Organizacja walcząca z homofobią i transfobią wyrzuciła słynną tenisistkę-lesbijkę. Za krytykę udziału zmiennopłciowców w żeńskich zawodach sportowych

Martina Nawratilowa. Źródło YT
Martina Nawratilowa. Źródło YT

Sławna czeska tenisistka Martina Navratilova stała się obiektem ostrej krytyki po opublikowaniu felietonu, w którym krytycznie wypowiedziała się na temat osób transpłciowych, biorących udział w kobiecych zawodach sportowych. Organizacja Athlete Ally, która walczy m.in. z homofobią, zakończyła współpracę z zadeklarowaną lesbijką – legendarną tenisistką.

W grudniu na Twitterze Navratilovej pojawił się wpis ostro krytykujący transpłciowych sportowców.

„Nie możesz tak po prostu ogłosić, że jesteś kobietą i zacząć konkurować z kobietami. Muszą być jakieś standardy, a posiadanie penisa i rywalizowanie z kobietami nie wpisywałoby się w te standardy” – stwierdziła.

Wtedy posypały się krytyczne opinie na temat tenisistki, a kobieta obiecała, że nie będzie się już wypowiadać na ten temat, dopóki nie przeprowadzi własnych badań.

Parę dni temu w „The Sunday Times” ukazał się jej artykuł „Zasady dotyczące transpłciowych sportowców umożliwiają oszukiwanie i karzą niewinnych”. Jak podkreśliła była sportsmenka, po przeprowadzeniu badań jeszcze bardziej utwierdziła się w sowich poglądach.

Tenisistka uważa, że umożliwianie zmiennopłciowcom brania udziału w kobiecych zawodach jest… szalone. Jak zaznaczyła, takie osoby mają dużą fizyczną przewagę nad pozostałymi rywalkami, co uznaje za oszustwo.

„Mężczyzna może zadecydować, że jest kobietą, brać hormony, jeśli to wymagane przez jakąkolwiek organizację sportową, wygrać wszystko w zasięgu wzroku i być może zarobić małą fortunę, a później zmienić swoją decyzję i wrócić do »robienia dzieci«” – pisała.

Sama Navratilova już w 1981 roku ogłosiła, że jest lesbijką. Teraz na teksty byłej sportsmenki zareagowała walcząca z homofobią i transfobią w sporcie amerykańska organizacja Athlete Ally, rezygnując ze współpracy z Czeszką. Uzasadniano, że organizacja łączy się tylko z tymi, „którzy są zaangażowani w ten sam cel”, a nie sieją w jakikolwiek sposób dezinformację.

Źródło: tvp.info

11 KOMENTARZE

  • O ile pamiętam, to Navratilowa nigdy nie domagała się jakichs specjalnych praw i przywilejów dla odmieńców.
   W przeciwieństwie do wszystkich tych lewackich homoterrorystów.

 1. to jest bardzo poważny problem który skończy się eksterminacją tych osobników.

  nie możne w miejscach publicznych tolerować facetów którzy przebierają się za kobiety w celu molestowania tych kobiet, a absolutnie każdy transwestyta dokładnie ma taki cel. to zagraża bezpieczeństwu naszych kobiet. oni muszą nosić tęczowe opaski, tak jak kiedyś żydzi, i czas by PiS się za ten problem zabrał, w imię obrony logiki na całym świcie.

  niech lewactwo skamla. pies im ,…. lizał.

  • kwestię sportu, czyli likwidacji dziedzin kobiecych, pozostawiam natomiast za otwartą. to jest zupełnie inna kwestia, i ja rozumiem dążenia feministek to likwidacji płci, ale nigdy, przenigdy nie zgodzę się, by jakaś grupa kanalii przebierała się za kobiety udając kobiety, bardzie np niż Pan Stasio z Biedronki, czy Pan Józek z poczty. albo wszyscy faceci są kobietami, albo żaden. oczywiste jest – zresztą ja te kanalie znam – że oni wszyscy masturbują się do obrazów kobiet, i ogólnie są gigantycznym niebezpieczeństwem dla kobiet, coś co Lezby mają gdzieś, bo one przecież przynajmniej w teorii facetów nie chcą.

   niech PiS się tym tematem zajmie. nie mam nic do środowisk L, a nawet B oraz G, ale absolutnie nie wolno tolerować T w miejscach publicznych, i podtrzymuję, że jeśli to się nie zmieni, to wcześniej czy później to się skończy linczami tych kanalii.

 2. Rewolucja LGBT totalnie pożera własne dzieci. Martina przekonała się na własnej skórze, że rozsądek ginie w sporze z rewolucją marksistowską.

 3. Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

  START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

 4. Zenski sport i tak juz od dawna lezy i dogorywa – jak nie Norwezki na dopingu, to chlopy przebrane za baby. Nie ma co plakac.

Comments are closed.