Dramat przyjaciółki Meghan Markle. Znajoma księżnej jest torturowana w więzieniu!

Meghan Markle i Loujain al-Hathloul, fot. YouTube/Emna Mizouni, CC BY 4.0, Wikimedia Commons (kolaż)
Meghan Markle i Loujain al-Hathloul, fot. YouTube/Emna Mizouni, CC BY 4.0, Wikimedia Commons (kolaż)

Przyjaciółka Meghan Markle, Loujain Al-Hathlool, podobnie jak księżna Sussex jest aktywistką znaną z walki o „prawa kobiet”, z tą różnicą, że działa w Arabii Saudyjskiej. W maju 2018 roku trafiła do więzienia. Ostatnio pojawiły się doniesienia o tym, że jest torturowana.

Co spotyka znajomą księżnej Sussex w saudyjskim więzieniu? Doniesienia na ten temat są przerażające. Pobicia, elektrowstrząsy, przemoc seksualna i groźby gwałtu to codzienność Loujain Al-Hathlool. Informacje o torturach przekazał mediom brat 29-latki, Walid.

Brak dostępu do właściwej opieki medycznej, prawnej czy wizyt rodziny, trzymanie w izolacji i znęcanie się jest na tyle poważne, że podchodzi pod międzynarodową definicję tortur – poinformował Walid Al-Hathloul.

Loujain Al-Hathlool trafiła do saudyjskiego więzienia wraz z ośmioma innymi aktywistkami na rzecz praw kobiet. Oskarżono ją o zdradę, za co grozi 20 lat więzienia lub nawet kara śmierci.

– Władze saudyjskie nie chcą, aby jakiekolwiek zmiany szły od dołu. Chcą zdławić wszelkie formy sprzeciwu lub aktywności w obronie praw człowieka – skomentowała swoje aresztowanie znajoma Meghan Markle.

Kobieta jest znana także poza Arabią Saudyjską. W 2016 roku wraz z Meghan Markle, Emmą Watson i Justinem Trudeau brała udział w szczycie One Young World. Później pozowała z księżną Sussex dla „Vanity Fair”.

Źródło: onet.pl

Comments are closed.