To może być w Ameryce proces stulecia. Uczeń katolickiej szkoły domaga się od „Washington Post” 250 MILIONÓW dolarów

Nathan Phillips i Nick Sandmann, uczeń katolickiej szkoły, z którego media
Nathan Phillips i Nick Sandmann, uczeń katolickiej szkoły, z którego media "zrobiły rasistę". Źródło: YT

Nick Sandmann, uczeń katolickiej szkoły z Kentucky złożył do sądu pozew o o 250 milionów dolarów przeciwko gazecie „Washington Post”. Jej dziennikarze oskarżyli chłopca o rasizm i omal nie zrujnowali jego życia. Wszystko to miało służyć pokazaniu jak źli są zwolennicy Trumpa.

Chłopiec wraz ze swymi kolegami brał udział w „Marszu za Życiem”, który odbywał się w Waszyngtonie. Po marszu chłopcy, ubrani w czapeczki z napisem MAGA – skrótem od hasła Trumpa „Make America Great Again” czekali na autobus, kiedy zostali zaatakowani wyzwiskami przez grupę murzynów.

Uczniowie nie reagowali i zachowywali się spokojnie. Cała sytuacja trwała około godziny, kiedy do uczniów podszedł niejaki Nathan Phillips, znany jako indiański działacz i zaczął im grać tuż pod nosem na bębenku i zawodzić. Część chłopców podjęła zawodzenie traktując to jako zabawę, a część stała spokojnie nic nie robiąc. Wśród nich, był właśnie Sandmann, do którego Indianin zbliżył się dosłownie na kilka centymetrów .

Krótkie nagranie pokazujące jak Sandmann stoi naprzeciwko Indianina i uśmiecha się trafiło do mediów społecznościowych, a media oraz demokraci na jego podstawie zaczęli nagonkę na chłopców z katolickiej szkoły. Oskarżono ich o rasizm i pogardę wobec starszego Indianina, który jakoby miał być weteranem (potem okazało się, że nie jest).

Domagano się usunięcia chłopców ze szkoły, potępił ich nawet arcybiskup Kentucky. Oni ich rodziny zaczęli dostawać pogróżki.Uczniowie stali się chłopcami do bicia i symbolem rasistów popierających Trumpa . Twarz Sandmanna „katolickiego rasisty” zagościła na czołówkach niemal wszystkich amerykańskich gazet.

Histeria, nagonka i oskarżenia trwały kilka dni i wtedy opublikowane zostały nagrania pokazujące całość zajścia. Wszyscy przekonali się, że chłopcy zachowywali się bardzo przyzwoicie i sami byli ofiarą najpierw napaści z wyzwiskami ze strony murzynów, i że to Indianin swym zachowaniem prowokował ich.

Teraz Sandmann złożył pozew przeciwko „Washington Post”, który przodował w nagonce i zaszczuwaniu. Chłopiec domaga się 250 milionów dolarów odszkodowania. To kwota za jaką Jeff Bezos, właściciel Amazona w 2013 roku zapłacił za gazetę. Prawnicy chłopca zapowiadają, że złożą pozwy o zniesławienie także przeciwko innym mediom.

Żaden bandzior, członek mediów głównego nurtu, który zaatakował go (Sandmanna – przyp. red) nie może myśleć, że nie pozwiemy go w następnej kolejności – powiedział Lin Wood, jeden z prawników reprezentujących chłopca.

Można spodziewać się, że z pozwami wystąpią też kolejni uczniowie, którzy zostali przedstawieni jako rasiści, a także sama szkoła i diecezja Kentucky, na którą też lewicowe media poprowadziły nagonkę. Szykuje się seria wielkich procesów, które mogą wstrząsnąć amerykańskimi mediami.

16 KOMENTARZE

  • Tak postepuja normalni myslacy ludzie z honorem … Polski rzad powinien zadac odszkodowania po 500,000,000 mln za kazde dla chamow/klamcow zydoskich i dziennikarki zydowki.. Smtek i rozpacz zalewa narod Polski…rzadzacy POPIS to nie PL ktory jest na kolanach albo to wszystko zydzi pod zmienionymi nazwiskami… wraz z Duda Prezydentem ktory milczy a moze schowal sie ze wstydu pod spodniczke Romaszewskiej babci…po haniebnej zniewdze / klamstwie/ KŁAMLIWYCH OSZCZERSTWACH POLSKI i POLAKOW!
   Glosujmy na NARODOWCOW— bronmy HONORU POLSKI!

  • Kiedy znajdą się w Polsce odważni prawnicy, którzy zaczną walczyć o PRAWDĘ?
   Umarł Jan Olszewski, który może był takim sobie premierem, ale należał do NAJODWAŻNIEJSZYCH w czasach, kiedy za bronienie prawdy groziła śmierć i okaleczenie. Czy dzisiaj są prawnicy, którzy mają odwagę pójść pod prąd jak śp. Jan Olszewski?

  • na Żydów też zadziała.
   każda wypowiedź publiczna w Stanach o polskich obozach albo o tym jak państwo polskie współdziałało w holokauście powinna się kończyć w amerykańskim sądzie.

   trzeba ich uderzyć tam gdzie zaboli najbardziej- wiadomo że Żydki najbardziej kochają kasę,
   Jak jeden z drugim zapłaci to szybko im rura zmięknie

   trzeba wynająć dobrą żydowską kancelarie prawniczą , plus sędzia murzyn i mają przechlapane

 1. Toż podobna jest sytuacja w Polsce Izraelita ma Prawo Opluwać Polaków nie jest RASISTOM ,ale gdy Polak w SWYM Kraju odpłaca tym Samym to ANTYSEMITA. Polsko Izraelskie stosunki powinny się opierać na NEUTRALNOŚCI.Czyli ŻADNYCH Umów Politycznych i Handlowych.

 2. To jeszcze niech pozwie tego arcybiskupa Kentucky za publiczne potępienie. Wyjątkowo szkodliwa postać, która potępia na podstawie doniesień prasowych.

 3. Puścić parę hien dziennikarskich z torbami i po problemie! Żadne medium nie powinno szkalować kogokolwiek bez obawy przed konsekwencjami!

 4. Na foto widać, że Nick Sandmann swoim pobłażliwym uśmiechem białego człowieka, próbuje upuścić trochę ciśnienia w lewackim indianinie. Należy brać przykład z Nicka, jak trafimy na zdenerwowanego indianina czy eskimosa.

 5. BGK uruchamia z Izraelem program dla start-upów
  Izrael to jedno z państw na świecie, które mocno stawia na innowacje i rozwój start-upów. Dlatego Bank Gospodarstwa Krajowego, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Start-Up Nation Central oraz CREATORS IDEAtion Lab stworzyły właśnie polsko-izraelski program skierowany do polskich start-upów. – Niewątpliwie unikalną wartością dodaną dla start-upów będzie możliwość poznawania izraelskich praktyk, funkcjonowania w szeroko rozumianym ekosystemie innowacji. Ponadto istnieje możliwość nawiązywania kontaktów, współpracy międzynarodowej – Adama Kostrzewy, Dyrektora ds. TMT i Innowacji, Departament Projektów Sektorowych BKG.

  Panie/Panowie
  Dyrektorzy
  Izb Administracji Skarbowej
  Dyrektor
  Krajowej Informacji Skarbowej
  DPP7.8022.2.2018.CRS
  PODSEKRETARZ STANU
  ZASTĘPCA SZEFA KRAJOWEJ
  ADMINISTRACJI SKARBOWEJ
  Paweł Cybulski

  Szanowni Państwo,
  niniejszym przekazuję informację o zmianach przepisów w ustawie o podatku dochodowym od
  osób fizycznych oraz w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych, wynikających z:
  A – ustawy z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób
  fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy – Ordynacja podatkowa
  oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 2193 i poz. 2500) oraz
  B – ustawy z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób
  fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw
  (Dz. U. z 2018 r. poz. 2159).
  Ad. A.
  1. Preferencyjne opodatkowanie (5% stawką) dochodów generowanych przez prawa
  własności intelektualnej (tzw. IP Box)
  Celem wprowadzonego rozwiązania jest:
   zwiększenie atrakcyjności prowadzenia w Polsce działalności B+R oraz komercjalizacji
  jej wyników,
   wzrost zatrudnienia w obszarze B+R w przedsiębiorstwach,
   stymulowanie inwestycji B+R firm, które skorzystały z ulgi na B+R oraz środków UE na
  budowę/rozbudowę własnych centrów badawczo-rozwojowych (CBR-rów),
   zwiększenie świadomości przedsiębiorstw w zakresie praw własności intelektualnej jako
  potencjalnych źródeł przychodów,
   zwiększenie liczby zgłoszeń patentowych i patentów.
  Ulga IP BOX polega na preferencyjnym opodatkowaniu kwalifikowanego dochodu z własności
  intelektualnej (również zawartego w cenie sprzedaży towaru lub usługi) obniżoną 5% stawką
  podatku.
  Dotyczy następujących praw własności intelektualnej:
   patent,
   prawa ochronne na wzór użytkowy,
   prawo z rejestracji wzoru przemysłowego,
  2
   prawo z rejestracji topografii układu scalonego,
   dodatkowe prawo ochronne dla patentu na produkt leczniczy lub produkt ochrony roślin,
   prawo z rejestracji produktu leczniczego i produktu leczniczego weterynaryjnego
  dopuszczone do obrotu,
   wyłączne prawo, o którym mowa w ustawie o ochronie prawnej odmian roślin,
   autorskie prawo do programu komputerowego.
  Podatnik może skorzystać z preferencji w stosunku do praw, których przedmiot ochrony został
  przez niego wytworzony, rozwinięty lub ulepszony.

Comments are closed.