TVP demaskuje prawdę o zabitym przez Polaków ojcu Icchaka Szamira. „Szlomo Jeziernicki był żydowskim kolaborantem nazistów” [WIDEO]

Israel Katz, minister spraw zagranicznych Izraela, który powtórzył słowa Icchaka Szamira, iż
Kłamca i rasista Israel Katz, minister spraw zagranicznych Izraela, który powtórzył słowa Icchaka Szamira, iż "polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". EPA/SEBASTIAN SCHEINER / POOL Dostawca: PAP/EPA.

TVP opublikowała materiał z którego wynika, że ojciec Icchaka Szamira był członkiem Judenratu, samorządu żydowskiego kolaborującego z Niemcami. Szamir oskarżał Polaków o zabicie go i z tego powodu mówił, że „antysemityzm wyssali z mlekiem matki”.

Słowa Szamira z 1989 roku” Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki” po 30 latach powtórzył minister spraw zagranicznych Izraela, Israel Katz. Stało się to powodem wielkiego napięcia politycznego pomiędzy Polską i Izraelem i odwołaniem szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie, po tym jak premier Morawiecki zdecydował, że polska delegacja na niego nie pojedzie.

Katz bronił swych słów i opinii byłego premiera Szamira mówiąc, że jego ojciec został zamordowany przez Polaków.

Teraz TVP ujawnia, iż ojciec Szamira, Szlomo Jeziernicki, był członkiem Judenratu – samorządu żydowskiego, który kolaborował z Niemcami. Sam Szamir, urodzony w Różanie na terytorium obecnej Białorusi, wyemigrował z Polski do Palestyny w 1935 roku gdzie przyjął nowe nazwisko. Jego rodzina została w okupowanej Polsce.

Comments are closed.