Wśród posłów PiS narasta niezadowolenie z rządowej polityki na kolanach? „Może im zaproponować przejście do Ruchu Narodowego?”

Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida/fot. P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)
Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida/fot. P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)

Czyżby w PiS narastało niezadowolenie rządowej z polityki na kolanach wobec USA i Izraela? Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego, który wchodzi w skład Koalicji ProPolskiej, sugeruje, że takie postawy w partii rządzącej są mu dobrze znane. Poseł Robert Winnicki także dał jasno do zrozumienia, że politycy PiS są niezadowoleni i po cichu kibicują Koalicji ProPolskiej.

Polityka zagraniczna rządu polskiego w oczywisty sposób wzbudza niezadowolenie wśród Polaków. Co chwila dostajemy po gębie z lewej lub z prawej, a jedyne co potrafimy to wyartykułowanie świętego oburzenia, które i tak nie przebija się do światowych mediów.

Ostatnia sytuacja w trakcie i tuż po słynnym szczycie bliskowschodnim w Warszawie jest tego dobitnym dowodem. W tym przypadku miarka już w tak ordynarny sposób się przebrała za sprawą słów izraelskiego ministra spraw zagranicznych, że nawet rząd postanowił zareagować. Ale to wyjątek.

Z pewnością w rządzącej koalicji jest wielu posłów, którym się to nie podoba, bo ile można znosić takie traktowanie.

Na Twitterze padło pytanie do Krzysztofa Bosaka z Ruchu Narodowego w sprawie tych niezadowolonych posłów PiS.

– Może tym działaczom pisowskim którzy nie chcą być wobec Izraela na kolanach i wypłacać odszkodowań Żydom zaproponować przejście do Ruchu Narodowego? – zapytała Izabela Redlarska.

Jesteśmy z nimi w kontakcie. Natomiast celem Ruchu Narodowego jest tworzenie nowych kadr dla polskiej polityki, a nie recykling kadr prounijnej, proimigranckiej, proizraelskiej, defensywnej w sprawach wartości centroprawicy – odpowiedział Krzysztof Bosak.

Poseł Robert Winnicki także napisał wymownie:

„Jeśli na korytarzach sejmowych podchodzą co bardziej patriotycznie zorientowani posłowie PiS i w konspiracji mówią, że kibicują naszej narodowo-wolnościowej koalicji – wiedz, że coś się dzieje :-)”

Comments are closed.