Żydzi chcą, by rabini wrócili do Bundeswehry. „Młodzi żydzi traktują Niemcy jako swój dom”

Bundeswehra. Foto: PAP/EPA
Bundeswehra. Foto: PAP/EPA

Bundeswehra powinna mieć znów rabinów kapelanów wojskowych – zaapelował na łamach dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” przewodniczący Centralnej Rady Żydów (ZdJ) w Niemczech Josef Schuster.

„Kilkadziesiąt lat po wojnie, w ciągu których służba w Bundeswehrze była dla większości żydów czymś niewyobrażalnym, wiele się zmieniło” – napisał przewodniczący federacji organizacji żydowskich w Niemczech. „Młodzi żydzi traktują Niemcy jako swój dom” – przekonywał.

Zdaniem Schustera duszpasterze katoliccy i ewangeliccy przyczyniają się się w wyraźny sposób do kształtowania postaw etycznych żołnierzy. „70 lat po wojnie nadszedł jednak czas, żeby wprowadzić w Bundeswehrze również kapelanów żydowskich i nawiązać tym samym do starej tradycji” – uważa szef ZdJ. Dodaje przy tym, że rabini nie zajmowaliby się jedynie żydami, lecz wzbogaciliby proces kształtowania postaw etycznych i życiowych wszystkich żołnierzy.

Według szacunkowych danych w Bundeswehrze służy obecnie od 250 do 300 wyznawców judaizmu.

Według ekspertów realizacja postulatu Josefa Schustera jest skomplikowana i natrafi na przeszkody polityczne. Wprowadzenie rabinów do niemieckich sił zbrojnych oznaczałoby również konieczność zastosowania analogicznego rozwiązania w stosunku do muzułmanów. Zwłaszcza, że w Bundeswehrze służy ich znacznie więcej niż żydów – około 1500. Liczebność całych niemieckich sił zbrojnych to około 179 tys. żołnierzy.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

  • Czy to nie dziwne,że Żydzi uwielbiają swoich katów?????Jak widać swój swojego przyciąga!

 1. !!!!! ZERO ZDZIWIEŃ !!!!!

  Ps.: WYSTARCZY wy’Google’ować „żydzi którzy w czasie Drugiej Wojny Światowej służyli w wehrmachcie” i WYJDZIE WAM „co najmniej 150 tysięcy” i TO W DODATKU : „używając terminologii niemieckiej: 60 tys. pół-żydów, 90 tys. ćwierć-żydów. do tego od 5 do 10 tys. pełnych żydów, czyli takich, których oboje rodziców było żydami. wśród nich było co najmniej 21 generałów, siedmiu admirałów i jeden feldmarszałek. wielu spośród tych żołnierzy walczyło niezwykle dzielnie, wielu z nich poległo za niemcy.”…
  ZA JAKIE “niemcy” ?????
  PRZECIEŻ oni WALCZYLI I UMIERALI ZA reich (CZYLI trzecią rzeszę germańską-niemiecką) i TO WALCZĄC TAKŻE PRZECIWKO POLSCE !!!!!
  CZEGO NIErozumiecie CI KTÓRZY NIErozumiecie ?????

 2. Cały świat traktują jak swój dom publiczny a nawet Sodomę i Gomorę
  LGBTQ, gender, przyzwolenie na gwałty, pedofilię w państwach typu szwecja …
  LGBTQ Bundeshwera :)

 3. Waffen SS mialo pieciu rabinow i i zespol talmudyczny a w Dachau mieli malutka synagoge z ktorej korzystali zydowscy Kapo i policjanci zydowscy

 4. A jak wróg zaatakuje w nocy z piątku na sobotę? Muzułmanie jeszcze świętują, a i żydzi zaczeli już szabas.

Comments are closed.