Kim jest Rafał Suszek? Człowiek, który stał za akcją dewastacji pomnika ks. Jankowskiego, obnosi się ze swoim żydowskim pochodzeniem

Rafał Suszek fot: twiter.com

Zarzuty znieważenia pomnika i zniszczenia mienia postawiła prokuratura jednemu z trzech mężczyzn, którzy przewrócili gdański pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Dwaj pozostali sprawcy tego samego dnia mają usłyszeć identyczne zarzuty.

Do przewrócenia monumentu stojącego niedaleko kościoła św. Brygidy w Gdańsku doszło w nocy ze środy na czwartek. Nagranie filmowe z tego zdarzenia udostępnił na portalu społecznościowym dziennikarz Tomasz Sekielski. Na nagraniu widać, jak trzej mężczyźni zakładają na szyję figury pętlę, podważają cokół i ciągną, aż pomnik upada na przygotowane wcześniej opony samochodowe.

Jedną z tych osób jest Rafał Suszek, pracownik naukowy na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej zasłynął jako aktywny „działacz” stowarzyszenia Obywatele RP i koordynator skrajnie lewackiej wystawy o Organizacji Narodowo-Radykalnej, która została zorganizowana na Uniwersytecie Warszawskim.

Prywatnie Suszek wręcz obnosi się swoim żydostwem. Oto jego zdjęcie opublikowane na twitterze:

W wywiadzie opublikowanym na łamach „Gazety Wyborczej” ostro atakował prawicowe organizacje, które określał jako „neofaszytowskie”:

Mamy dziś proautorytarną władzę – przed wojną była to sanacja – i eskalację nastrojów prototalitarnych, które kreują organizacje neofaszystowskie, takie jak ONR czy Młodzież Wszechpolska. 

Comments are closed.