Węgry przyjęły dobrowolnie 300 uchodźców. Ale z Wenezueli

Victor Orban/fot. PAP/EPA
Victor Orban/fot. PAP/EPA

Węgry przyjęły 300 uchodźców z Wenezueli po tym, jak w tym upadającym państwie doszło do politycznych i gospodarczych zawirowań. A lewactwo i tak będzie wyzywać Orbana i jego rząd od ksenofobów.

O fakcie poinformował portal index.hu. Zaznacza, że informację potwierdził w kilku niezależnych źródłach.

Uchodźcy z Wenezueli od rządu w Budapeszcie będą otrzymywali: Bilet lotniczy do Budapesztu, bezpłatne przez rok zakwaterowanie, opłacony program integracyjny połączony z bezpłatnym kursem języka angielskiego oraz węgierskiego i dokumenty zezwalające na legalną pracę w kraju.

Jednak sytuacja nie podoba się portalowi, który informuje o węgierskim programie.

Państwo sprawdza tylko, czy uchodźcy mają jakichś węgierskich przodków. Wszyscy uchodźcy, których spotkaliśmy, wydawali się Węgrom tylko wirtualnie: dziadek jednego z nich był Węgrem, ale już nawet jego rodzice nie mówili w tym języku – informuje index.hu. Dodaje również, że „ogromna większość z uchodźców nauczyła się swoich pierwszych węgierskich słów dopiero po przybyciu na Węgry i tutaj też mieli swój pierwszy kontakt z lokalną kulturą”.

Oprócz tego autorzy przekonują, że „Syryjczycy lub Irakijczycy, ubiegający się o azyl nie mają szans na otrzymanie ochrony ze strony Węgier, nawet jeśli pochodzą z mniejszości chrześcijańskich”.

Źródło: rp.pl

9 KOMENTARZE

  1. Poniewaz Wenezuela to wyksztalceni KATOLICY… ludzie kultury… nie dzicz islamsko-murzynsko-hinduska…. zlodzieje i analfabeci.. Premier Orban madry czlowiek! Nie to co nasza zgraja POPIS zlodziei obcych z Polskimi nazwiskami………..ale pejsy dlugie i sliskie………..zlodziejskie i chamskie ! Od 1945 roku mamy -obcy- wrogi rzad przeciw Polsce i Polakom !!!!!!!!!

  2. No i co z tego. Orban niby wyrzuca Solosa, a u yoodków chodzi na pasku. Po co tam pojechał?! Do tej pory go w jakiś sposób szanowałem, ale teraz won z….

  3. Brawo Orban i dlatego z takimi 10 milionowymi Wegrami bardziej sie
    licza na swiecie jak z „kilkoma Polskami” na raz. Kaczynski swoja wrodzona nienawisc
    do Rosji powinien wyladowac w pojedynku na szable z Putinem, a nie niszczyc kraj
    i narow dziwnymi sojuszami i polityka.

  4. Tylko mam pytanie czy sprzeciw wobec przyjmowania muzułmańskich imigrantów wynika z tępej islamofobii czy wynika z troski o zachowanie etnicznego charakteru narodów Europy?

Comments are closed.