TYLKO U NAS. Żydowskie organizacje chcą ograbić Polskę na 330 mld dolarów! Rząd dostał oficjalne pismo, ale ukrywał je w tajemnicy

Mateusz Morawiecki i Żydzi. / fot. Wikipedia/PAP
Mateusz Morawiecki i Żydzi. / fot. Wikipedia/PAP

O co chodzi w obwinianiu Polski zbrodniami II Wojny Światowej? O pieniądze! W ubiegłym roku informowaliśmy, że Ministerstwo Finansów miało dostać list od Żydów, w których padają nowe, dużo większe roszczenia wobec Polski.

Przypomnijmy, że na początku ubiegłego roku Polska uchwaliła nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jednak po kilku miesiącach, w których odniosła ona „spektakularny sukces”, została wycofana pod naciskiem stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego.

Wspólna konferencja premierów Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu jasno pokazała nasze miejsce w szeregu. W deklaracji podpisanej w czerwcu ubiegłego roku przez premierów Polski i Izraela znalazło się takie sformułowanie:

Uznajemy i potępiamy każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy podczas II Wojny Światowej. Z drugiej strony takie sformułowanie nie padło, wobec czego należy uznać, że „Polacy mordowali Żydów”, ale „Żydzi nie mordowali Polaków”.

W tym samym czasie. Donald Trump podpisał ustawę, autorstwa lobby Żydowskiego w USA, która ma ułatwić dochodzenie roszczeń, między innymi od Polski. – Jeżeli ta ustawa zostanie uchwalona, to Polska zostanie wyszlamowana na ponad 300 mld dolarów – zapowiadał na początku roku redaktor Stanisław Michalkiewicz.

Ustawa „Just Act 447” przyznaje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu, a także – co najważniejsze – udzielenia im pomocy poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków bezdziedzicznych.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku do sieci wyciekły nieoficjalne informacje, iż Ministerstwo Finansów otrzymało pismo od Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego, w którym występuje ona z roszczeniami na poziomie 330 mld złotych.

W ostatnim czasie sprawy nabrały tempa. Z jednej strony premier Izraela Benjamin Netanjahu mówił o Polakach współpracujących z reżymem nazistowskim, szef izraelskiego MSZ powiedział, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki.

Nie zapomnimy i nie przebaczymy. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać – skomentował oburzenie Polski na te słowa szef Knessetu Izraela. W ubiegłym roku pisaliśmy o tym, że roszczenia wobec Polski radykalnie wzrosły, a wydarzenia nabiorą tempa i przyjdzie czas zapłaty.

Najważniejsza w tym kontekście jest jednak wypowiedź Sekretarza Stanu USA. – Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu – mówił w Warszawie Mike Pompeo.

O sprawie roszczeń żydowskich pisał w ubiegłym roku na swoim blogu Jarosław Warzecha. Przypomina on, że organizacja, która wysłała wyżej wspomniane pismo, ma ogromne znaczenie na świecie.

Jest to żydowska organizacja o światowym zasięgu, wspierana mniej lub bardziej oficjalnie przez państwo Izrael – pisze Warzecha. Informacja przekazana polskiemu ministerstwu przez przedsiębiorców Holocaustu powinna więc być szeroko publikowana i omawiana w polskiej telewizji publicznej i prorządowych mediach – pisał Warzecha.

Jednocześnie przypomina o owianych tajemnicą obradach międzynarodowej konferencji rabinów w Warszawie, która miała miejsce niedawno i o której niewiele wiadomo. – Do czego przygotowują się rabini i nad czym w Warszawie obradowali? Czy ktoś z polskich gospodarzy te obrady w stolicy Polski obserwował? Słuchał, o czym jest mowa? Z tego co wiem, nie – dodawał.

W dniu 18 lutego 2019 Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego wydała nowe oficjalne oświadczenie., o którym więcej przeczytasz TUTAJ

nczas.com

20 KOMENTARZE

 1. „– Nie zapomnimy i nie przebaczymy. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać – skomentował oburzenie Polski na te słowa szef Knessetu Izraela.” Nikt was brudasy nie prosi tu o przebaczenie. Zaraz zrobimy tak że to wy nas będziecie prosić…

  • !!! Proszę o rozsyłanie mojego wierszyka sms-ami:

   Siedem, dwa, dziewięć,,, kreskowy kod
   Tak się zaczyna – nie kupuj!!! Czpiot,
   Czyli Izrael chce sprzedać Ci
   („Choć Żydów tłukli Polacy źli,
   Choć z mlekiem matki nienawiść masz”)
   Coś, za co swoje pieniądze dasz…

   Firm tych unikaj: MK Cafe,
   Fort i Pedros, Teartis – złe!
   Cinema City unikaj kin
   I nie pij także żydowskich win!
   Syropy Fabbri i Super-Pharm
   Miej tam, gdzie Ciebie ma Żyd!… (Enddarm!!!)

   • Wersja poprawiona wierszyka do rozsyłania sms-ami:

    Bojkot Izraela
    dedykuję Retiemu z Twittera

    Siedem, dwa, dziewięć,,, kreskowy kod
    Tak się zaczyna – nie kupuj od
    Firm z Izraela!!! Chcą sprzedać Ci
    („Choć Żydów tłukli Polacy źli,
    Choć z mlekiem matki nienawiść masz.”)
    Szajs… jeśli swoje pieniądze dasz…

    Bojkotuj firmę MK Cafe.
    I Pedros, Fort, Teartis – złe!
    Cinema City unikaj kin,
    Nigdy nie kupuj żydowskich win!
    Syropów Fabbri i Super-Pharm
    Nie pij! I nie jedz dla Gojów karm!!!

 2. Wiadomo było od początku że Zydom chodziło o pieniądze .
  Profesor Jan Chodakiewicz pisał o tym jako pierwszy ostrzegał nasz rząd że ustawa 444 to dążenie do odszkodowania za mienie żydowskie .

  • pierwszy przestrzegał Grzegorz Braun już 5 lat temu a może i wcześniej. Ci którzy nazywali go wtedy antysemitą powinni go dziś przeprosić..

  • Nie jestem w 100% pewien, że im chodzi o tylko pieniądze. Raczej myślę, że ich plan przewiduje „przeniesienie” Izraela z niebezpiecznej Palestyny do Europy Środkowej, gdzie są groby ich przodków czyli ojczyzna. Chcą to sfinansować z pieniędzy Polaków. Tak własnie mi się wydaje. Obym nie miał racji!!!

   • Racja ! Izrael to mały kraj wystarczy jedna Irańska głowica żeby ten ich kraj przestał nadawać się do użytku. I co gdzie oni wtedy pójdą ? – do polin.

 3. Primo: Nie ma spadkobierców, nie ma „odszkodowań”. KONIEC.
  Secundo: Odszkodowania należą się TYLKO spadkobiercom i od tego są sądy w RP. Jakakolwiek inna ścieżka pozaprawna to bandytyzm – i to trzeba podkreślać.
  Tertio: Umowy Indemnizacyjne obowiązują, RP nie jest nic winna nikomu. Prymat prawa międzynarodowego.
  Quatro: Odszkodowania „narodowi żydowskiemu” za popełnione przez siebie zbordnie wypłącili Niemiec, czyli sprawcy. To kończy temat.

  Prawdziwie POLSKI rząd co i rusz trąbiłby o kolaboracji Żydów z Niemcami (Judenraty, Wehrmacht, KAPO) i ich udziale w Holocauście oraz ich udziale w Holokauście na Polakach od strony sowieto-bolszewii.

  Wsparłby utworzenie i zażądałby przez „Organizację Restytucji Mienia Polskiego” 300MLD $ od Izraela za zbrodnie żydo-bolszewii (z czasów Wojny Obronnej 1920r, „Operacji Polskiej’ 1938 i czasu Wojny oraz PRL) i odmowę wydawania katów NKWDowskich/UBowskich pokroju SALOMONA MORELA. TRĄBIĆ O żydowskim ludobójstwie na Polakach na cały świat.

 4. Roszczenia żydowskie dotyczące mienia bezspadkowego na terenach okupowanej Polski zostały spłacone przez RFN w 1952 roku kwotą 852 milionów $ – „Protokół nr. 2 porozumienia Izrael-RFN z 1952 r. wyraźnie stwierdza, że Izrael i organizacje żydowskie otrzymują kasę jako odszkodowanie za tzw. „mienie bez-spadkowe” na terytoriach okupowanych przez III Rzeszę. Podpisał Adenauer i Nahum Goldmann”
  September 11, 1952

  West Germany Signs 822 Million Dollar Reparations Pacts with Israel Govt. and Jewish Material Claims

 5. Ile Żydzi są winni Polakom?
  Opublikowany 21 maja 2018
  „Sprawę długów kahalnych szczegółowo opisał słynny naukowiec, historyk i historiozof profesor Feliks Koneczny w książce „Cywilizacja żydowska”. Według Konecznego dla żydowskich kahałów było „złotym interesem, żeby zapożyczać jak najwięcej u zamożniejszych Polaków; zadłużano się tak, aż strunka nareszcie pękła (…) W roku 1764 wyniosły długi organizacji żydowskich w ogóle bajeczną na owe czasy sumę półtrzecia miliona (tj. 2,5 miliona ówczesnych złotych), z czego około półtora miliona przypadło na pretensje duchowieństwa (przeważnie Jezuitów, Dominikanów i Franciszkanów), a około 900 tys. złotych polskich na pretensje magnaterii.

  Takiej sumy doliczono się w 1764 roku. Ileż pożyczek nie zarejestrowało się! Drobniejsze wierzytelności zamożniejszej szlachty wiejskiej pozostały zapewne poza spisem; drobniejsze szczegółowo, lecz tak liczne, iż w sumie złożyłyby się również na jaki milion. (Por. F. Koneczny: „Cywilizacja żydowska”, Londyn 1974, s. 311). Wypożyczone żydowskim kahałom pieniądze ostatecznie nigdy nie zostały przez nie spłacone. W ten sposób niespłacone długi kahalne okazały się dla Żydów świetnym sposobem na okradzenie Polaków (głównie magnaterii i duchowieństwa), czymś w rodzaju z dzisiejszych piramid finansowych.” – cytat.

  Obiegowe złote polskie były równoważne polskim złotym czerwonym w proporcji w zależności od okresu od 4 do sześciu złotych obiegowych za jeden polski czerwony. Każdy polski złoty czerwony zawierał 3,5 grama złota. Przyjąłem średnią wartość jednego złotego czerwonego jako pięć złotych obiegowych.

  2 500 000 złotych obiegowych jest równoważne 500 000 polskich złotych czerwonych. Zawartość złota w 500 000 polskich złotych czerwonych wynosi:

  500 000 złpc x 3,5 g/(złpc) = 1 750 000 [g]
  Jedna uncja zawiera 31,1 [g]
  Liczba uncji: 1 750 000 [g] / (31,1g/unc) = 56 270 uncji
  Cena złota 2018 05 11 o szóstej rano wynosiła 1 320 USD za uncję co odpowiada sumie 74 276 527 USD

  Pieniądze te pracowały dla Żydów przez (2018–1764) = 254 lata.

  Wykorzystując te pieniądze Żydzi udzielali biednej szlachcie kredytów na wysokie odsetki. Przyniosło im to fortuny.

  Żydzi najlepiej wiedzą, że pieniędzy nie pożycza się za darmo. Polacy tego doświadczyli po 1989 roku kiedy to odsetki wynosiły 30–40% a w jednym lat po 1989 r. około 80%.

  Obciążmy ukradzioną kwotę odsetkami wynoszącymi tylko 5%, co obecnie daję sume do spłacenia:

  74276527x(1,05)exp254 = 1,79x10exp13 = 17,9x10exp12 = 17,9 europejskich bilionów

  Jeśli odejmiemy od tej sumy żądania żydowskie wynoszące 300 mld USD to w dalszym ciągu Żydzi maja do spłacenia tylko za tę jedną szkodę finansową wyrządzoną Polsce i Polakom 17,6 europejskich bilionów dolarów.

  mgr inż. Adam Bednarczyk

  PS

  Obliczenia powyższe zostały zaprezentowane przeze mnie na zjeździe zorganizowanym przez Pana Prezydenta na uchodźtwie Hr Jana Zbigniewa Potockiego w dniu 2018.05.12

  Proszę o upowszechnianie. Pragnę podziękować Panu Krzysztofowi Cierpiszowi redaktorowi Gazety Warszawskiej w Szwecji za przesłany mi akapit o długach żydowskich z książki p.t. Cywilizacja Żydowska napisanej przez Profesora Feliksa Konecznego.

  Adam Bednarczyk
  Warszawa 2018.05.11

  • Mamy. Są to niestety grzeczni chłopcy, amatorzy diet poselskich, łowcy synekur i genetyczni tchóże bez zasad ale z wielkim apetytem na kasę.

 6. Przypominam, że według wyliczeń wartość Polski wynosi ok. 650 mld $. To znaczy, że oszuści syjonistyczne chcą nam ukraść połowę Polski.

 7. Żydzi rządzą w Polsce i dla tego żydom oddajemy kasę. Ludzie na kogo wyście zagłosowali. Jeszcze raz będzie władza między PiS a PO albo znów jakaś inna lewizna dopadnie się do władzy to już całkiem oficjalnie na papierze i w wiadomościach pojawi się info o sprzedaży państwa temu kto da więcej albo za darmo pierwszemu lepszemu.

 8. Chcą zwrotu, żaden problem. Zwrócić.
  Obciążyć za sprzątanie gruzu z ruin jakie zostały po wojnie. Doliczyć za odbudowę budynków. Policzyć zaległe podatki wraz z kosztami administracji i utrzymywania.
  Na koniec doliczyć podatek. Zapewne jakiś się należy od takich przypadków. To co zostanie można wtedy im oddać.

 9. Od tego jest rząd żeby gonić rożnych cwaniaków, złodziei i naciągaczy wyłudzających kase za wyimaginowane fantasmagorie. Żydowskie patologiczne lewactwo z bolszewickim rodowodem podjęło gre, a nóż się uda wyłudzić coś za darmo na dłuższe pasożytowanie.

 10. Z tego, co widzę, to wraz z upływem czasu żądają coraz więcej. Jak tak dalej pójdzie, to będą się domagać bilionów, a nawet biliardów. :) Mam pomysł, podarujmy im Jowisz (terytorium dużo większe od Polski). Niech to będzie zapłata za nasze kosmiczne niegodziwości. :)

Comments are closed.