Minister Czaputowicz do wymiany. Po eurowyborach ma go zastąpić Krzysztof Szczerski

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Foto: PAP/Paweł Supernak
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Foto: PAP/Paweł Supernak

Los ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza jest przesądzony. Po majowych eurowyborach ma go zastąpić prezydencki sekretarz stanu i szef Gabinetu Prezydenta RP minister Krzysztof Szczerski. Tak podaje Fakt24.

Konflikt z Izraelem spowodował próbę nowego rozdania kart na pisowskim Olimpie. Na pierwszy ogień poszedł minister spraw Czaputowicz, który od samego początku był traktowany raczej jako przypadek. Teraz w środowisku liderów PiS uważa się, że to jest „eksperyment zdecydowanie nieudany”.

Minister niewątpliwie popełnił całą masę błędów, nie tylko w sprawie kontaktów z Izraelem, ale też w sprawie wojennych reparacji od Niemiec, czy też prezentując uległość wobec KE. Po wyborach do Europarlamentu ma go zastąpić Krzysztof Szczerski, który już poprzednio po dymisji ministra Witolda Waszczykowskiego miał zostać jego następcą.

Wewnętrzna opozycja w PiS chciałaby także zmienić premiera, zastępując go obecnym wicepremierem Piotrem Glińskim, ale nikt rozsądny przed jesiennymi wyborami do Sejmu takiego ruchu nie dokona.

Źródło: Fakt24

30 KOMENTARZE

 1. pis = partia interesów syjonistycznych
  po = partia odniemiecka
  frühling (z germański’ego) = wiosna

  pis + po + frühling = JEDNO ZŁO !!!!!

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

 2. A Szczerski czym się będzie różnił od Czaputowicza? Szczerski też ma obolałe kolana i brązowy nos.

  • Spod deszczu do rynsztoka!! Kiedy to sie skonczy, kiedy te komuchy zostana zamkniete w wiezieniach lub powieszeni na szafocie publicznie….zdrajcy Polski!!!!!!!!!

 3. Szczerski to też będzie chodząca porażka – nawet się nie potrafi wysłowić poprawnie po polsku z nieustannym wytrzeszczem oczu…

 4. Turbo kretyna Waszczykowskiego ośmieszającego Polskę i Polaków na arenie międzynarodowej zastąpił mega kretyn Czaputowicz ośmieszający Polskę i Polaków na arenie międzynarodowej, a obu ma zastąpić Ścierski, który w ośmieszaniu Polski i Polaków na arenie międzynarodowej jest doktorem habilitowanym…

 5. Szczerski za Czaputowicza? Szabesgoj za szabesgoja?

  Gliński za Morawieckiego? Szabesgoj za szabesgoja?

 6. Rządzący, oczywiście nie mam na myśli „naszego” rządu przechodzą do bardziej zaawansowanego niszczenia Polski i to już chyba będzie ten etap końcowy.

 7. Szczerski będzie jeszcze gorszy. To już hard corovy syjonista.Czaputowicz przy nim to klasa.

 8. A ja bym odeslal na lawke, i Czaputowicza, i Szczerskiego. To nie ta jakosc. To trzecia liga.

 9. NO , TO ZMIANA jakościowa jak się patrzy. JEDEN i drugi O F E R M Y !!!!!!!!!!!!!!! I ciepłe flaki z olejem. TU TYLKO REWOLUCJA POMOŻE. Albo DRUGI potop biblijny. Nie wiem, co bardziej prawdopodobne.

 10. Zasada generalna PIS: nikt nie może być lepszy od Kaczyńskiego, bardziej inteligentny stwarza śmiertelne zagrożenie dla prezesa. Ot i cała tajemnica.

  • … jeśli PiS ma choć trochę rozumu to da na to stanowisko tego konsula z Norwegii. jednym krokiem przejmie cały młodszy korpus dyplomatyczny, a być może i innych urzędasów.

 11. A co to za różnica? Szczerski jest równie gówniany (filosemicki) jak Ciaputowicz.

 12. Szczylski za Ciaputowicza ? Obaj mają w naturze postawę służebną, tj. kolankowo-łokciową.

 13. Szczerski nie będzie lepszy. należy dać tego Konsula z Norwegii. trzeba pokazać wszystkim pracującym w korpusie Polski, że praca się opłaca.

 14. ha ha! ten od dudy-judy? już widzę jak wstajemy z kolan aby paść zaraz trupem przed żydami…

 15. Szczerski, to ten co doprosił Merkel do Trójmorza? No, to będzie jakościowa zmiana !

 16. PiS robi wszystko, aby przegrać wybory. Ja będę głosował na koalicję wolnościowców i narodowców. Jedynie gwarantują zmiany.

Comments are closed.