Eko-szaleństwo i nachalna propaganda! RMF w tonie „Trybuny Ludu” chwali „Eko-Pippi” niczym bohatera Związku Radzieckiego

Greta Thunberg zwana
Greta Thunberg zwana "Eko-Pippi"/fot. PAP/EPA

Na unijnych salonach furorę robi „Eko-Pippi”, czyli Greta Thunberg, 16-letnia uczennica ze Szwecji, która zindoktrynowana jest ekoterrorystyczną propagandą na temat globalnego ocieplenia rzekomo wywoływanego przez człowieka, szczególnie w Europie. RMF FM pisze o niej niczym „Trybuna Ludu” o bohaterach Związku Radzieckiego, którzy swoim stachanowczymi zrywami porywali tysiące innych do zaangażowania na rzecz budowę socjalistycznej ojczyzny.

Jean-Claude Juncker powiedział, że był zaszczycony możliwością powitania „walczącej o powstrzymanie zmian klimatycznych na świecie” Grety.

Greta Thunberg zyskała w Belgii setki tysięcy zwolenników. Uczniowie zainspirowani jej działaniami regularnie w każdy czwartek wychodzą na ulice, by „strajkować na rzecz klimatu”. Podczas pierwszego marszu 10 stycznia na ulice wyszło około 3 000 uczniów, 24 stycznia rekordowe 35 000 – informuje RMF FM.

My uczniowie strajkujemy, bo odrobiliśmy swoje zadanie. Kiedy się odrobi lekcje, dojdzie się do wniosku, że potrzebna jest nowa polityka, nowa ekonomia. Potrzebny jest nowy sposób myślenia – mówiła Greta Thunberg, nazywana przez lewackie media „Eko-Pippi”.

Może to brzmi naiwnie, ale jak się nad tym zastanowicie też zrozumiecie, że nie mamy wyboru – przekonuje 16-latka niepierwszej urody.

Eko-Pippi ma dziś iść na czele kolejnej manifestacji na rzecz klimatu ulicami Brukseli. Wraz z nią będą szli politycy i – z pewnością spontanicznie i bez „odpowiedniej zachęty” ze strony władz szkół – belgijscy uczniowie. Wiadomo bowiem przecież, że nastolatkowie uwielbiają tematy polityczno-klimatyczne i z własnej woli chcą się w tego typu wydarzenia angażować.

Jednak Eko-Pippi nie robi furory tylko na Zachodzie. Była też obecna na COP24 w Katowicach.

Źródła: rmf24.pl/nczas.com

43 KOMENTARZE

 1. OK To postawmy sprawę tak. Trudno powiedzieć czy odpowiadamy za ocieplenie, czy nie. Jeżeli nie i wydamy ksę to sporo jej zmarnujemy. Jeśli tak a jej nie wydamy to….

  • Wiadomo, że raczej nie odpowiadamy i klimat na tej planecie zmieniał się wielokrotnie nawet bez istnienia człowieka. Ludzie są chorzy psychicznie i mają kompleks bogów przekonanych, że na wszystko mają wpływ. Nie mają. Planeta się sama obroni. Żeby permanentnie zmasakrować klimat i życie na Ziemi trzeba by odpalić arsenał nuklearny i wylać niewyobrażalną ilość radioaktywnej trucizny. Ale i tak przetrwałyby niektóre organizmy.
   Ale już nie fantazjując, to niesławny magazyn TIME wspierał w latach 70-tych eko histerię na rzecz… globalnego ochłodzenia. Wg. prognoz powinniśmy żyć już w arktycznych warunkach. To oczywiście były bzdury oparte na krótkotrwałych i selekcjonowanych szczątkowych danych, i podobnie jest z globalnym ociepleniem.

   • Poziom twojej pewności w odniesieniu do domeny tak złożonej jak fizyka atmosfery jest komiczny.

   • Nie wiem co pisali w Time’ie, ale powoływanie się na publucystykę ma marny sens. Dawaj coś z Scoence, Nature, czy podobnych.

   • Jak to mawiał redaktor Michalkiewicz, jak ludzkość zacznie walczyć ze zmianami klimatu, to klimat zacznie sie bronić i będzie walczyć z ludzkościa. A wtedy bedziemy miec przesrane.

    • To że coś jest błyskotliwe, nie oznacza w żadnej mierze, że jest prawdziwe. Ludzie zaś swoje środowisko już drastycznie pozmieniali, więc po ptokach. Dosłownie i w przenośni.

  • Mala kureffka Greta ze Szwecji robi kariere swiatowa!! Niedlugo zacznie srrac brunatnymi goowienkami!?

  • Te ideologie które swoimi badaniami potwierdza wiekszosc klimatologow? To sie nauka nazywa.

   • Od wiekówjedynym trafnymp rzewidywaczem przyrody był majtek na maszcie który obserwował skąd idą chmury i drugi który ślinił palec i ze strony z której czuł chłód przewidywał wianie wiatru. Poza tym dobrymi klimatologami byli wI połowie XX wieku ci Polacy którzy na ptytanie co robić gdy wieje wiatr zer wschodu – radzili by wiać razem z nim. Teraz radzą iść pod wiatr.

   • Ci naukowcy nie sformowali zdanej teorii to wszystko są hipotezy które się nie sprawdzają. Jeszcze nie powstał model klimatyczny który chociaż w przybliżeniu opisywał by zmiany klimatu. Także Ci „naukowcy” z naukom mają niewiele wspólnego więcej z wróżeniem z fusów. Każdy sobie może stwierdzić że klimat się zmienia ale naukowiec powinien odpowiedzieć dlaczego a bez tego nie powinno się zaczynać walki bo możne atakujemy skutki a jak już znajdziemy przyczyny to zwinięta gospodarka będzie niezdolna do walki. Limity na węgiel to debilizm większego sortu bez wpływu na klimat za to rujnujące gospodarku ue, a bez pożytecznych idiotów rządy nie przepchały by tych regulacji

    • Granty i regulacje socjalistyczne. Chodzi o wykończenie wschodzących krajów przez kraje silne. USA słusznie ma socjal-d#@&krację w nosie i podobne regulacje również. Chinom też nikt nie będzie mówił.

   • Większość nie ma racji. Mnóstwo klimatologów i fizyków jest innego zdania pokazując dane z lodowców sprzed 65000 lat nawet. Większość w USA sama się skompromitowała wyciekiem emaili potwierdzających fałszowanie i nadinterpretację danych w celu wyciągnięcia grantów. Tak działa socjalistyczna patologia. „Co to znaczy Todd???” „Nie wiem Mike, ale jak na moje oko jakieś 60000 dolców na początek” itd. itp.
    Być może po tym zaczniesz wreszcie myśleć samodzielnie a nie jak mityczna większość średniaków.

   • @Kierownik Episkopatu
    No weź przestań, bo się posikam ze śmiechu.
    A teraz przykład. Przez dziesięciolecia tysiące naukowców udowadniało, z resztą słusznie, że dla prawidłowego rozwoju dziecka potrzebni są rodzice różnej płci, wzorzec męski i żeński. Obecni nałókofcy twierdzą coś wręcz przeciwnego, powstają „poważne” prace za poważne pieniądze, są nawet autorytety twierdzące, że w związkach jednopłciowych rodzi się więcej dzieci, niż tradycyjnych.
    Wniosek – dzisiejsze „autorytety” mówią to, za co im zapłacą twórcy nowego, chorego ideolo.

 2. Klimat zmieniał się gdy jeszcze człowieka nie było na Ziemi, zmienia się obecnie i będzie zmieniał się w przyszłości. Ideologia globcia to jedna z wielu form strzyżenia naiwnych owieczek. A młodzież najłatwiej indoktrynować. Świat pełen jest pożytecznych idiotów jak to raczył zgrabnie ująć nieświętej pamięci Włodzimierz Ilicz.

  • Człowiek jest od zawsze na ziemi. Ostatnio nawet pewna lekarka mówiła, że ludzie zabijali dinozaury.

   • Dobrrrrre :) A głupi TW Buyer Rosati nie zauważył, że to nie PIS a ją wyśmiewa.
    Tak naprawdę człowiek to ziarnko piasku w historii Ziemi.

 3. Według nielewomyślnych portali szwedzkich, m.in. Fria Tider, cały ten jej „szkolny strajk dla klimatu” to była ustawka jej bardzo lewicowej mamusi, piosenkarki operowej (nazwisko wypadło mi z pamięci).

  • jaka dziewczynka, 16 lat to suka, co moze cie juz o 3-cie alimenty po sadach przeciagac, wedlug pedo-lewackiego myslenia.

 4. Co za oszołomów musi mieć za rodziców, dziewczyna zamiast się uczyć przede wszystkimi logicznego myślenia a wolny czas spędzać z chłopakiem, bawi się w protesty.

 5. Szcun!
  Ze Szwecji do Brukseli co tydzień rowerem ( połowa drogi pewnie wodnym), w taką pogodę. Nie ma co gadać, ma dziewczyna zdrowie.

 6. Kiedy chodzilem na kazania Ks Jankowskiego do kosciola Sw Brygidy Bosej to lubialem bawic sie genitaliami swojego kolegi Marka

  • Mam cię brudasie. Łap nie myłeś i do dziś mam grzybicę. Oczekuję pokrycia kosztów leczenia.

 7. Człowiek się dziwił tym wszystkim szaleństwom jakim ulegał germański motłoch w Zachodniej Europie w swojej historii. A tutaj nic się nie zmieniło.

  • Tak na prawdę to przynajmniej od czasów krucjaty dziecięcej ten germański motłoch nic nie zmądrzał.

 8. Sprzedawanie limitów emisji CO2 to mistrzostwo świata. Goj takiego geszeftu nie wymyśli.

  • Tego też goj nie wymyślił
   Przedsiębiorstwo Holokaust – teza obrazująca pogląd, iż holokaust w ostatnich latach stał się intratnym biznesem, z którego zyski czerpią przede wszystkim Żydzi niepokrzywdzeni bezpośrednio przez zbrodnie nazistowskie. Jako pierwszy terminu tego użył amerykański naukowiec pochodzenia żydowskiego Norman Finkelstein.

 9. Min. Prawdy jak najszybciej powinno zrobić z nią plakat propagandowy w stylu CCCP.

 10. zmiany klimatu to glownie zgubne skutki w afryce i usraelu
  by to zmienic trump powinien placic europie

 11. Debilowi wdzystko można wmówić, nawet to że pochodzi od małpy, gdzie zwykła swinia jest bardziej kompatybilna organowo niz małpa, ale nawet ten debil by nie uwierzył że pochodzi od swini, trzeba mu było znaleźć kogoś z kim się będzie utożsamiać. Głupi banan ma w 50% DNA człowieka. Współcześni „naukowcy” nie wiedzieli że dzidy czy oszczepy służą do rzucania. Współcześni „naukowcy” nie wiedzą jak pare tyś. lat temu ludzie budowali z wielkich bloków. Współcześni „naukowcy” nie wiedzą jak parę tyś. lat temu ludzie poznali wiedzę o gwiazdach. Współcześni „naukowcy” nie wiedzieli że więzadła kolanowe są plaskie a nie okrągłe (a mają taką technikę i nawet „ewolucje znają). 2000 tat temu naukowcy przeprowadzali operację zaćmy, czy trepanacje. Współcześni „naukowcy” i ich wyznawcy to banda debili którym powinno się walić z obrzyna w potylice. Współcześni „naukowcy” mogą się nazywać nakowcami tylko dla tego że ukrywają osiągnięcia i dokonania ludzi sprzed tys. lat oraz współczesnych. Żyjemy w erze czerwonego cielca. Mamy goowno!!! Wystarczy spuścić wodę! Ja spuszczam wode! A czy ty spuszczasz wodę? Czy chcesz żyć w goownie????

  • 50% DNA człowieka. Co to znaczy? Należy się zastanowić. Na początek poszukać istoty, która ma 0% (zero) DNA człowieka, a potem takiej, która ma 0,1% i tak dalej. Da to możliwość zrozumienia, że DNA nie określa podobieństwa o jakim chcielibyśmy myśleć.

 12. maly lewacki smiec powinien powtarzac klase za nieobecnosc i wagarowanie, ale jak zwykle lewactwo chce ogolnego buntu mlodych przyglupow, a tej idiotce wrecza nobla, a potem tak samo jak bolkowi tytul ,,doktora,, jakiegos tam ,bez szkoly.

 13. Chciałbym zauważyć, że wg badań naukowych człowiek doprowadza do globalnego ocieplenia i wzrostu stężenia dwutlenku węgla mniej więcej co 100 tys. lat. :) Także nie tylko ten głupi homo sapiens jest winny, ale homo neanderthalensis również (neandertalczyku, wstydź się!). Swoją drogą człowiek znowu zaczął ocieplać planetę już jakieś 20 tys. lat temu (to musi mieć coś wspólnego z kulturą magdaleńską!).

 14. Piękne jest zdjęcie tej dziewczynki. Taka stalinowsko zacięta twarz, przepełniona determinacją godną najwyższych wzorów Hitlerjugend.

 15. patrząc na nią, to faktycznie można dojść do wniosku, że klimat jej nie służy; a i natura tak jakby o niej zapomniała; typowa kołchoźnica;

Comments are closed.