Szok! Pompeo coś zrozumiał? MSZ: „Wyraził pełne zrozumienie dla stanowiska Polski wobec nieprzyjaznych wypowiedzi strony izraelskiej”

Mike Pompeo/foto: wikipedia
Mike Pompeo/foto: wikipedia

Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo w rozmowie telefonicznej z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem, wyraził pełne zrozumienie dla negatywnego stanowiska Polski wobec nieprzyjaznych wypowiedzi strony izraelskiej – przekazało w czwartek MSZ.

„Sekretarz Stanu USA wyraził pełne zrozumienie dla negatywnego stanowiska Polski wobec nieprzyjaznych wypowiedzi strony izraelskiej” – przekazało MSZ w komunikacie. Czaputowicz podziękował też za reakcję ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na słowa p.o. szefa izraelskiego MSZ Israela Katza, a także „zaakcentował fakt odnotowywania wielu głosów międzynarodowych wspierających Polskę w zaistniałej sytuacji”.

Israel Katz, p.o. szefa izraelskiego MSZ, odnosząc się w niedzielę do słów przypisanych przez media izraelskie premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, stwierdził: „Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela), któremu Polacy zamordowali ojca – +Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki+”.

Po wypowiedzi Katza premier Mateusz Morawiecki odwołał wyjazd polskiej delegacji na szczyt V4 do Izraela. Wyjaśnił, że podjął taką decyzję, ponieważ sformułowania, które padły z ust Katza, „są absolutnie niedopuszczalne”.

We wtorek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher oświadczyła, że „między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze, jak wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza”. Następnego dnia ambasador oceniła, że Katz powinien przeprosić za swoje słowa.

(PAP)

20 KOMENTARZE

 1. Reżimowa propaganda zaczyna obrabiać temat i robić gawiedzi wodę z mózgu. Nie dać się.

 2. pompeo = usnazikłamca = zero. A caputowicz = antypolski wspieracz niemiecko-zydowsko-amerykańskich naziopluwaczy Polski i Polaków. Zero + zero = zera 2.

 3. Pompeo zrozumiał zrozumiałe oburzenie wywołane wypowiedzią Pompeo dot. roszczeń.

 4. Tubylcy zaczynają szumieć więc teatrzyku dla gojów ciąg dalszy. Głaskanie po główce ma ukołysać i uśpić gojów przed wyszlamowaniem ich z kasy. W śpiączce łatwiej im będzie wbić 447 w plecy. Miłych snów przy kołysankach pani Mosbacher i pana Pompeo.

  • uchwalona przez zydow/….. to nas Polakow nie interesuje?? Polacy dumny i madry narod ~ NIEWINNY~ nie podda sie zydoskim kłamstwom!!!!!! Zapamietajcie zydzi, jetsescie naszymi goscmi i tylko goscmi w Polsce!!!!!!!!!!Nasz cierpliwosc i grzeczność skonczyla sie 14 lutego 2019!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Sam nie rozumiesz, co napisałeś. Polska nic nie musi płacić, nie ma nawet podstaw prawnych w polskim ani międzynarodowym prawie, żeby żydom cokolwiek wypłacać, dlatego jest nacisk żydów amerykańskich, żeby rząd „polski” wyprodukował odpowiednią ustawę, która by to umożliwiła. To byłby już precedens na skalę światową, gdyby rząd coś takiego uchwalił. To równie dobrze, Polska mogłaby się domagać majątku pozostawionego przez Polaków np. w Anglii po ich śmierci, tylko dlatego, że byli Polakami mimo to, że nie pozostawili po sobie żadnych spadkobierców – to jest ABSURD!!!! Jeśli dojdzie do wypłaty takiego odszkodowania albo przejęcia przez żydów ziem polskich to będzie nic innego jak zwykły rozbój i agresja na Polskę bez wypowiadania wojny!!!

   • Szwajcarzy też nie musieli a zapłacili. Obudź się. Temu społeczeństwu jest to tak naprawde obojętne. Wiki leaks pokazuje że Tusk z Komorowskim chcieli sprzedać lasy by zapłacić. Tak naprawde żadne prawo i argumenty nie sa w tej sprawie istotne.

    • W sumie to masz rację. Mój komentarz to tylko moja niepoprawna nadzieja w imię naszej racji. Żydzi mają taką władzę i pieniądze, że co chcą to i tak osiągną, a mają nas w ręku, bo jak nie to zakręcą kurek i…

 5. „Zrozumiał”, a raczej mu powiedziano, ze powinien pociagnąć rolę dobrego policjanta nieco dłużej, zamiast od razu wchodzić w rolę złego artylerzysty
  ( bo przy sile USA i przy ich umocowaniu nad Wisłą, trudno ich działaniom przypisywać rolę „policjanta” :)

  • Może mu powiedziano, że (Polska jest w Unii), Niemcy, w tym niemieccy i europejscy ż-dzi, zgłaszają jakiś akces/pretensję/roszczenia do spraw nadwiślańsko-nadodrzańskich i nie wszystko jest dogadane, ustalone? – pomimo pewnej podległości Niemiec wobec USA, jakoś z tym Niemcami chyba „muszą się liczyć”….

 6. Może być też tak, że CIA w Polsce doszła do wniosku, że może przesadzono z tym upokarzaniem Polski. Nie, nie ja nie chcę powiedzieć, że Amerykanów, nie mówiąc już o Żydach jakieś wyrzuty sumienia mają. W tych kategoriach to pisiorki rozumują.
  Mocarstwa, w tym oczywiście USA na bieżąco monitorują sytuację. Analitycy mogli dojść do konkluzji, że w sytuacji jaka się wytworzyła wydojenie Polski może być utrudnione. Ślepy, głuchy i niekumaty zauważy, że w Polsce nastąpił wybuch nastrojów antyżydowskich. I ciągle wzrasta.
  Idą wybory. PiS [Partia interesów Syjonistycznych] może przegrać. A to z PiSem – jak powiedział Mike Pompeo – było uzgodniony zwrot mienia, w tym bezspadkowego. Zostało już tylko sformalizowanie „umowy”.
  Oczywiście to tylko hipoteza, ale pewne fakty są zastanawiające.

  • Niemniej jednak znajac bute obrzezanych, ta cala sytuacja jest dla nas nadal niewesola.

   • Bardzo niewesoła. Powiedziałbym tragiczna.
    Te PiSowskie przygł*py skłóciły się z całym światem. Zostały im tylko USA. Amerykanie to wiedzą i bezwzględnie Polskę wykorzystują. Przede wszystkim w sprawie mienia pożydowskiego, ale także dla realizacji amerykańskich interesów na Ukrainie, które nas śmiertelnie z Rosją skłócają.
    Sami Amerykanie sprawili, że stosunki Polska – Rosja są najgorsze po 1989 r. Wiedzą, że Polacy się boją i każą sobie za obecność wojsk USA płacić. Będziemy to robili jako jedyni na całym świecie.
    W takie bagno wpędziły nas te dyplomatoły z PiSu.

  • Nie oni nas tak traktują, tylko my sami. Zapamiętaj sobie: jeśli sami siebie nie szanujemy to trudno wymagać tego od innych.

 7. Czy treść rozmowy opublikował Washington Post, dowiedzieliśmy się z podsłuchu, czy tak mówią?

 8. po wyborach będzie kolejny szok, gdy amerykańce zmienią zdanie i jednak przyznają rację żydowinom.

Comments are closed.