Jeszcze więcej gejów i kobiet w filmach. W postępowej Kalifornii policzyli, że w Hollywood są zbyt mało reprezentowani

parada gejowska
Czy to czeka za kilka lat Gniezno? Fot. PAP/DPA.

Kiedy byłem małym chłopcem i z utęsknieniem czekałem na „westerny” , zawsze z dużą uwagą oglądałem „czołówkę” i kiedy wyświetlano w „rolach głównych” zbyt dużą liczbę kobiet, wiadomo było, poza parom wyjątkami, że akcja rozwodni się i straci tempo na rzecz wplątanych w film romansów itp.

Kiedy byłem dużym chłopcem, dodatkowa ilość aktorek przestała już mi przeszkadzać, ale za „mniejszościami seksualnymi” jakoś wcale nie tęskniłem.

Wreszcie na starość zniknęły już westerny, a film zgodnie z zaleceniami Lenina stał się narzędziem propagandy i kształtowania poprawności.

W Hollywood nie ma już na ekranie palaczy, męskich kowbojów, nawet Indian (w końcu to także była mniejszość) a są za to metroseksualni aktorzy z coraz większą domieszką mniejszości seksualnych, nawet w filmach dla dzieci. Teraz okazuje się, że jeszcze im mało.

Podobno 6-letnie badania Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles pokazały, że kobiety, mniejszości etniczne i seksualne są znacząco niedoreprezentowane w amerykańskim przemyśle kinematograficznym.

Kolejny już raport na temat „różnorodności w Hollywood” zajął się oceną reprezentacji w przemyśle filmowym 12 kategorii kobiet („non-white”, czyli aktorek i pracownic murzyńskich, azjatyckich, latynoamerykańskich, arabskich, etc.).

Według badań, opublikowanych kilka dni przed ceremonią rozdania Oscarów, udział „mniejszościowych” aktorów w głównych rolach wzrósł z 13,9% do 19,8% w 2017 roku, ale nadal nie odpowiada to procentowo obecności różnych mniejszości w populacji Amerykanów (prawie 40%).

Polepszyły się parytety dotyczące kobiet. Obejmują one 32,9% głównych ról. Ale ideałem ma być co najmniej połowa.

Stąd wnioski o dalszej dominacji w branży „systemu władzy zdominowanej przez białych i męskich decydentów”. Trochę lepiej ma być w TV, bo Netflix, Amazon i Hulu, zwiększyły „różnorodność”. To właśnie TV ma teraz stać się przewodnikiem dla Hollywood . Jak tak dalej pójdzie pozostanie już tylko oglądnie programu „W starym kinie”.

18 KOMENTARZE

 1. To geje i kobiety będą te filmy oglądać. Moze dzięki temu znów zacznie wzrastać IQ w populacji.

 2. Jest pewna kategoria filmów gdzie kobiety sa wręcz nadreprezentowane, a wśród nich nie brakuje też tych z pewnej mniejszości seksualnej. Tego kina badania nie wzieły pod uwagę?

  • W dodatku tam kobiety zarabiają dużo więcej od meżczyzn. Kolega mi mówił.

 3. teraz co serial amerykański to pelno pedałow lub lesibjek – nieraz chce się aż rzygac takie to obrzydliwe – np. Startrek Discovery- całujace sie zboki obrzydzily cały serial, tfu

  • O tak! Wątek gejowski to maksymalne przegięcie jak na Star Trek. Poza tym jaka tam modelowa różnorodność – Murzyni, Azjaci, a nawet gruba ruda babka! W ogóle, coś za dużo bab w tym serialu dali… Akcja też jakaś zbyt babka – za dużo gadania…

 4. Upadek Hollywoodu wraz z zadłużonym USA
  po polit poprawnym Spider-Man Homecoming czas na LGBTQ SM bo Disney, Marvel już się biorą za LGBTQ :) :)

 5. co za problem by prawica zamiast życ z zasilkow 500 plus zrobiła wlasne hollywood, wlasne google, własny microsoft, własne nike …

  • co ma do tego prawica bo nie rozumiem? moim skromnym zdaniem chodzi o nachalne propagowanie dewiacji promowanej przez neomarksistów – oni tworza problemy po to by je poźniej przez wieki rozwiązywać – szkoda tylko, ze do roboty maja lewe rączki a z cudzej pracy korzystaja, pasożyty jedne

   • moze i jest to nachalna promocja dewiacji ale jak ktos tu pasozytuje to prawica na lewicowych kapitalistach
    prawica nadaje sie tylko do brania zasilkow a nie by stoworzyc projekty na miare wczesniej przeze mnie wymienionych
    a to wiekszy problem niz promocja zboczen

    • Te swinie czerwone maja wyrzuty sumienia ze biora p 10 mln baksow za role ty tepy bolszewicki matole tylko jakos ta wrazliwosc nie idzie w tym kierunku by podzielic sie majatkiem z tymi biednymi

 6. Rewolucja kulturalna. Te chińskie komunistyczne ku3wy wiedzą co robią. Tymbardziej, że posiadają ok 80% hollywoodzkich wytwórni.

 7. Po prostu nie ogladac Tv I nie dawac im zarabiac. Mozna wybierac filmy na dvd I w internecie. Niech ogladaja sami siebie.

 8. to teraz laski będą na koniach jeździć w kapeluszach kowbojskich i do siebie strzelać?
  łał, to fajnie, tylko mogłyby być bez majtek i staników, tzn całkowicie nago i żeby nie były to baby pokroju grubej i brzydkiej welman czy jak jej tam.

Comments are closed.