Bodnar dopiął swego. Sąd nakazał wszcząć śledztwo w sprawie spotu PiS, w którym pokazano prawdę o uchodźcach [VIDEO]

Murzyni w hiszpańskiej Ceucie. Foto: PAP/EPA
Murzyni w hiszpańskiej Ceucie. Foto: PAP/EPA

Znany ze swoich lewicowych przekonań Adam Bodnar tryumfuje. Warszawski sąd zdecydował, że prokuratura powinna prowadzić dochodzenie ws. spotu wyborczego PiS o uchodźcach. Tym samym sąd uwzględnił zażalenia Rzecznika Praw Obywatelskich i Stowarzyszenia Interwencji Prawnej na decyzję prokuratora o odmowie takiego dochodzenia.

W ocenie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa decyzja prokuratury „była przedwczesna” i „musiała być uchylona”. Sąd zaznaczył, iż w sprawie, w ramach dochodzenia, prokuratura m.in. powinna zasięgnąć opinii biegłych – językoznawcy i „być może biegłego z zakresu nauk społecznych i politycznych”. Dopiero po takiej analizie – według sądu – śledczy mogą podjąć ostateczną decyzję w sprawie.

Spot Komitetu Wyborczego PiS był zaprezentowany podczas kampanii przed wyborami samorządowymi. W spocie pojawia się m.in. nagłówek: „Czy tak może wyglądać rok 2020?”.

Po tej informacji przedstawiony jest telewizyjny serwis informacyjny, w którym czytane są wiadomości brzmiące: „Mija rok od kiedy Platforma Obywatelska zlikwidowała urzędy wojewódzkie”, „Samorządowcy Platformy Obywatelskiej szykują się do przyjęcia uchodźców”, „Wbrew decyzji polskiego rządu, Grzegorz Schetyna zapowiedział przyjmowanie uchodźców”, „W ramach przydziałów pojawiły się enklawy muzułmańskich uchodźców”, „55. ofiara ataku”, „Dziś mieszkańcy boją się wychodzić po zmroku na ulicę. Napady na tle seksualnym, akty agresji stały się codziennością mieszkańców”.

W październiku ub.r. RPO wystąpił o wszczęcie z urzędu postępowania w kierunku ustalenia, czy spot nie miał na celu wzbudzenia wśród odbiorców nienawiści lub innych silnych negatywnych emocji wobec migrantów, uchodźców, osób pochodzenia arabskiego i wyznawców islamu, a tym samym czy nie doszło do popełnienia przestępstwa publicznego nawoływania do nienawiści ze względu na pochodzenie narodowe, etniczne lub wyznanie.

Warszawska prokuratura 17 listopada zeszłego roku odmówiła wszczęcia dochodzenia wobec braku znamion czynu zabronionego. „Kwestionowany spot wyrażał pogląd na kwestie napływu imigrantów do Polski. Nie stanowi próby przekonania kogokolwiek do określonego uczucia, w tym nienawiści. Nie jest bowiem przekonywaniem do nienawiści wyrażanie treści świadczących o tym, że autor posiada pogląd na dany temat lub też żywi określone emocje wobec określonej grupy osób. Treść i forma analizowanego przekazu nie podżega, nie wzywa, nie apeluje o żadne akty niechęci czy wrogości” – uzasadniała wówczas prokuratura.

Po tej decyzji m.in. RPO złożył zażalenie do sądu. Rzecznik wniósł, aby sąd uchylił odmowę i zwrócił sprawę prokuraturze do dalszego prowadzenia. Zdaniem rzecznika spot miał przedstawić społeczność migrantów w negatywnym świetle i zmierzał do wywołania u odbiorców lęku oraz niechęci wobec niej.

Stosując logikę Adama Bodnara przedstawianie jakichkolwiek negatywnych faktów dotyczących nielegalnych imigrantów może być uznane za nawoływanie do nienawiści na tle rasowym. Jest to próba kneblowania wszystkich tych, którzy prowadzoną przez niektóre europejskie kraje od dziesięcioleci politykę multi-kulti uznają za błędną i pozbawioną sensu.

https://www.youtube.com/watch?v=rMBVLCGkvX0

Źródło: PAP

21 KOMENTARZE

 1. Sąd NIC nie może.Według prawa Prokuratura może odmówić Śledztwa.A przeciw sędziom wstrząs dochodzenie.

 2. Czas, czas na zmiany w Polsce.
  Przede wszystkim na zniesienie jakichkolwiek „praw” karzących za jakiekolwiek wypowiedzi, choćby te najbardziej niemiłe komuś.

  Wtedy żaden komuch czy inny zakapior o zapędach tyrańskich nie będzie mógł podawać do sądu za jakakolwiek wypowiedź.

  Rzecznik Praw Obywatelskich łamiący podstawowe prawo ludzkie – prawo do wolności wypowiedzi?

 3. Z przodu łata, z tyłu łata, protestuje sobie d*pokrata.

 4. Oto kto jest za przyjmowaniem „uchodźców” do Polski.

  Kto odpowiada za to, że nie wiadomo skąd tylu już ich obecnie w Polsce.

  Ale „narodowcy” winia za ich obecność PiS, prawda?

 5. O co temu durniu Bodnaru chodzi. Przecież te małpy naprawdę tak się zachowują.

 6. Nie wszystko co lansuje lewica jest zle , ale absolutnie wszystko jest GŁUPIE !

 7. To jest świetna okazja by znowu, przed wyborami do PE, stało się głośno o nachodźcach, których PO chciała Polsce zwalić na kark.
  Bodnar jest głupi jak but a przez to kontrproduktywny

 8. To znaczy, że proimigrancka polityka Merkel i innych lewicowych rządów Europejskich mogła mieć na celu wzbudzenie wśród ludnosci nienawiści lub innych silnych negatywnych emocji wobec migrantów, uchodźców, osób pochodzenia arabskiego i wyznawców islamu.

  • Uważaj co piszesz, bo lewactwo oskarżył Cię o nawoływanie do morderstwa.

 9. Piękne jest to że temu komediantowi nie dadzą się nawet pożegnać z honorem, wyleci ze stanowiska jakby zaaplikowanym laczkiem w cztery litery..

 10. Dlaczego bodnar jest jeszcze na stanowisku? Przeciez sprawuj efunlcje Rzecznika Praw Obywatelskich dla Polakow a nie dla Somalijczykow, Pusztunow czy innych obywateli obcych panstw. Sprzeniewierza sie zajmowanemu stanowisku. Nie ma politycznej woli do zlozenia go z piastowanej funkcji????

Comments are closed.