Nadchodzi gwałtowna zmiana w pogodzie! Jeszcze dwa zimne i pochmurne dni, a od niedzieli pogoda kompletnie zaskoczy [PROGNOZA POGODY]

Zmiana pogody - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP/pixabay
Zmiana pogody - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP/pixabay

Szykuje się kolejna gwałtowna zmiana pogody tej zimy. Jeszcze w piątek i sobotę utrzyma się pochmurna pogoda i niskie temperatury, ale już od niedzieli radykalna zmiana pogody i po raz kolejny w ciągu tegorocznego lutego iście wiosenne temperatury.

Znudziła ci się szarość i plucha za oknem? Mamy dobre informacje! Od niedzieli do Polski powróci iście wiosenna pogoda, która utrzyma się przez kilka dni.

W piątek i sobotę czekają nas jeszcze dwa dni z temperaturami oscylującymi w okolicach zera i pochmurną aurą. W piątek najcieplej będzie w Szczecinie – 2 stopnie Celsjusza powyżej zera, najchłodniej z kolei na Podlasiu – w Suwałkach -2 stopnie Celsjusza.

W sobotę najchłodniej na południu Polski w Małopolsce i na Podkarpaciu okrągłe 0 stopni Celsjusza. O jedną kreskę więcej pokażą termometry w centralnej Polsce, Wielkopolsce i na Suwalszczyźnie. W północnej części kraju 2 stopnie powyżej zera.

W niedzielę czeka nas jednak już znaczne ocieplenie i kilka stopni więcej w całej Polsce. Najchłodniej dalej na Podkarpaciu oraz w Małopolsce. Na Dolnym Śląsku i Pomorzu termometry pokażą 5 stopni powyżej zera, najcieplej na Pomorzu Zachodnim – 7 stopni Celsjusza.

W poniedziałek będzie jeszcze cieplej, najniższe temperatury pokażą termometry na Podkarpaciu, gdzie będzie 7 stopni Celsjusza. W przeważającej części kraju 8-9 stopni Celsjusza, 10 stopni pokażą termometry na Dolnym Śląsku oraz Pomorzu Zachodnim.

2 KOMENTARZE

Comments are closed.