Niewybuch z II Wojny Światowej w ogródku w Żarach. Nawet 2,5 tysiąca osób do ewakuacji, odwołane zajęcia w szkołach.

Samochód saperów, fot. twitter
Samochód saperów, fot. twitter

Robotnicy prowadzący prace na jednej z posesji przy ulicy Sienkiewicza w Żarach natknęli się na przedmiot przypominający bombę.

Zaalarmowana tym doniesieniem żarska Policja podjęła decyzję o ewakuacji ludności z terenu obejmującego promień 500 metrów od miejsca znaleziska. Jednak z uwagi na zapadający zmrok, termin ewakuacji został wyznaczony na dzień dzisiejszy.

Akcja została rozpoczęta dziś rano.

-„Ustalono, że strefa ewakuacji obejmie obszar w promieniu 500 m od niewybuchu. Odwołano zajęcia w szkołach w tej strefie. Na czas akcji saperów dla mieszkańców przygotowano miejsca w innych szkołach i transport autobusowy.” -poinformowała rzecznik Powiatowej Policji w Żarach, Aneta Berestecka.

Dodała również, że w stanie gotowości jest oddział saperów z Krosna Odrzańskiego, który po osiągnięciu pewności o całkowitej ewakuacji terenu, ma zająć się podjęciem i zabezpieczeniem niewybuchu.

Wstępne oględziny materiału wykazały, że obiekt może ważyć 50 kg. i mieć 80 cm. długości. Prawdopodobnie jest to bomba lotnicza z okresu II Wojny Światowej.

Źródło: TVP Info

3 KOMENTARZE

  1. Za kazdy niewybuch fakturkę za akcję wysylac do Berlina!!!!!

  2. Chyba nie jest problemem, zeby okreslic wlasciciela tego niewybuchu i kazac mu zabrac swoja wlasnosc.
    Niemcy sa kontynuacja III Rzeszy hitlerowskiej i to ich wlasnosc.

  3. nie bylo takiej akcji kilka lat temu, gdzie dom stal przy glownej trasie kolejowej juz kilkadziesiat lat, a pod podloga chaty byla bombka z IIWS. Panstwo wystawilo rachunek wlascicielom tej chaty za usuniecie niewybuchu, nie wiem jak to sie dalej potoczylo, ale wszyscy umywali swe brudne lapska.

Comments are closed.