Rozpoczyna się bojkot izraelskich produktów. Oto popularne w Polsce marki należące do tropikalnych Żydów

Flaga Izraela/fot. Pixabay
Flaga Izraela/fot. Pixabay
REKLAMA

Stało się. Bezczelne wypowiedzi Izraela połączone z miernością i uległością rządu w Warszawie wywołały w Polakach potrzebę wzięcia spraw we własne ręce. Rozpoczęto właśnie akcję bojkotu izraelskich marek. Lewactwo lada moment ogłosi, że jesteśmy jak III Rzesza.

Nie kupujemy MK Cafe, Pedros, Fort, Sahara, Syropy Fabbri, a także herbaty Teartis. Nie chodzimy do kina Cinema City i nie kupujemy leków w Super – Pharm. BOJKOT – zachęca na Twitterze Reti.

REKLAMA

Z kolei Darkopolo przypomina, że początek kodu kreskowego produktów z Izraela zaczyna się od cyfr 729. – Wszyscy możemy zrobić coś pożytecznego. Nie kupujmy produktów z tym kodem – apeluje.

Na portalu wspieramrozwoj.pl pojawiają się ponadto informacje o wpływie żydowskiego przemysłu w Polsce.

W roku 2004 Polska podpisała z izraelską firmą Rafael kontrakt warty 1,7 mld złotych, na dostawę pocisków przeciwpancernych Spike. Głośno było o innym ważnym kontrakcie, gdzie sprzęt dostarczyła nam izraelska firma. Informowały o nim media w październiku 2015 roku. Zakończony przez MON przetarg na 50 bezzałogowych robotów wygrał nie warszawski Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, który produkuje takie roboty już od 20 lat i z powodzeniem wyposaża w nie wiele armii na świecie, m.in. Korei Południowej i Hiszpanii, a izraelska firma Reago Group, która nie jest specjalnie znana w branży. Co ciekawe jej wygraną poprzedziła zmiana warunków przetargu, która dopuszczała sprzęt robiony w systemie calowych (u nas obowiązuje metryczny, także nawet wymiana śrubki może być kłopotliwa) – informują autorzy wpisu.

Oprócz tego wymieniają firmę farmaceutyczną Teva (znana m.in. z Vibovita, Aviomarinu, czy Flegaminy) oraz Mobilis z branży transportowej, która należy „do największego przewoźnika autobusowego w Izraelu, firmy Egged Mobilis”.

Przede wszystkim firma ta obsługuje linie komunikacji miejskiej w Warszawie, Krakowie oraz Bartoszycach. Ponadto, do firmy należy 10 spółek PKS na terenie Mazowsza i Mazur – są to: PKS Ostrołęka, PKS Mrągowo, PKS Bartoszyce, PKS Ostróda, PKS Przasnysz, PKS Mława, PKS Ciechanów, PKS Mińsk Mazowiecki, PKS Płock i PKS Piotrków Trybunalski. Firma Mobilis wykonuje też przewozy okazjonalne i turystyczne – informuje wspieramrozwoj.pl.

Źródła: twitter.com/wspieramrozwoj.pl/nczas.com

REKLAMA