Izrael

  • moze i sie zapedzilem ale bez przejecia uzbrojenia czeskiej armii i zakladow zbrojeniowych nie byloby Wrzesnia 1939

   • Września nie było by, gdyby Francja z Brytanią nie wkręciły nas w wojnę jako pierwszych

  • trudno aby część wielkiej rzeszy kolaborowała z resztą państwa. Alzacja, Bawaria a nawet Prusy też nie kolaborowały z Rzeszą :)

 3. Nie ma żadnej grupy wyszehradzkiej . Jest klika wspólnych interesów i to wszystko . Czechy , Słowacja i Węgry sa krajami małymi i bez znaczenia . One najwyżej walczą o lepszą klamke , u której bedą wisieć . Wiszenie u klamki zydowskiej jest najgorsza z możliwych opcji . Teraz widzicie , że nawet banderowska Ukraina moze się Polsce przydać nie tylko do wiązania sił Rosji w Donbasie .

   • Z pewnością jest chwalcą banderyzmu, więc jeśli ma pochodzenie żydowskie to jest idiotą samobójcą.

   • Obecna Ukraina jest obrzydliwa , ale ma sprzeczne interesy z Węgrami i Slowacją . Każda sytuacja ma złe i dobre strony .

    • jak bedzie potrzeba to przypomna sobie o „zakierzonii” – „Pamiętaj Lasze co do Wisły to nasze”. 30 czerwca 2018 – Szef neobanderowskiej partii Swoboda Ołeh Tiahnybok twierdzi, że ziemie południowo-wschodniej Polski,w tym Chełm czy Przemyśl, to ukraińskie terytoria utracone przez Ukrainę.

     • Nie rozumiesz . Ukraina po odcięciu od Rosji będzie ciążyć do Polski . Ukraina nie jest tylko zgrożeniem Jest równiez szansą dla nas i dla nich. Wiekszą niż grupa wyszechradzka .

 4. Czesi nie walczyli dla III Rzeszy ale gospodarka czeska całą wojnę ciężko pracowała dla III Rzeszy.

  • a dla kogo mieli pracować jak byli częścią III Rzeszy, oczywiście z pewną autonomią.

 5. czyli jednak szczyt będzie. kompletna klapa.

  zachowaliśmy się dziecinnie. szczególnie, że Izrael nic nie zrobił. to wszystko wina bufona Pompeo i tej pindy Mitchell, którą trzeba było zamknąć. Izrael jest tu kompletnie czysty.

  błąd MOraweickiego. poważna dziecinada. panika.

 6. Ja się pytam : do qwy nędzy co izraelitów obchodzi V4 ? Wpuszczacie lisa do kurnika i to oni będą tłuc kasę . To oni będą o wszystkim decydować – czy należą do V4 , może jeszcze Chińczyków i Amerykanów zaproście . Co to qwa jest ? Szlag mnie trafia i krew nagła zalewa. Czy Europejczycy kiedyś zmądrzeją?

 7. to co powiedzial Natanjahu, szef ichniego MSZu Israel Katz a dzisiaj dolaczyl jeszcze minister oswiaty to dla ciebie nic?

 8. Mam kompromisowa propozycję.

  Szczyt grupy wyszehradzkiej winien się odbyć na Grenlandii, a nie w Izraelu. Większej różnicy nie będzie. Przecież zarówno na Grenlandii jak i w Izraelu mieszkają Eskimosi.

 9. Byliśta głąby, jesteście głąby, i pozostaniecie głąbami. Nie wiecie, jak zwalczać judeo-obvłudę.

 10. Rozumiemy, ze korwinuchy, hejterzy antypisowscy, winią rząd pisowski za to, że w Israelu nie odbędzie się spotkanie grupy wyszehradzkiej z udziałem Polski.

  Korwinuchy woleliby, żeby to spotkanie się odbyło, mimo wrogości rządu wiadomego kraiku afrykańskiego, ups, „bliskowschodniego”, do Polski i Narodu Polskiego, prawda?

  Rozumiemy, że korwinuchy uważają, że jest bardzo niekorzystne dla Polski, że z wrogim wobec Polski rządem iSRAelskim spotkają się premierzy Czech, Słowacji i Węgier, ale nie spotka się Premier Polski, prawda?

  Aj, jak korwinuchy wysoko cenią ten wrogi Polsce rząd iSRAelski. O ileż wyżej niż rząd polski, czyli, wydawałoby się, ich własny rząd.

  Do normalnych tu (jeśli tacy są): zwróćcie uwagę na papowską uwagę o komentarzu agencji Reutera: „decyzja Polski o odwołaniu wizyty delegacji na szczyt V4 w Izraelu to cios dla izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, który miał nadzieję, że spotkanie to wyeksponuje jego dyplomatyczny kunszt przed zaplanowanymi na kwiecień wyborami w tym kraju”.

  Czyli odwołanie przez Premiera Mazowieckiego wizyty delegacji polskiej w Israelu przyniosło szkodę polonofobicznemu „premierowi” tego kraiku, i jego polonofobicznemu rządowi, w tym szczególnie nienawistnemu polonofobowi – „ministrowi” Kacowi, prawda?

  My, normalni, patriotyczni Polacy, cieszymy się z tego odwołania i jego dotkliwych skutków dla wrogów Polski, natomiast krowinuchy je potępiają, prawda?

  Dalej, PAP komunikuje: „Według Reutera Netanjahu traktuje Grupę Wyszehradzką jako przeciwwagę dla krajów Europy Zachodniej, która jest bardziej krytyczna wobec polityki Izraela w stosunku do Palestyńczyków”.

  Oczywiście, pismak Reutera kłamie, ze „Europa Zachodnia” ( zauważcie to uparte propagandowe dzielenie Europy na „wschodnią” i „zachodnią”) potępia Israel za gnębienie Palestyńczyków bardziej niż Polska czy Węgry, prawda?

  Ale pismak Reutera pisze prawdę, że kacyk israelski traktuje kraje wyszehradzkie, w tym Polskę, manipulacyjnie – używa ich dla korzyści Israela, czyż nie?

  Zatem, korwinuchy, jeśli Czechy, Słowacja i Węgry chcą dawać się używać dla korzyści Israela, to ich sprawa.

  Ale z jakiej paki ma dawać się tak używać temu kraikowi Polska? – Kraikowi nienawistnie wrogiemu wobec Polski, usiłującemu przynieść jej olbrzymie szkody, oraz powszechnie nielubianemu i potępianemu na świecie.

  Czemu, korwinuchy, żądacie od Polski – wydawałoby się waszej ojczyzny – takiego katastrofalnego dla niej dawania się używać wrogiemu jej kraikowi i narodowi?

  • Już Włodzimierz Ilicz Lenin zauważył:
   Mówimy PiSiory, myślimy kret ini,
   mówimy idio ci, myslimy zapewne pisiory.

   • Mówisz, że Lenin (zmarł w 1924 r.) oświadczył: „Mówimy PiSiory” itd.?

    Co jeszcze „widzisz”? POwiedz nam o tym coś więcej, nie krępuj się.

    Rozumiemy, ze nasz wpis powyżej, krytyczny wobec Israela, rozgniewał cię.

    To dlatego, że jesteś korwinuchem-israelofilem, prawda?

  • PROSZĘ PAŃSTWA , czy jest na sali jakiś lekarz-psychiatra ? Kaftanik poproszę dla tego pana. PS. Za merytoryczną odpowiedź poniższy pościk 007 można poczytać (ale to już w kaftaniku , w izolatce)

   • Czy masz na myśli, ze ja, autor wpisu „KORWINUCHY-KOMUCHY WŚCIEKŁE ŻE RZĄD POLSKI ZASZKODZIŁ POLONOFOBOM Z ISRAELA?” jestem psychicznie chory?

    Jakieś ewentualne dowody, fakty, że to prawda, że jestem?

    Czy twoje dowody to wyłącznie twoje „wizje”?

    • Ta uwaga „dla normalnych” nie przemawia do mnie. Rauter nie jest nieomylny, poza tym jest pod wplywem Sorosa. Rzad Izraela mogl to przyjac zupelnie inaczej niz sugeruje Reuter.

     • Komunikujesz mi: „Ta uwaga „dla normalnych” nie przemawia do mnie”.

      Zgoda.

 11. JAKBY PISDZIELCE rozumiały , że żyd to NASZ WRÓG, to może wpadłyby na to , żeby NIE WYGŁUPIAĆ SIĘ z takimi imprezami jak v4 w………izraelu. Tym bardziej , jeśli v4 nie jest jeszcze skonsolidowane i PL nie może liczyć w 100% na jej członków. Ktoś , kto na to wpadł , powinien stanąć przed plutonem egzekucyjnym, jeśli by takie funkcjonowały.

  • obecnie przewodnictwo w grupie wyszehradzkiej maja Slowacy wiec to chyba ich pomysl zeby spotkanie tam sie odbylo

  • Napisz jeszcze coś w tym stylu.
   Twój POziom intelektualny wprost POraża.

   Achachachacha, o kruwa nie wydolę, rozpukne się.

 12. Morawiecki ujął się honorem i nie pojechał, heheheeheheh
  Przecież to niemożliwe.
  A może to jest po prostu oddanie władzy? Po co ma jechać Morawiecki, skoro tam już będzie główny zarządca obszaru nad Wisłą oraz całej grupy wyszechradzkiej.
  A cała ta gówn*oburza z oskarżeniami Polaków została rozpętana, żeby dać argument Morawieckiemu, że niby się obrazi i nie pojedzie, no i zająć czymś ciemny lud.
  Teraz będą odgrywać pogorszenie stosunków, zacznie się gnębienie Polaków, jakieś dodatkowe podatki, wyższe ceny no bo wicie rozumicie walczymy o honor i stąd ewentualne restrykcje, zerwane kontrakty, problemy gospodarcze. Trzeba się przytulić do komunistów z unii, ugiąć się, przyjąć parę milionów imigrantów. Nie ma wyboru……
  Spreparowali intrygę, która pogrąża nie ich, ale nas, żeby zmusić nas do przyjęcia z pokorą jakichś bandyckich rozwiązań.

  • Bla, bla, bla, komuchu-kodziuchu.

   A patrzcie jak się nazwał: „nigdy nie wierz politykom”.

   Komuch faktycznie ma na myśli: „Nigdy nie wierz PiS-owi”, nie?
   Ale udaje, ze ma na myśli wszystkich „polityków”, rzeczywiście, już w to wierzymy.

   Achachacha.

 13. Wynik jednostronnego pseudosojuszu z USraelskimi okupantami w wykonaniu przestępczej sekty-mafii Polin i Socjalizm daje coraz lepsze rezultaty. Brawo Kaczyński! Brawo Duda! Brawo Morawiecki! Brawo Szydło! Brawa dla parszywych mikrocefali będących elektoratem tej przestępczej sekty-mafii! Należy wami się jakaś nagroda od SUWERENA – może jakiś program z „+”. Najlepiej 500 batów bądź kijów na gołe zady i przygłupie zdradzieckie mordy. To na dobry początek…

  • Achachachacha!

   Dawaj więcej w ten deseń, to arcykabaret.
   Już widzę ten skecz: konus na scenie POdobny do
   Szklanej Szczeny wygłaszajacy twój wpis.

   Miszczostwo świata!

   Achachacha.

   • Mikrocefalu już żeś przypełzł? Nie możesz poczekać do jesieni? Masz owsiki żeś taki niecierpliwy? W tym roku chanuki nie będzie. Zastąpi ją godnie ogólnopolski Dzień Sznura. Oj będzie się działo…

 14. Oczynszowanie świata przez „szlachtę” jerozolimską

  Cokolwiek stwierdzić, to inteteligencji
  Przecież odmówić tej „szlachcie” nie sposób!
  Oczynszowannie za naszej kadencji
  Bierze początek. Nie za życia osób,
  Których tysiące holocaust przeżyło.
  (I mogło świadczyć, JAK NAPRAWDĘ BYŁO…)

  „Szlachta”, jakkolwiek żadną szlachtą nie jest
  (Jest kupą chamów, które czosnkiem śmierdzą),
  Długofalowo jednak bierze w rejestr
  Cały świat. Błędnie narodowcy twierdzą,
  Że „Żydom tylko wciąż o Polskę chodzi”.
  Nie! Tak PODATEK ŚWIATOWY się rodzi.

  „Szlachta” nie po to mienie bezspadkowe
  Chce najpierw zgarnąć od Polski, by finał
  Był to intrygi. Muszą być gotowe
  Też inne państwa! Mus będzie je zginał.
  Bo, w przeciwieństwie do Polski, w zagładzie
  Miały współudział. Każdy forsę kładzie!

  W końcy też płacą Stany Zjednoczone,
  Co odmówiły pomocy, roszczenia
  Wzięły natomiast na siebie… SKOŃCZONE!!!
  Oto co było do udowodnienia,
  Udowodnione zostało. Panuje
  Nad światem „szlachta”, która go czynszuje…

 15. A może chodziło o to żeby nie było naszej reprezentacji podczas tych rozmów…. Tak się robi politykę.
  Za jakiś czas może dowiemy się co tam ustalili…
  O nas i bez nas… Jak zawsze

 16. Demokracja to rak trawiący Polskę ,narodem trzeba rządzić twardą ręką tak jak to robił Piłsudski.

Comments are closed.