Nocny skandal w Gdańsku! Pomnik prałata Jankowskiego zniszczony. Policja zatrzymała sprawców (VIDEO)

Ks Henryk Jankowski podczas strajku sierpniowego fot Wikipedia autor Antoni Buczek
Ks Henryk Jankowski podczas strajku sierpniowego. fot Wikipedia autor Antoni Buczek

Pomnik prałata Jankowskiego w Gdańsku został zniszczony. 3 mężczyzn przewróciło go za pomocą pasa transportowego. Sprawcy zostali zatrzymani przez policję.

Do zdarzenia doszło około 3 w nocy w Gdańsku. Grupa mężczyzn zarzuciła pas transportowy na głowę posągu prałata Jankowskiego a następnie obaliła go na ziemię.

Posąg spoczął na oponach. Mężczyźni włożyli w dłoń posągu dziecięce majtki i nakryli go komżą. Całość została uwieczniona na filmie.

Sprawcy przyjechali do Gdańska z Warszawy. Nie uciekali z miejsca zdarzenia i zostali zatrzymani przez policję. Wylegitymowane zostały także osoby, które udokumentowały akcję na filmie. Będą przesłuchane w charakterze świadków.

W 2018 roku publikacja „Dużego Formatu” na temat wykorzystywania dzieci przez księdza Henryka Jankowskiego wzbudziła na nowo dyskusję na temat pedofilii w Kościele. Pod pomnikiem organizowane były protesty. Wzywano też do jego usunięcia.

Ksiądz Henryk Jankowski był też Kontaktem Operacyjnym Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Delegat” i donosił między innymi na Annę Walentynowicz.

Źródło: rmf.fm