Ogromna swastyka w centrum handlowym przy ulicy Bandery w Kijowie! „Ktoś zhakował nasze komputery”

swastyka na schodach w centrum handlowym w Kijowie, fot. screen Twitter
swastyka na schodach w centrum handlowym w Kijowie, fot. screen Twitter

W sieci pojawiło się nagranie z jednego z centrów handlowych przy ul. Stepana Bandery. Widać na nim olbrzymią swastykę, która pojawiła się na schodach. Władze galerii przekonują, że to wynik… ataku hakerów.

Nagranie zamieścił na swoim profilu na Twitterze Eduard Dolinsky, szef Komitetu Żydów Ukraińskich. Na video można zobaczyć ruchome schody galerii pokryte ogromną swastyką. Filmik pochodzi z centrum handlowego „Gorodok” przy ulicy noszącej imię przywódcy ukraińskich nacjonalistów Stepana Bandery.

Bandera dowodził jedną z frakcji OUN, która to była odpowiedzialna za ludobójstwo na polskiej ludności na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W rezultacie okrutnych mordów OUN-UPA życie straciło od 100 do 150 tys. Polaków.

Władze galerii handlowej zapewniły, że incydent jest wynikiem ataku hakerów, a pracownicy nie mają nic wspólnego z całą sytuacją.

„Chcemy przeprosić za sytuację, która zaistniała w te weekendy na schodach LED w naszym centrum handlowym. Nasz system komputerowy został zhakowany. Niestety, nie jesteśmy pierwszymi, którzy cierpią z powodu działań intruzów” – czytamy w oświadczeniu galerii.

„Aktualnie aktywnie poszukujemy osób odpowiedzialnych za ten atak” – oświadczyła galeria.

Źródła: dozczy.pl/Twitter

Comments are closed.