Antysemityzm we Francji!? Nastolatkowe urządzili sobie polowanie na odwiedzających synagogę

Zolnierz Synagoga Francja
Zolnierz przed synagoga. PAP/ EPA

Dwója nastolatków ostrzelała z wiatrówki Żyda koło synagogi w Sarcelles, który został lekko ranny. 15 i 16-latek zostali zatrzymani, a prokuratura w Pontoise uznała to za kolejny akt antysemityzmu we Francji.

Sarcelles to miasto w regionie paryskim o dużym odsetku emigrantów, ale też ze sporą społecznością żydowską. Wiadomość o tym, że dwójka chłopców ostrzelała z balkonu swojego bloku osoby przed synagogą wzbudziła dużo kontrowersji.

Mer miasta uważa, że był to wybryk czysto chuligański, ale we Francji od kilku dni rwa dyskusja nad wzrastającą falą antysemityzmu w tym kraju. Dane mówią, że w 2018 roku liczba tego typu aktów wzrosła o 74%. Politycy i rząd organizują wiece i potępiają antysemityzm.

Ta ogólna atmosfera walki z antysemityzmem miała zapewne wpływ na to, że prokuratura w Pontoise ie wzięła specjalnie pod uwagę wieku sprawców. Zostali zatrzymani, bowiem uznano, że motywacja ich czynu miała właśnie podłoże antysemickie.

11 KOMENTARZE

 1. We Francji może i te 20 tyś.” swoich” protestuje ale do reszty czyli milionów etnicznych Francuzów wreszcie dotarło kto i z jakimi zamiarami od 50 lat Francją nieprzerwanie rządzi.Ci zostali w domach.

 2. I kto jeszcze ma watpliwosci w niechec zywiona do tej rasy? Nawet nie trzeba pic mleka, zeby to dostrzegac.

  • A twoja rasa od 1050 lat klęczy przed Rasa na krzyzu!!!gdy porzuciliscie wiarę praojcow DZIADY to zeszliście na dziady jak wyraził się Lech Kaczynski

 3. Hmmmmmmmmmmmm, naszemu mniej wartościowemu narodowi z dzikiego wschodu przecież wolno mniej ; co innego kulturalnym narodom np. z Niemiec czy Francyji- przecież holocaust urządzili i wykonali perfekcyjnie naziści, nie Niemcy i nie państwo niemieckie . A że Niemcy to bardzo kulturalny naród, a wiadomo , że rasa germańska jest czysta nawet bez użycia mydła i Niemcy sowicie wypłacili się Żydom ,więc zapewne zagazowali Żydów europejskich jacyś nieokreśleni naziści ich pomocnicy – na dzisiaj to Polacy. JUŻ DZISIAJ W SZKOŁACH NP. KANADYJSKICH ZAPYTAĆ , KTO TO BYLI NAZIŚCI – W 70 % BĘDZIE ODPOWIEDŹ – NO JAK TO KTO -POLACY

 4. Jakiej Narodowości są Szmalcownicy i ich Krewniaki nawet w Sejmie !!!Wasza rasa to Rybaki Medlarze Zienkiewicze vel
  „Żydowska Parchata Morda”!!!!
  A kim są wasi swieci jakiej rasy :”Jeszua z Krzyza jego mama Miriam- królowa POLSKI!!!!

 5. pomylili z gesiami a tu taki raban wsrod zydow nawet do gesi nie wolno strzelac bo zaraz antysemityzm

Comments are closed.