Komu naprawdę jest najbliżej do dinozaura? Okazuje się, że to niezła egzotyka

Kolorowy ptak
Kazuar. Fot. Wikipedia

Temat dinozaurów ciągle aktualny. Zaczęło się od Ewy Kopacz, później PiS nazwał tak listę postkomunistów, którzy dołączyli do Koalicji Europejskiej na wybory do PE, a w końcu Biedroń dołączył do dinozaurów kandydatów samego PiS. Tymczasem najbliżej dinozaurów jest pewien mieszkaniec Australii. Niby ptak, ale ma cojones…

Chodzi o Kazuara. Trzeci, co do wielkości ptak na świecie zamieszkuje Nową Gwineę i północno-wschodnią Australię. Ma od metra do 1,7 m długości i do ponad 50 kg wagi. Ptaki te odżywiają się pokarmem roślinnym, ale i małymi zwierzętami i jako jedne z nielicznych ptaków mają… genitalia takie jak u ssaków i niektórych gadów.

Osobliwością tych ptaków jest to, że ich jaja mają zielony kolor i to samce są odpowiedzialne za pilnowanie gniazda. W ochronie młodych bywają bardzo agresywne. Atakuje pazurami, ale i zadaje ciosy twardą naroślą na głowie. I na koniec najważniejsze – naukowcy twierdzą, że to ten właśnie ptak wyewoluował bezpośrednio od dinozaurów. Naszych polityków raczej nie przypomina. Kolory ma niemal tęczowe, ale te „cojones”…

7 KOMENTARZE

 1. Tak jest a psy wyewoluowaly z milicjantow bo maja jajca wesza i sa wierne swojwmu panu

 2. Hallo hallo…
  Szanowna pani Kopacz.
  Aby dowiesc prawdziwosci swoich sformulowan na antenie radiowej i telewizyjnej powinna pani teraz wziac worek kamieni, poleciec do Australii i owymi kamieniami obrzucic tego ostatniego dinozaura.
  Jestem doglebnie przekonany, ze pomoga pani w tym panie Joanna Scheuring-Wielgus i Katarzyna Lubnauer.

 3. W Polsce, na przykład, takie samo wyposażenie mają kaczory. Poza jednym.

 4. Wszystkie ptaki wyewoluowały z dinozaurów BEZPOŚREDNIO. Chyba, że chcą nam wmówić, że kazuar jest protoplastą wszystkich ptaków współczesnych, co jest absurdem – bo jest nielotny WTÓRNIE, a zatem jego przodek MUSIAŁ być zwyczajnym, latającym ptakiem.

 5. to jest swiat marzen dla feministek i czarnych szmat, jaja zniesc,samiec ma warowac przy nich, a tepe korniszony,by malowale w tym czasie swe brudne pazurska,albo szmaty online zamiawiac i odsylac.

 6. nie rozumim co to znaczy że cyt. „Niby ptak, ale ma cojones…”?
  Jak by sie sprawa macała po polskiemu?

Comments are closed.