Te liczby nie kłamią! Polska najbezpieczniejszym krajem dla kobiet w Unii Europejskiej. Najgorzej jest w krajach, które próbują nas pouczać

Kobiety/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Kobiety/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej poinformował, że w Polsce jest najniższy w całej Unii Europejskiej wskaźnik przemocy wobec kobiet. Ponadto spada także liczba dzieci odbieranych rodzicom.

Kobiety borykają się z najwyższym wskaźnikiem przemocy psychicznej i fizycznej w takich krajach jak: Dania, Finlandia, Szwecja, Holandia, Francja i Wielka Brytania. W Polsce wskaźnik ten wynosi 19 proc. i jest najniższy w całej UE – wskazywał Stanisław Szwed, wiceszef resortu rodziny.

Wiceminister przedstawił w Sejmie sprawozdanie z realizacji „Krajowego programu przeciwdziałania przemocy w Rodzinie” z lat 2015, 2016 i 2017. Wynika z niego, że z rokrocznie spada liczba dzieci zabieranych rodzicom przez pracowników socjalnych z powodu bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

W 2017 roku liczba to była niższa o 7,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego i wyniosła 1123 dzieci. To oznacza, że dzieci mają coraz lepszą opiekę i spada liczba rodzin patologicznych.

Jak podkreślała poseł Teresa Wargocka, najwyższe wskaźniki przemocy wobec kobiet odnotowano w Danii – 52 proc., Finlandii – 47 proc., Szwecji – 46 proc., Holandii – 45 proc. oraz Francji i Wielkiej Brytanii – po 44 proc.

Mimo tak wyraźnej różnicy między sytuacją w tych państwach, a polskim podwórkiem część polityków opozycji wskazuje nasz kraj jako niedobre dla rozwoju kobiet miejsce. Małgorzata Okła-Drewnowicz z klubu parlamentarnego PO-KO stwierdziła, że statystyki mogą spadać „tylko na papierze”. Jej zdaniem sytuacja Polek rysuje się w znacznie czarniejszych barwach.

Podobnie na ten temat wypowiadała się poseł Teraz! Joanna Schmidt, mówiąc że Polska nie jest krajem, gdzie kobiety mogą robić kariery i decydować o własnym życiu.

Źródło: PCH24.pl

12 KOMENTARZE

 1. Lewactwo to zawsze kłamstwa, hipokryzja, pomówienia etc.

 2. Już wkrótce to się skończy. rząd PiS dopilnuje żeby sielanka Polaków nie trwała w nieskończoność.

  • Jeśli chodzi o „przemoc w rodzinie”, to spodziewam się, że poziom jest wszędzie podobny, ale w Polsce urząd do tych spraw nie jest aż tak gorliwy, jak osławiony Barnevernet, który dla podtrzymania konieczności istnienia, produkuje tę „przemoc”.

 3. Lewactwo żeruje na wydumanych problemach, inaczej nie istnieją. Widać po tych bredniach POKOKAKAOLBGTTeraKMy.
  A drogie Panie jak tam? Czują, że jakaś mityczna siła blokuje im kariery w Polsce???

  • Nie wiem, jak z karierami, ale akurat posłanka Szmidt jest żywym dowodem, że mogą bezkarnie dymać mężów na dowolną kwotę.

 4. jakby PO bylo przy korycie to robiliby wszystko, by zadowolic swych panow unijnych i odbieraliby tyle dzieci za ,,przemoc,, w rodzinie, a ,,przemocy,, przeciw ,,kobietom,, byloby tyle, ze norma bylaby podniesiona o kilkaset procent.

 5. To też pokazuje, do czego prowadzi laicyzacja. Jeśli nie ma zasad, to najważniejsza staje się siła. Aborter ma więcej siły od nienarodzonego dziecka, mężczyzna ma więcej siły od kobiety, radykalny muzułmanin od kulturowo wykastrowanego lewaka, a lichwiarz od swojego dłużnika. Bez etycznych więzów jedno może zrobić z drugim, co zechce.

  • Właśnie pije sobie herbatę z bambusa bo lubię robić aborcję.
   i co mi zrobisz?

  • Złoty bambus jest uważany za tradycyjną roślinę leczniczą w Azji. Ma wiele zastosowań w zielarstwie, chociaż efekty nie są klinicznie udowodnione. W Jawie woda jest przechowywana w złocistych probówkach bambusowych jako lekarstwo na różne choroby. W Kongo liście są używane jako lek przeciwko odrze. W Nigerii stosuje się wlewy z macerowanych liści jako środek przeciwko chorobom wenerycznym i jako środek poronny – ostatnie działanie wykazuje skuteczność u królików

 6. Tam gdzie promowane jest pedalstwo tam przesladowania kobiet i gwalty dzieci jest najwieksze… przypadek?

 7. A ja, jako kobieta, nie czuję się w Polsce bezpiecznie. Za dużo tu feministek, atakujących werbalnie kobiety myślące inaczej niż one, np. w kwestii ciąży.

 8. Szczerze? W Polsce kobiety mogą zająć się karierą i swoim życiem.

  Nie róbcie z Polski arabowa, gdzie kobiety są traktowane jak ściery!

Comments are closed.