Biedroń kusi urzędników. Zastępczyni Bodnara dołączy do Wiosny. „Za kilka dni przedstawię swoje nowe plany zawodowe”

Europoseł Sylwia Spurek - zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.
Europoseł Sylwia Spurek - zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. równego traktowania dr Sylwia Spurek kilka dni temu złożyła rezygnację ze swojej funkcji, którą sprawowała od 2015 roku. Zastępczyni Adama Bodnara ma dołączyć do Wiosny Roberta Biedronia.

Za kilka dni przedstawię swoje nowe plany zawodowe – mówiła Spurek w rozmowie z „Rzeczpospolitą” po swojej rezygnacji.

Prywatnie od 18 lat kobieta jest partnerką wiceprezesa Wiosny i jednego z najbliższych współpracowników Biedronia, Marcina Anaszewicza.

Jeszcze na początku stycznia Spurek, pytana o wejście do polityki, mówiła „Dziennikowi Gazecie Prawnej”, że tego nie planuje. – Robert Biedroń nie rozmawiał ze mną na ten temat, nie złożył propozycji – twierdziła.

Mój konkubent, dr Marcin Anaszewicz, jest szefem sztabu Roberta Biedronia i szefem jego think tanku. Zresztą znamy się z Robertem Biedroniem kilkanaście lat. Przyjaźnimy się. Marcin z nim jest od dawna, towarzyszy mu w różnych kampaniach wyborczych. Restrukturyzował Słupsk dla Roberta. Bardzo blisko współpracują. To tyle – zarzekała się.

Teraz portal 300polityka.pl, powołując się na swojego rozmówcę, poinformował, że Spurek zmieniła zawodowe plany i dołączy do Wiosny.

Źródła: 300polityka.pl/interia.pl

Comments are closed.