Rząd ukrywa przed nami skandaliczną umowę? Sprawa restytucji mienia dla Żydów może już być dogadana [VIDEO]

Mike Pompeo i Jacek Czaputowicz. Foto: PAP/Paweł Supernak
Mike Pompeo i Jacek Czaputowicz. Foto: PAP/Paweł Supernak

Czyżby po aferze z ugodą z Marrakeszu rząd polski niczego się nie nauczył i znowu ukrył przed nami ważny fakt? Ze słów Mike’a Pompeo wynika, że sprawa spłaty żydowskich uroszczeń przez Polskę jest już dogadana z rządem Morawieckiego. Jeśli to prawda to mamy potężny skandal.

Światowa Organizacja Restytucji Żydowskiej (WJRO) chwali Sekretarza Stanu USA Mike Pompeo za jego ponaglenie Polski do przyspieszenia prac nad prawem pozwalającym zwrot mienia pożydowskiego. Z kolei senator Tammy Baldwin podziękowała mu za naświetlenie tej kwestii.

Sam Mike Pompeo dopytywany przez dziennikarza Polskiego Radia pośrednio przyznaje, że ta sprawa jest dogadana.

Ciepło przyjmujemy wyrażone przez Pompeo poparcie w zabezpieczenie sprawiedliwości dla ocalonych z Holokaustu i ich rodzin – napisano na oficjalnym Twitterze WJRO.

Sam Pompeo był dopytywany w kwestii restytucji mienia pożydowskiego przez dziennikarza Polskiego Radia. – Nie mam nic do dodania (…) mieliśmy wiele rozmów na ten temat z naszymi polskimi przyjaciółmi – odpowiedział krótko.

Czy więc sprawa jest już postanowiona, a rząd potajemnie przystał na żydowskie uroszczenia? Może wskazywać na to fakt, że kolejni politycy amerykański podpinają się pod „sukces” Sekretarza Stanu USA.

Dziękuję Pompeo za naświetlenie tej kwestii oraz wezwanie Polski do uchwalenia przepisów restytucyjnych dla tych, którzy stracili własność w dobie Holokaustu. Mamy wiele pracy do wykonania i będę nadal pracować dla zabezpieczenia sprawiedliwości ofiar holokaustu, ich rodzin i spadkobierców – napisała senator Baldwin.

Źródła: twitter.com/wjro.org.il

57 KOMENTARZE

 1. Nie psioczmy na innych . 1985R Jaruzel był u Rodszylda znajdziecie jest art . Od tego dnia, oni tylko czekali jak Jaruzelski umrze widać taka dostał szansę .A po za tym jeszcze żyło dużo wojskowych z lat II wojny bali się. 89R to nie był przewrót Polaków zobaczcie 21postulatów Gdańskich.
  reszta to artyści wystawieni przez wszystkie żydowskie maści , wszyscy w gazetach , telewizji ,radiach , sądach , prokuratoriach uczelniach są oni ci niby Holokaust . Zrą nas od 30 lat . Żaden prezydent nie jest wybierany przez nas , ani premier to oni wybierają nam . Każdy minister musi być namaszczony przez nich . Nawet Patryk Jaki był na ich uniwersytecie takim skróconym .Szydło i tak dalej .
  Kiedy wczoraj usłyszałam Marcina Rolę i jego zyski to mało nie omdlałam .
  datki -to 6tyś z groszem na telewizję w Realu24 pl 2 tyś z groszem z Polonii Chyba zasługujecie na los żydostwa. Bo taką kasą ,możecie kupić Marcinowi papier toaletowy.
  Jak zobaczyłam ile zbiera Owsiak to mnie szlag niemało.
  Ale co tam , oni wam zgotują śmierć jak śp Rotmistrzowi Pileckiemu jak wielu innym .
  Siedźcie na fb , w barze jeszcze jesteście młodzi często , polityka dla wielu z Was to nie wasz problem , może nie wasz?
  Żyjemy niestety na żydowskim chlebie . Możecie im tu pyszczyć , oni maja to gdzieś!!Oni już liczą niewolników.
  Do kolekcji dłużników brakuje im Iranu , Syrii, Kuby, teraz Wenezueli , Korei Północnej . Reszta w ich łapach .Rosja broni się jak może bo przecież tam cały Mendelejew.Już im dobrze szło był Gorbaczow , Jelcyn ,już już sięgali po gąskę , aż tu Rosja się obudziła i nie chce służyć Rodszyldom , ale to mocarstwo.
  Nas nie wiem co może uratować , bo i w kościele napchali tego do wiwatu. Poszliscie na kler zobaczylićie nie katolickich księży tylko ich księży którzy wdarli się tam podstępem .4mln katolików ich oglądało ? Bo ja nie !
  Nagrali gnidę i też wydaliście pieniążki na zdradę!!
  i tak wydajecie pieniżki tak ciężko zdobyte na zdradę nie na kraj .
  Bo trzeba uważnie słuchać G Brauna , Michalkiewicza , Zebrowskiego ,Ruchu Narodowego obecnie i wielu innych których nigdy nie zobaczycie w TVP ..
  Czytać Myśl Polską Nie wybiórczą, kasy nie nosić do marketu. Nie pisać się do Gazety Polskiej bo ona z polskością ma tytuł . Myśleć trzeba drodzy komentatorzy czytać , tak wiele was omija prawdy.
  Zapłacimy cenę najwyższą z możliwych ! Holokaust to jak mówił śp Pilecki przy tym to pikuś.
  I nie piszcie ze Żydzi to zdrajcy!! Zdrajcami naszego kraju jesteśmy My !!!
  Bo co zrobiliśmy ? Milczymy siedzimy i gawędzimy .
  Pamiętajmy choć jeden raz o swojej niewoli prześlijmy 1% podatku dla tych co mają odwagę za miliony mówić jak jest!!
  Osuchowa , Pobudka, ONR, RN , CEPowiśle , WRealu24.pl, Media Narodowe , i dobremu proboszczowi !!
  Może Bóg znajdzie dla nas ratunek.

  • Z tą Wenezuelą i Rosją to ci się coś pomyliło. Wenezuela to socjalistyczny shithole, narkogetto na własne życzenie. Z takimi zasobami kadaffii zrobiłby z nich drugą Arabię, ale woleli to rozwalić sami sobie w drobny mak. Okupacją kogokolwiek to dla Wenezuelczyków wybawienie. Rosja trzyma z Izraelem jeśli im wygodnie. Podobnie elita żydowską w USA to jedno, walki polityczne w Izraelu to inną kwestią. Netanjahu atakując Polskę ma gdzieś Polski interes za to walczy o reelekcję i interes swojego. U nas też są grupy, które mają interes w rozwoju Polski. Niestety nie ma nikogo kto potrafiłby rozwój i wizję sprzedać jak Netanjahu, który wyciągnął ekonomicznie Izrael z ciemnej d%$y. A ich społeczeństwo było równie ciemne i prosocjalne co nasze… od nich trzeba się uczyć. Sama idea narodowa i tożsamość to jedno – ale bez ekonomii i wolnej ręki dla biznesu dla każdego kto chce coś u nas produkować nic to nie da. Tak samo same reformy rynkowe i deregulacja nie wystarczy, gdy ludzie odwracają się od swoich korzeni.

 2. Nie wracam do Polski nigdy !!!!
  15 lat na wygnaniu, a te pier… polskie durnie przez 30 lat nie moga zaglosowac na wolnosc a teraz wyja z bulu bo zydy beda wszystko zabierac. Wstyd byc Polakiem na tej planecie :(((

  • Szansa jest tylko w gospodarce podziemnej, wymianie obywatelskiej. U nas nie ma innych opcji rozwoju.

 3. Nczas sprzedaje plotki i sieje ferment. Oczywiscie, ze sprawa jest dogadana – potomkowie polskich zydow, ktorzy stracili nieruchomosci, moga przed polskimi sadami dochodzic ich zwrotu. Ne jest to zadna nowosc i dzeje sie tak od czasow przed rzadami PIS. Natomiast o 300 miliardach dolarow ogolnego odszkodowania za rzekome straty nie ma mowy i nie bedzie mowy, zreszta kwota jest tak gigantyczna, ze nie daloby sie tej sprawy zalatwic po cichu.

  • Da się, da… trzeba tylko z wyprzedzeniem zawrzeć umowy na następne 100 lat z tym i owym…

 4. Tusk w 2008 roku kiedy był w Nowym Jorku obiecał żydom odszkodowania potem Komorowski,Schetyna nawet sprzedali część lasów państwowych,za które wzięli 800 mln. zł z przeznaczeniem rekompensat żydostwu ale pieniadze gdzieś zniknęły i nie wiadomo do dzisiaj gdzie są.Dopóki rzadzi PiS ŻYDOSTWO żadnej kasy nie dostanie!

  • Ewa przecież PiS to jest zydostwo, tylko się maskuja. Premier, prezydent i całe szeregi w rządzie mają żydowskie korzenie. Oni jedno mówią a drugie robią. W Polsce zawsze rządzili i nadal rządzą Żydzi. Każda porażka jest uznawana za sukces. Zresztą tak samo robiło PO/PSL.

  • To prawda była o tym notatka wikiwiks aferze że te 2 pacany obiecali sprzedać lasy Państwowe aby to spłacić.

Comments are closed.