Ale świr! Belgijski fanatyk zamienił swój dom w kwaterę Hitlera. Szokujące zdjęcia [FOTO]

Pewien emeryt z Belgii postanowił przerobić swój dom na kwaterę ku czci… Adolfa Hitlera. Staruszek napytał sobie przez to biedy.

75-letni Georges Boeckstaens z Keerbergen postanowił na starość uzewnętrznić swoją fascynację Adolfem Hitlerem. Sprawą jednak zainteresowała się prokuratura. Emerytowi grozi nawet rok więzienia.

Boeckstaens stopniowo „ozdabiał” swoją posiadłość swastykami, insygniami III Rzeszy, czy hailującymi figurkami, które stawiał w ogrodzie. Co więcej, drzewo w ogrodzie i komin przystroił napisem „Mein Kampf” po holendersku.

Później emeryt przemianował swój dom na „Orle gniazdo”, nawiązując do herbaciarni na Kehlsteinie w Bawarii, którą NSDAP podarowała Hitlerowi na jego 50. urodziny. Boeckstaens chodził ubrany w wojskowe uniformy, a fotoreporterzy, którzy odwiedzali jego dom, mieli okazję zrobić mu pozowane zdjęcia, na których ochoczo „hajlował”.

Zdaniem 75-latka, zabawa w Hitlera, to idealny sposób na spędzenie emerytury. Belgijska prokuratura nie podziela jednak tego punktu widzenia. Wszczęto śledztwo w sprawie propagowania ustroju faszystowskiego i negowania holokaustu (kłamstwa oświęcimskiego).

Emeryt jest zaskoczony takim obrotem sprawy. Twierdzi, że nie zrobił nic złego. – Nie robię nikomu krzywdy. Nigdy nie byłem notowany. Jeśli chcą mnie zamknąć, powinni po prostu to zrobić – mówił.

Przyznał jednocześnie, że sam siebie określa mianem neonazisty i fanatyka Hitlera. Jak powiedział, jego dwóch wujków podczas II wojny światowej zaciągnęło się na ochotnika do niemieckiej armii. Z tego powodu po wojnie jego rodzinę miało spotkać wiele nieprzyjemności: matce ogolono głowę, a on sam w szkole siedział w ostatniej ławce i był nękany przez rówieśników.

Z nudów zacząłem czytać książki na temat Hitlera i jego armii. Stopniowo zacząłem odczuwać sympatię do tego człowieka i sposobu jego myślenia – wyznał.

Poglądów emeryta nie podziela jednak tzw. antydyskryminacyjna grupa „Unia”, która wystąpiła w roli oskarżyciela publicznego. Jej przedstawiciele chcą, aby mężczyzna poniósł konsekwencje swoich czynów. Podobne postępowanie toczyło się już przeciwko niemu w 2014 roku, jednak wówczas sąd uznał, że mężczyzna nie zasłużył na wyrok.


Źródło: interia.pl

5 KOMENTARZE

 1. w 45r mial piec lat, a wiec to po tatusiu ma chybe takie hobby , a moze niemiecki rzad sie pomylil i nadal wyplaca rente dla essesmanow.

 2. Stary śmieć, naziol. Tfu.

  Ale nawet takiemu nie powinno się odbierać prawa do wolności wypowiedzi.
  Dopóki nie narusza gwałtownie czyjejś cielesności – nie bije, nie kaleczy fizycznie, nie zabija, nie powinien być ciągany przez prokuraturę i sądy.

  Jeśli on jest karany za jego poglądy i sposób ich wyrażania, to komuniści też powinni być karani za ich poglądy i sposób ich wyrażania. Np. za noszenie odzieży z podobizną komunistycznego mordercy masowego, Che Góveary, czy jak mu tam.

  Ci, co łamią czyjekolwiek prawo do wolności wypowiedzi, sami powinni mieć ich prawo do wolności wypowiedzi złamane.

 3. Przyjęcie nazwy Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei – NSDAP) było nawiązaniem z pewną modyfikacją do nazwy Socjalistyczna Partia Robotnicza Niemiec (Sozialistische Arbeiterpartei Deutschlands – S[A]PD), którą Socjaldemokracja nosiła w latach 1875-1890 po gotajskim zjeździe zjednoczeniowym, na którym porozumieli się zwolennicy Lassallea ze zwolennikami Marksa i Engelsa.

  >>>

  Główny socjalistyczny ideolog NSDAP Joseph Goebbels:

  „Zgodnie z ideą NSDAP to my jesteśmy niemiecką lewicą […]. Niczego bardziej nie nienawidzimy niż prawicowego narodowego bloku bogatego mieszczaństwa”

  W roku 1927 Adolf Hitler powiedział:
  „Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami dzisiejszego kapitalistycznego systemu gospodarczego (…) i jesteśmy zdeterminowani, aby zniszczyć ten system w jakikolwiek sposób.”

  Podobnie Józef Goebbels, minister propagandy III Rzeszy, podkreślał socjalistyczny charakter nazizmu – w latach dwudziestych dwudziestego wieku napisał wręcz, że jeśli miałby wybierać pomiędzy bolszewizmem a kapitalizmem, wybrałby bolszewizm.

  „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
  Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

Comments are closed.