Skandal! TVP Info promuje Wiosnę Biedronia i olewa Koalicję Propolską. Kolejny sondaż bez uniosceptyków

Przedstawiciele Koalicji Propolskiej w Sejmie oraz logo TVP Info. / foto: Twitter
Przedstawiciele Koalicji Propolskiej w Sejmie oraz logo TVP Info. / foto: Twitter

Kolejne sondażownie ignorują fakt istnienia Koalicji Propolskiej do Parlamentu Europejskiego. Sondaż IPSOS pokazywał ponad 6 procent na starcie kampanii dla tej formacji, z kolei badania Kantar Public i IBRiS nie uwzględniły Koalicji Propolskiej w badaniach.

W poniedziałek pojawiło się wiele sondaży. W pierwszym z nich przeprowadzonym przez IPSOS dla OKO.press Zjednoczona Prawica minimalnie wyprzedzała Koalicję Europejską, na trzecim miejscu była Wiosna Biedronia, a tuż za nią Koalicja Propolska z ponad 6-procentowym poparciem.

W kolejnych dwóch sondażach Koalicji KORWiN+Ruch Narodowy+Braun+Liroy nie uwzględniono. Jeden z nich przeprowadzony został przez Kantar Public na zlecenie Parlamentu Europejskiego, a drugi z nich przez IBRiS dla TVP Info.

Według sondażu IBRiS Zjednoczona Prawica może liczyć na 36 procent poparcia, a Koalicja Europejska na 28 procent. Nie uwzględniono w nim jednak wejścia do tej Koalicji SLD, które samodzielnie miałoby zyskać 6 procent poparcia.

Próg wyborczy przekraczają jeszcze Wiosna z poparciem 12 procent oraz PSL i Kukiz’15, na które chce głosować po 5 procent badanych. W sondażu nie uwzględniono jednak Koalicji Propolskiej, która w badaniach, w których się pojawia notuje ok. 6 procent poparcia.

Comments are closed.