Putin grozi bronią jądrową. Polska może stać się celem rosyjskich pocisków balistycznych

Władimir Putin. / fot. PAP/ Flickr
Władimir Putin. / fot. PAP/ Flickr

Jeśli USA rozmieszczą pociski rakietowe w Europie, to Rosja rozlokuje broń, która może być użyta nie tylko wobec terytoriów, z których pochodzić będzie zagrożenie dla niej, ale i wobec tych, gdzie znajdują się ośrodki decyzyjne – oznajmił Władimir Putin.

W środowym orędziu do obu izb parlamentu Rosji prezydent powiedział, że jego kraj nie ma zamiaru jako pierwszy rozmieszczać w Europie rakiet pośredniego i średniego zasięgu czyli pocisków balistycznych przenoszących broń jądrową.

Jeśli jednak uczynią to Stany Zjednoczone, to stworzy to dla Rosji poważne zagrożenie; Moskwa podejmie analogiczne kroki w odpowiedzi – ostrzegł.

Zapewnił, że Rosja zrealizuje swoje kontrposunięcia niezwłocznie po tym, jak zagrożenie wobec niej nabierze realnego charakteru.

Pociski balistyczne pośredniego zasięgu mają zasięg od 3000 do 5500 kilometrów, a pociski średniego zasięgu: od 1000 do 3000 kilometrów.

Rosyjski prezydent oskarżył USA o zlekceważenie zapisów układu INF poprzez rozmieszczenie w Polsce i Rumunii wyrzutni amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej.

Źródło: PAP

27 KOMENTARZE

 1. Putina trzeba odsunąć od władzy. W Rosji powinien się zmienić prezydent.

  • gwarantuję Ci, że następny będzie z wojska, młodszy, prystiojniejszy, w mundurze oczywiście. i mówiący po angielsku i w kilku językach. nawet go znam.

   • Generale Kukliński, wstań z grobu! Ty, który uświadomiłeś nas o planach spalenia nas ogniem atomowym przez Amerykanów, gdyby Sowieci zaatakowali, czy znajdziesz jakiś sposób na uratowanie nas przed rosyjskim ogniem atomowym, gdyby Amerykanie spowodowali wojnę w Europie Środkowej?

 2. Rosja jest niebezpieczna tylko i wyłącznie z powodu naszej służalczości wobec USA popierającego roszczenia żydowskie! Dogadajmy się z Putinem! Nord stream można użyć do szantażu energetycznego IV rzeszy zwanej dla niepoznaki UE! O banderyźmie nawet nie wspomnę!

  • jak chcesz sie z kims ugadywac to z Chinami dogadujac sie z Rosja podzielimy los Bialorusi

   • Tylko Chiny i mowie to od dawna – odłożyć na bok mity „przyjaźni”, skupić się na Polsce i być prawdziwym koniem trojańskim dla Niemiec… Poza tym zdaje się że Izrael nie jest dla Chin żadnym partnerem „strategicznym”.

   • Bredzisz Adam. Z każdym należy próbować się dogadywać, bo na tym polega życie. Że się negocjuje, handluje i gra. Jankeska agentura w Polsce wmówiła, że z Rosją nie prowadzimy żadnych rozmów z definicji, a to jest samobójcza głupota.

   • Nie żartuj sobie, Polska gospodarka jest o dwa poziomy wyżej, niż gospodarka Białorusi. Polska może spokojnie handlować z Rosją i twardo negocjować umowę gazową. Polska ma dostęp do morza i w razie czego może się zaopatrywać u Skandynawów.

    Takim punktem wspólnym dla Polski, Chin, Rosji i Białorusi byłby jedwabny szlak – To gwarantowałoby pokój w naszym regionie. Zawrzeć sojusz z Rosją i jak się zmieni władza we Francji to z Francją i wtedy można trzymać Niemców w szachu, a potem jeszcze dążyć do międzymorza – w takiej sytuacji Niemcy byłyby nieźle załatwione.

    • Nie trzeba zaraz sojuszów z Kacapami. Wystarczy ich tyle nie kopać i nie ściągać amerykańskich baz rakietowych które dla Rosjan są jak nóż na gardle. Jak tylko Amerykanie opracują pociski hipersoniczne, to amerykańskie bazy w Polsce – ze względu na bliskość wykluczającą reakcję – staną się dla Rosji śmiertelnym zagrożeniem. Nawet bez nich są. Amerykanie mają 30 minut na reakcję, a Rosjanie….1 minutę.

     Możemy mieć w Rosji tanie surowce, dostęp do rynku i moglibyśmy kupić technologie wojskowe, bo oni są bardziej skłonni do ich sprzedaży niż Amerykanie.
     Tylko, że taką RACJONALNĄ politykę paraliżuje agentura żydomasońska i „patriotyczna” szuria która dostaje ekstazy na myśl o WIECZNEJ wojnie z Rosją, a każde upokorzenie ze strony Zachodu uznaje za konieczne fatum (bo jak nie USrael to kto? Nikt! Nie ma alternatywy towarzysze !!!!) . Rusofobia to stan cięzkiej choroby umysłowej wywołanej zmasowaną propagandą. Rusofobia najbardziej szkodzi Polakom i Polsce, bo wyklucza ich z globalnej polityki. Z Rosjanami będą robić interesy Niemcy ponad naszymi głowami, a my będziemy siedzieć w kącie cicho ssąc kciuka.

     Na żądanie Waszyngtonu poobrażaliśmy Rosję, Iran, Chiny. Skończymy jako spluwaczka eurokołchozu zamieniana powoli w Polin zamieszkane przez Żydów i mieszańców polsko-murzyńskich, bo przecież NIGDY nie wygrzebiemy się z tego G paląc mosty z każdym poza Zachodem. Jak UE/USA nakaże nam np, wprowadzać LGBT do szkół i zagrozi sankcjami za niespełnienie, to nie mamy możliwości odmówić, bo to jest nasz JEDYNY partner handlowy i jesteśmy coraz bardziej od niego uzależnieni.

  • nie da się dogadać z Putinem. naród jest tak skurvviony, że nie poświęci 500+ i grilla w zamian za jakieś tam poczucie wolności, która i tak go nie interesuje.

   masy nie interesują się polytyką. to jest robota kapłanów. masy mogą mówić i po japońsku. byleby miały chleb.

  • Bo tam jest pełno postsowieckich odpadów. Co 6 Izraelczyk jest z Rosji.

  • Rozbił, bo Żydzi nienawidzą Polaków do tego stopnia, że nawet języka nie potrafią trzymać za zębami. A tymczasem żydowskie trole próbują żydowską arogancję wobec Polski przekuć w polską nienawiść do Rosjan. Za każdym razem jak żydostwo atakuje Polaków, to takie trole jak ty krzyczą, że to tak naprawdę wina Ruskich. Jesteście największymi psycholami jakich nosi świat.

 3. słaby czlowiek. słaby mały człowiek. pułkownik.

  muszą mieć tę Wenezuelę. wysłałbym tam wszystkie statki, samoloty i wojskowych i oczywiście rakiety, a jeśil KOlumbia podskoczy to atomówka na Kolumbię.

  Wenezuela jest jedynym miejscem z któego USA będzie zagrożone rakietami średniegozasięgu.

  • ogólnie Rosja musi znacznie powiększyśc wysiłki w płd ameryce. wg ustawki INF ten teren był oddany USA, tak jak Europa Rosji. ale w tym momencie trzeba się szykować na wojnę, i z punktu widzenia Rosji, USA musi wiedzieć, że spłonie jak będzie Europę bronić.

   i potem atak na Europę. to jest nieuniknione, i konieczne, nawet jeśli się to zrobi niewyobrażalnym terrorem (np łapanką i wybiciem wszystkich polytykierów i masowymi egzekucjami demonstrantów). powrócą bardzo mroczne czasy.

 4. Potencjalna wojna ma toczyć się na terenach Polski, a USA będą nas bronić cyt.”do ostatniego polskiego żołnierza.” Gówniane sojusze. a potem jest tragedia. Debile robią z Polski strzelnicę ! Kupowanie uzbrojenia od Trampa, to wyrzucanie naszych podatków. Polska nie jest w stanie zwyciężyć, ani obronić się przed Rosją

 5. Ciekawe jakby Rosja robiła bazy na Kubie, Bahamach, Jamajce i w Kanadzie to co by mówiły „niezależne” media? A jak to Stany mają bazy dookoła Rosji, od Japoni po Łotwę i Norwegię to jest to polityka pokojowa…

 6. Cały czas od 1989 roku Polska może stać sie celem rosyjskiego ataku jądrowego . Cos innego jest bardziej interesujące , Doktryna USA zakłada w razie wybuchu konfliktu nukleranego atak na kraje wrogie i neutralne. W tych neutralnych znajduja sie kraje sojusznicze , gdyby przypadkiem nie poniosły zbyt wielkich strat

 7. kogo interesuja te wiadomosci na tyle, by z wrazenia po slowach putina zemdlec? chyba tylko pojedynczych pajacow, bo jak dlugo zyje to te rakiety z glowicami atommowymi i Polske i NRD i RFN mialy zaorac. Nie majac swojej bombki ani rakiet atomowych, to mozemy tylko usiasc i czekac, jedni na smierc, a drudzy na troche szczescia i przezycie. Jesli ktos chce byc madrzejszy od tego czekisty i natychmiast podpisac umowy z innymi krajami o pomocy militarnej, to niech przeczyta, co tam jest napisane malymi literkami – a tam bedzie stalo, ze najpierw mamy sie bronic, a jesli spadna jakies glowice atomowe, to wtedy oni sie rusza,by nam pomoc. Rusza sie tylko chyba po to by wykopac z popiolu ziemniaki. Tak, ze putin moze spokojnie puszczac te swoje rakietki, a my bedziemy spokojnie czekac.

 8. Czyli sytuacja jest taka:

  1. USA instaluje bazy rakietowe przy granicy z Rosją oraz ciągnie antyrosyjską kampanię propagandową (wpływ na wybory) i wojnę ekonomiczną (sankcje). Jest to niemal jawna zapowiedź uderzenia jądrowego na Rosję.

  2. Rosja reaguje na zagrożenie i ostrzega, że jej reakcja siłą rzeczy musi polegać na wycelowaniu swoich rakiet w amerykańskie bazy.

  3. pismak z NC przedstawia tą wiadomość z uśmiechniętym Putinem który już się cieszy na możliwość zniszczenia Polski.

  Czy ciebie kolego pogięło do reszty? Ty i podobni tobie, zachowujecie się jak zwierzęta niezdolne do przewidywania skutków swoich ruchów. To przecież jasne, że jak się komuś pod nosem stawia wyrzutnie rakiet, to on obawia się ataku jądrowego i sam w te wyrzutnie wyceluje.
  Bo niby po co są te bezy amerykańskie? Dla obrony pokoju?
  Pod tym tekstem pojawiło się zatrzęsienie żydojankeskich komentatorów którzy zdają się w ogóle nie rozumieć sytuacji. Ich zdaniem Ameryka ma prawo celować w ROsję, ale jak Rosja celuje w bazy amerykańskie w Polsce, to…ho ho. Agresja, Putin oszalał,
  jak tam mogli
  kacapy!
  Co za obrzydliwe, fanatyczne zakłamane ZOO.

  • kazdy kraj ma prawo bronic sie przed ruskimi i jesli ich samych nie stac na rakiety, to sprowadzaja najemnikow z takim sprzetem na swoje ziemie. Patrz teraz z naszej praktycznej strony- jesli ruskie nam groza, a to jest prawie codziennosc, to wystawiamy im na posmiewisko takiego kolesia, ktory mu potrafi tez przylozyc z grubej rury, jak bedzie mial w tym interes. Nie badz taki jednostronny. Inna sprawa to, czy koles wywiaze sie z umowy, ale to juz inny temat.

 9. A teraz wyobrazcie sobie, ze przedstawicielw wiekszosci rozwinietych krajow usiada przy wspolnym stole i kazdy z nich zapyta – CZEGO WAM JESZCZE BRAKUJE, by wojowac o JESZCZE WIECEJ? Wiemy, ze zydostwo od pokolen wywoluje zamet, oraz polityczne intrygi i skoro to wlasnie oni przyczyniaja sie do ludzkiej tragedii, najlepsza alternatywa byloby stworzenie dla nich odrebnego swiata i niech sie tam sami wyrzna do konca, a dotychczas wyludzone, lub nielegalnie pozyskane dobra zwroca naleznym wlascicielom i wtedy nastapi UBLAGANY SPOKOJ.

Comments are closed.