Walki uliczne w Katalonii. Są ranni i zatrzymani po manifestacji w obronie polityków separatystycznych

Flagi Katalonii/ foto: twitter

Kilkaset tysięcy mieszkańców Katalonii wzięło udział w protestach przeciwko procesowi 12 katalońskich separatystycznych polityków przed hiszpańskim Sądem Najwyższym. W starciach z policją rannych zostało 46 osób, cztery osoby zatrzymano.

W całej Katalonii trwał także strajk generalny, zwołany przez związek zawodowy Intersindical-CSC. Kilkanaście manifestacji zorganizowano m.in. w Leridzie, Geronie, Tarragonie, Tortosie i Barcelonie.

Największy protest, w którym wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób, zorganizowano w Barcelonie. Organizowano także blokady dróg, palono opony, doszło też do strać z policją. Rannych zostało 46 osób, w tym 16 policjantów. Służby zatrzymały czterech manifestantów.

Stawiane oskarżonym zarzuty dotyczą rebelii, buntu, nieposłuszeństwa oraz malwersacji środków publicznych w związku z organizacją nieuznawanego przez Madryt plebiscytu niepodległościowego z 1 października 2017 r. Najwyższą karę może otrzymać były wicepremier regionu Oriol Junqueras, któremu grozi do 27 lat więzienia.

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

  1. Gdzie Komisja Europejska, gdzie Timmermans, gdzie ta banda brukselska jak Hiszpanie biją ludzi za to, że chcą niepodległości ?

  2. pedalskie demonstracje nic tu nie dają. muszą ich jakoś odbić. jeśli wierzą w swój cel to muszą stanąć w obronie swoich wojowników, i muszą ich odbić. to będzie ciekawy temat.

  3. To wszystko ch…, ważniejsze co sędzia Tuleya myśli na temat praworządności w kraju. Ostatnio s.Tuleya nadął się tak, że aż w Brukseli nie unieśli ciężaru odpowiedzialności, zdaje się, że przed wyborami ważna będzie wyłącznie reelekcja, a czy unia będzie istnieć, czy nie, to przecież ponaschoćbypotop… eurexit potrwa całą przyszłą kadencję, więc najważniejsze dorwać się do ostatniego w historii Europy koryta.

  4. Komuniści ze stalinem na czele, to wzór dla unijnych oszustów, chcą zrobić z Europejczyków niewolników koncernów i żydowskich banków. Centralne sterowanie, żadnego sprzeciwu, żadnej wolności i samostanowienia.

Comments are closed.