Żydzi nie chcą zakończenia awantury. Teraz głos zabrał minister oświaty Izraela: „Wielu Polaków miało swój udział w antysemityzmie i zbrodniach na Żydach”

Naftali Bennett, Mateusz Morawiecki. Foto: tter/PAP/Tytus Żmijewski
Naftali Bennett, Mateusz Morawiecki. Foto: tter/PAP/Tytus Żmijewski

Wielu Polaków miało swój udział w antysemityzmie i zbrodniach na Żydach, nikomu nie możemy pozwolić na rewidowanie historii w imię przyszłości, nie w ten sposób buduje się relacje – oświadczył w poniedziałek minister ds. diaspory i oświaty Izraela Naftali Bennett, cytowany przez „Jerusalem Post”.

„Wielu Polaków miało swój udział w antysemityzmie i zbrodniach na Żydach. Nikomu nie możemy pozwolić na rewidowanie historii w imię przyszłości, nie w ten sposób buduje się relacje. Musimy zmierzyć się z rzeczywistością, że byli oni ofiarami, ale niemała liczba (Polaków) była zaangażowana w antysemityzm” – powiedział minister w rozmowie z redaktorem naczelnym „Jerusalem Post” Yaakovem Katzem.

Minister dodał, że „byli inni Polacy, którzy robili wszystko, co mogli, by ratować Żydów”, a „Polski naród był ofiarą nazistowskich Niemiec pod dotkliwą, brutalną okupacją”.

Jak wskazuje „Jerusalem Post”, Bennett był absolutnie krytyczny wobec możliwości odwołania wizyty w Izraelu premiera Mateusza Morawieckiego. Podkreślił, że pomimo tego, że Polska i Izrael to dobrzy przyjaciele, to relacje nie mogą być budowane na „wymazaniu przeszłości”.

Gazeta pisze, że „kolaboracja z nazistami stała się newralgiczną kwestią dla Polski” i przypomina o nowelizacji ustawy o IPN, która wprowadzała karę grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech za przypisywanie Polakom odpowiedzialności m.in. za ludobójstwo popełnione na Żydach w czasie wojny. Ostatecznie sankcje te zostały w czerwcu 2018 roku uchylone kolejną nowelizacją przez rząd i parlament przy akceptacji prezydenta.

Przypomniano też o wspólnej deklaracji z czerwca 2018 r., podpisanej przez premierów Mateusza Morawieckiego oraz Benjamina Netanjahu, której celem jest „rozwiązanie konfliktu o pamięć o Holokauście między rządami Polski i Izraela”.

W poniedziałek premier Morawiecki poinformował, że podjął decyzję o odwołaniu wizyty polskiej delegacji na szczyt V4 w Izraelu.

„Podjąłem taką decyzję, ponieważ te sformułowania, które padły z ust powołanego na ministra spraw zagranicznych pana (Israela) Katza, są absolutnie niedopuszczalne. Są niedopuszczalne nie tylko w dyplomacji, ale dla mnie one są niedopuszczalne absolutnie w sferze publicznej” – powiedział premier.

Dodał, że Polacy byli narodem najbardziej poszkodowanym, obok Żydów, Romów, w czasie II wojny światowej. Szef rządu podkreślił, że Polacy ponieśli wielką ofiarę w czasie wojny ratując dziesiątki tysięcy, setki tysięcy Żydów.

W niedzielę p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi izraelskiego rządu stwierdził: „Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, +Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki+. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”. (PAP)

66 KOMENTARZE

 1. Czy ktoś zna brzmienie ustawy/dekretu, które zakazywało ukrywania Żydów podczas okupacji niemieckiej? Jestem ciekawy czy osoby, które pomagały przeżyć Żydom były wówczas kryminalistami?

 2. Ty głupi śmierdzący mośku – uważaj co mówisz , bo twoje pragnienia i oszczerstwa jakimi obrzucasz Polaków mogą się kiedyś ziścić . Pracujecie nad tym bardzo intensywnie. Pokaż mi , gdzie macie przyjaciół na świecie ? Ilu ich jest ? Możesz pominąć Palestyńczyków i arabów ( wszystkich ) będzie szybciej .

 3. Tym to zawsze bedzie malo …
  A co z POLAKAMI ktorym okupanci zabrali wszystko i zrownali z ziemia … Bo np. Chowali zydow. Coz nimi ? Nie mozna wszystkich do jednego worka wrzucic. Ze kazdy Niemiec to zly Polak zly zyd zly to kto dobry ???

 4. Wystarczy przytoczyć Katyń.Czytałem wspomnienia jednego z konwojentów.To nie Rosjanie strzelali naszym oficerom w głowy.To były potwory żydowskiego pochodzenia,tylko w sowieckich mundurach.Można i trzeba wręcz przytoczyć przykłady żydów mordujących Polaków w NKWD,SB,UB.Ich pełne dane wraz z wizerunkami Parszywych pysków każdy może sobie wygooglować.Ciekawe co ścierwa żydowskie powiedziałyby na to?

 5. Z każdego Ukraińca, Litwina, Żyda który coś zrobił Żydom, zrobić Polaka (wystarczy polsko brzmiące nazwisko) i ta, da polskich kolaborantów z rzeszą pod dostatkiem.

  • za to że niejednokrotnie głupi naród polski narażał życie całej rodziny za ukrycie żyda to teraz macie zapłatę dziada nigdy się nie wolno żałować bo dziad jak odżyje to cię torbą zabije

 6. A ciekawe ilu zydow ratowalo Polakow w czasie wojny z bolszewikami i pozniej, nie wspominajac juz o wczesniejszych konfliktach (oddzial Berka Joselewicz – to bylo troche ponad sto osob! na cala Polske! a spora kiedys byla!) ? Moze jakies przyklady jakis zyd poda? A w ogole z jakiej przyczyny z ratowania zydow robi sie obowiazek Polakow??? A co robila zydowska policja w gettach? Jak to co? Ratowala zydow! Przeciez skladala sie z zydow i bardzo dbala o wlasna skore! Co za syffffff!!!!

 7. Zydzi sprzedawali swoich szwabom ,nawet ludzi z rodziny.A przede wszystkim nikt nie mowi o tym ze Hitler byl sponsorowany przez zydowskich banksterow z USA.Amerykanski zyd Warburg przekazal Adolfowi kilkadziesiat milionow dolarow.Wiec niech ten icek lepiej zamknie morde.

 8. ydow, to antypolonisci. Wielu z nich mordowalo Polakow, z nienawisci do Polakow, wyssanej z mlekiem matki.
  Wielu z tych „wyedukowanych” Zydow, to potomkowie zydokomunistow z ZSRR i teraz przerabiaja historie na stalinowska modle.

 9. Oczynszowanie świata przez „szlachtę” jerozolimską

  Cokolwiek stwierdzić, to inteteligencji
  Przecież odmówić tej „szlachcie” nie sposób!
  Oczynszowannie za naszej kadencji
  Bierze początek. Nie za życia osób,
  Których tysiące holocaust przeżyło.
  (I mogło świadczyć, JAK NAPRAWDĘ BYŁO…)

  „Szlachta”, jakkolwiek żadną szlachtą nie jest
  (Jest kupą chamów, które czosnkiem śmierdzą),
  Długofalowo jednak bierze w rejestr
  Cały świat. Błędnie narodowcy twierdzą,
  Że „Żydom tylko wciąż o Polskę chodzi”.
  Nie! Tak PODATEK ŚWIATOWY się rodzi.

  „Szlachta” nie po to mienie bezspadkowe
  Chce najpierw zgarnąć od Polski, by finał
  Był to intrygi. Muszą być gotowe
  Też inne państwa! Mus będzie je zginał.
  Bo, w przeciwieństwie do Polski, w zagładzie
  Miały współudział. Każdy forsę kładzie!

  W końcy też płacą Stany Zjednoczone,
  Co odmówiły pomocy, roszczenia
  Wzięły natomiast na siebie… SKOŃCZONE!!!
  Oto co było do udowodnienia,
  Udowodnione zostało. Panuje
  Nad światem „szlachta”, która go czynszuje…

 10. Synagoga szatana się dziwnie uaktywniła? Chyba zaczyna swędzieć dupsko bo nadchodzi znowu porządne LANIE. BÓG nie pozwoli się bezkarnie więc nadchodzi zapłata za to co uczynili.

 11. „Z frontu walk w Polin. Spiker zapowiada: za chwilę nadamy relację z frontu ciężkich starć w Polin. Najbardziej zaciekłe walki nasze oddziały toczą w okolicach i w samym mieście Kroke (Kraków). Jest tam nasz korespondent wojenny – major Jonny Izaraels.
  – Hallo Jonny!
  – [nieco przeciągając, podekscytowanym głosem à la Max Kolonko] Taaak! Siądźcie wygodnie w fotelach i oglądajcie! Za to pewno dowódca nagrodzi naszego kaprala tygodniową przepustką! To był piękny strzał! Trzeba go koniecznie zobaczyć na filmie w zwolnieniu! Buntownik po prostu nakrył się nogami! Z ponad dwóch kilometrów snajper naszej niezwyciężonej armii zastrzelił uzbrojonego tubylca! Prosto w głowę, gdy to zwierzę rzucało w naszą stronę kamieniami! Za chwilę też zastrzelił jego uzbrojonego syna, który puszczał podpalone latawce w narodowych barwach! W sumie dzisiaj nasz snajper może się poszczycić doskonałym wynikiem: na pewno trafił dwunastu nastoletnich gojów, którzy brali udział w nielegalnych rozruchach. Nie darmo generał-gubernator okupowanych terytoriów Michael Phollop dosłownie zasypał ulotkami w jidysz miasta oraz wsie. Ostrzegł w nich te brudne zwierzęta, że noszenie flag lub godła byłego ich państwa, świętowanie rocznic, wszelkie zgromadzenia, manifestacje, odmowa pracy, nie płacenie podatków, nie poddanie się chipowaniu, zakrywanie twarzy, rzucanie kamieniami, robienie wideo lub zdjęć, lub nagrywanie żołnierzy w trakcie wykonywania swoich obowiązków, a to w celu zakłócenia morale obywateli i żołnierzy lub w celu destabilizacji państwa, słowem: jakikolwiek opór w dowolnej formie – będzie karany śmiercią! Za masowe protesty gojów, by nauczyć ich moresu, nasza artyleria ulokowana na wzgórzu Vavele ostrzela późnym popołudniem położone poniżej miasto! I tak wiele dzielnic Kroke już płonie, a horyzont zasnuwa dym, gdyż nasze lotnictwo w wielu miejscach zrzuciło napalm! Podam też meteorologiczną ciekawostkę, że na niebie nad Kroke pojawiła się niezwykła chmura: Cumulus Flammagenitus. Takie obłoki pojawiają się podczas erupcji wulkanów czy pożarów buszu. Do ich powstania konieczna jest wysoka temperatura i sporo pary wodnej. Relacjonował: Jonny Izaraels.
  Wielu z Was pomyśli: to fikcja! To nie możliwe, nie w XXI wieku, nie w Europie!
  Czyżby?! Od drugiej połowy XX wieku armia USA na Bliskim Wschodzie realizuje cele polityczne planu tzw. ‘wielkiego Izraela’! Skutkiem tego izraelscy sąsiedzi (tej chwili jeszcze poza Iranem) zostali obdarzeni ‘amerykańską demokracją’, czyli chaosem i nędzą! A Żydzi bezkarnie uskuteczniają ludobójstwo na Palestyńczykach i Syryjczykach! A cały świat na to NIE reaguje!
  Nie w Europie? Przecież ‘demokrację’ pomogli też Amerykanie zbudować Ukraińcom nad Dnieprem! Z podobnym skutkiem!
  Mniej więcej od dwudziestu lat, tzn. od czasu, gdy przemysł holokaustu zgromadził dokumenty dotyczące pożydowskiego majątku w amerykańsko-izraelskim kondominium [(z łac. con- = ‚współ-‚, dominium = ‚panowanie’) – kolonia lub inne terytorium zarządzane wspólnie przez dwa lub więcej państw-metropolii)] Polin – trwały przygotowania do zaatakowania naszego kraju. Filosemityzm i/lub zażydzenie rządzącej sitwy [wystarczy przypomnieć dowcip z okresu rządów premiera Mazowieckiego: Czym się różni rząd w Warszawie od tego w Tel Awiwie? W zasadzie niczym. Choć my mamy jednego Syryjczyka (nazwisko jednego z ministrów) – od tamtego czasu nie wiele się zmieniło!] oraz kompradorska uległość wobec mocarstw – ułatwiła im to. Podpisanie przez prezydenta USA D. Trumpa rasistowskiej ustawy JUST 447 stwarza prawny przyczółek do zagarnięcia naszego narodowego majątku, przechwycenia władzy w Polin i zorganizowania tubylcom ‘polskich obozów pracy’! W XXI wieku, w Europie – Holokaust nas również może spotkać!
  Już wcześniej Anglosasi wielokrotnie nas sprzedawali, przedostatnio: w Jałcie i Teheranie. Wtedy to spotykało nas ludobójstwo czy to z rąk niemieckich żołdaków, czy NKWD-owskich siepaczy. Baczmy, by historia znów się nie powtórzyła!”

 12. Gdyby ludzie honoru rządzili Polską to po takich wypowiedziach żydowskiej wierchuszki natychmiast zerwaliby stosunki dyplomatyczne z Izraelem,odesłali skąd przyszli wszystkich ich dyplomatów,pozamykali ambasady Izraela w naszym Kraju.Ale do tego trzeba być twardym, mieć honor,być patriotą,mieć kręgosłup moralny,nie być tchórzem i mieć dalekosiężną wizję przyszłości Rzeczpospolitej,która być może niedługo dzięki braku w/w cnót naszych rządzących zwać się będzie judeopolonią

 13. przypomnieć temu od łoświaty braci Bialskich, akcję we wsi Koniuchy, wymienić z nazwiska i imienia, i koniecznie nacji, kapo z obozów (nie harcerskich bynajmniej) oraz wiele innych, np. tych co to „przywieźli na tankach” komunizm do Polski, Czechosłowacji, Węgier itd.;

 14. Ciekawe, ciekawe,, wielu Polaków miało swój udział…. i zbrodniach na Żydach…,,- prawda- ale trzeba dodać , że to były męty , doły społeczne ; i jak można oskarżać naród polski i państwo polskie ? Natomiast zbrodnię wg wielu Żydów zaplanowali i wykonali ,, naziści ,, – nie Niemcy i państwo niemieckie? Żydzi nie kolaborowali z Niemcami ? – a co robiła policja żydowska np. w getcie warszawskim? Nie było ,, szmalcowników ,, Żydów?
  Niemcy mają kasę, więc się ,, wykupili ,, Izraelowi – natomiast Polska zgodnie z prawem rzymskim nie może zwrócić mienia bezspadkowego – i tyle

 15. Dyskusja o II WŚ w której pojawiają się słowa Polak, Żyd, Niemiec…. nie ma sensu i do niczego nie prowadzi. Należy używać pojęć: Polak, Niemiec, Rosjanin, ….
  Albo, jeżeli już to: Żyd, Goj, Nazista, Komunista.
  Nie mieszać tych pojęć!

 16. żydzi też przechodzili na stronę niemiecką tak było w lublinie na majdanku także w każdym narodzie znajdzie się morderca zresztą żydzi w polsce byli długo naród jest tak już wymieszany że nikt nie jest w stanie stwierdzić kto jest kim

Comments are closed.