Tak się kończy totalna walka ze smogiem. Kraków zakazuje kominków, grillowania i tradycyjnej pizzy. „Jej smak pozostanie jedynie w pamięci”

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. publicdomain

Kraków od lat boryka się z dużym zanieczyszczeniem powietrza. W ramach walki ze smogiem od września w Grodzie Kraka zacznie obowiązywać całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. Jest to zła informacja dla entuzjastów tradycyjnej pizzy z pieca. Nieco lepiej sytuacja przedstawia się w przypadku grillowania.

Po wakacjach kominki mają pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną – mają być całkowicie wygaszone. Dobra wiadomość jest taka, że będzie można nadal grillować, ale używając jedynie małych, przenośnych grilli. Smażenie na dużych, stacjonarnych, będzie zabronione.

Zakaz dotyczy także pieców opalanych węglem. Co zatem z pizzą z pieca? – Takie punkty gastronomiczne jak choćby pizzerie – gdzie te produkty są opalane drewnem – no niestety muszą zmienić tego typu instalacje, ewentualnie na gazowe – przyznał w rozmowie z Radiem ZET Paweł Ścigalski, odpowiadający za jakość powietrza w Krakowie.

Smak takiej pizzy niestety pozostanie jedynie w pamięci – dodawał z ubolewaniem.

Co na ten temat sądzą przedstawiciele branży gastronomicznej? – Będziemy musieli zupełnie inny piec wtedy zakupić i już nie będzie to ta sama pizza – mówiła osoba związana z krakowską gastronomią. Co więcej, spowoduje to także wzrost cen tego popularnego dania.

Źródło: radiozet.pl

26 KOMENTARZE

 1. Coraz ciężej żyje się w tych czasach ludziom inteligentnym… Absurd goni absurd.

 2. jak długo zamierzacie szukać „obejść” na narzucene wam prawa niewolnicze? durne stado baranów! zamiast wszyscy się sprzeciwić, przestać wykonywać talmudyczne prawo żydów to zastanawiają się co zrobić by się dostosować… wasz debilizm nie zna granic! jeśli wszyscy by się sprzeciwili, albo choć większość to nic by nie zrobili, nie mieli by jak bo w ilości siła… jednego mogą zabić, wsadzić za kratki, zrobić z niego teroreyste, pedofila, psychicznego czy pomóc w samobujstiwe, ale jak będze was więcej to co zrobią? co najwyżej dostaną po mo**dzie w najlepszym dla nich wypadku. Szczerze mówiąc goje zasłużyliście na miano bycia gorszym od bydła.

  • Było to co prawda ponad 15 lat temu, ale chyba już wtedy Smog Wawelski grasował i czyhał na ichnie dziewice (jeśli takowe tam jeszcze są.)

 3. Najlepiej to ZAORAĆ W CAŁOŚCI ten skansen ANTYPOLSKIEJ GANGRENY
  zostawiając tylko Wawel i całość ogłosić POLSKIM CZARNOBYLEM (strefą zamkniętą dla obcych)….

 4. Pewnie będzie masowa emigracja w inne rejony a nieruchomości potanieją. Rozumiem walkę o czyste powietrze ale to nie takimi metodami.

 5. Ludzie beda siedziec w zimnym mieszkaniu. A potem zakaza jazdy autem bo bedzie dalej smog. Ludzie sami sobie zakladacie pentle na szyje

 6. „Odpowiadający za jakość powietrza” … Co za tępa antynaukowa ekokomuna. Przecież wpływ takich pieców i ich ilość jest znikoma, bliska zeru.
  Spróbowaliby tego we Włoszech. Mam nadzieję, że w tym polskim historycznym mieście tymczasowo okupywanym przez układziki ludzie się zbuntują i nie będą płacić podatków ani przestrzegać chorego zakazu.

 7. Ci wyborcy tych smogo-durniów lewackich to same żule są i będą całe życie dlatego im te zakazy nie przeszkadzają aż tak. Połowa z nich nigdy nie kupi nawet samochodu, bo są za głupi żeby nawet na to oszczędzać. Siedzą w domach i jakiś wynajętych za podatki salach i urządzają kółka wzajemnej adoracji dla siebie przy jednej paczce chipsów bo ich nie stać na więcej. To typowe lumpy dlatego pasuje im wszechobecna bieda, bo sami nigdy nic nie osiągną.

 8. Przewiduje, a nawet jestem pewien że istnieje wirus głupoty, coraz więcej ludzi się zaraża i choruje…
  Zwłaszcza tak zwanych ,,elyt ”, ciężko spotkać normalnego urzędnika, wirus ten upodobał sobie zwłaszcza to środowisko.??

 9. Kraków zburzyć, zostawić sam Wawel z Rynkiem, resztę zaorać i zalesić.

  • dlaczego? wiekszosc smogu pochodzi z obwarzanka wokol Krakowa i tamtejszych miejscowosci.

 10. Sami sobie wybrali to niech teraz nie narzekają i idę o zakład że to niczego jeśli chodzi o smog nie zmieni.

 11. Jak składniki do tyłka, piec opalany drewnem nie pomoże. A jak się umie to i w elektrycznym będzie dobra.

 12. wystarczyłoby ceny gazu tak z połowe obniżyć i ludzie by sami doszli do właściwych wniosków

 13. Ale palenie oponami, zwłokami i podobnymi już przymkniecie oko, mimo że to właśnie robi smog? :p

 14. zamiast elektrowni weglowych i taniej energii elektrycznej w calym kraju mamy dzisiaj stadiony pilkarskie na euro2012 do ktorych trzeba ciagle dokladac.

Comments are closed.