Serbia wniebowzięta. Premier Ana Brnabic i jej kochanka Milica Djurdjic załatwiły sobie nasienie i mają dziecko

Premier Serbii Ana Brnabic (z prawej) i jej kochanka Milica Djurdjic. Źródło: Twitter
Premier Serbii Ana Brnabic (z prawej) i jej kochanka Milica Djurdjic. Źródło: Twitter

Serbska premier ogłosiła, że jej kochanka, urodziła dziecko po tym jak dała się zapłodnić w stacji zarodowej. Serbia musi być dumna, bo to pierwszy szef rządu, który sobie tak „załatwił” dziecko.

Ana Brnabic chwali sie, że jako pierwsza premier lesbijka „załatwiła” sobie dziecko. Urodziła je jej partnerka Milica Djurdjic. Chłopcu nadano imię Igor.

O owym niezwykłym wyczynie poinformowało biuro premier. ” Ana Brnabic jest jedną z pierwszych szefowych rządów, której partnerka urodziła, podczas gdy ona sprawowała urząd … i pierwszą, która ma dziecko w związku osób tej samej płci – zacytowała oświadczenie agencja AFP.

Djurdic jest lekarką, więc nie miała problemów ze zdobyciem nasienia, a potem zapłodnieniem się. Sama Ana Brnabic, która została premier w czerwcu 2017 roku jest pierwszą kobietą i jednocześnie lesbijką na tym stanowisku. Ze swoją kochanką poznała się w barze dla kochających dziwaczniej w Belgradzie.

Na razie nie mogą wziąć ślubu bo serbska konstytucja precyzyjnie definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Pary tej samej płci nie mogą adoptować dzieci. Pojedyncze osoby mogą to jednak robić bez względu na to jaką mają orientację seksualna.

Brnabic, mimo swych wyczynów jest jednak krytykowana przez serbską społeczność LGBTONZ, gdyż odmawia oficjalnego poparcia dla konceptu uznawania małżeństw osób tej samej płci.