Szok! Lidl sondażowo obniża ceny żywności o 70 proc.! Sprawdź gdzie. Jak odpowie Biedronka?

Oferta z poznańskiego sklepu Lidla. Fot. blog Opcja.Promocja
Oferta z poznańskiego sklepu Lidla. Fot. blog Opcja.Promocja

Tego jeszcze naprawdę nie było, bo to najprawdopodobniej test. W sklepie Lidla przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu ceny niektórych produktów żywnościowych zostały obniżone o 70 proc. w ramach akcji „Kupuje nie marnuję”. Jeśli test się powiedzie, to podobne przeceny mogą pojawić się w większej ilości sklepów sieci.

Obniżka dotyczy produktów, których terminy przydatności do spożycia są na ukończeniu. Jeśli więc nie zostaną szybko sprzedane, to trafią do utylizacji. Obniżenie ich ceny to potencjalny sposób na uniknięcie marnowania żywności. Dzięki akcji ta żywność po prostu nie trafi na wysypisko śmieci czy do kompostowni. Oczywiście promocja powoduje, że niektóre produkty można otrzymać w naprawdę zaskakująco niskich cenach.

Czy akcja będzie rozszerzona na inne sklepy? Jak na razie Lidl opublikował tylko lakoniczne oświadczenie:

W chwili obecnej „Kupuję, nie marnuję” jest w fazie testów.

Dzięki akcji w poznańskim sklepie Lidla można dostać prawdopodobnie najtańsze produkty żywnościowe w Polsce. Powstaje pytanie jak na taką akcję zareaguje największy konkurent Lidla, czyli sieć Biedronka?

Źródło: blog Opcja.Promocja

3 KOMENTARZE

  1. Od dawna w Lidlu produkty z krótką data są przeceniane. Co prawda o 25% a nie 75% ale to żadna rewolucja.

  2. Szok, niedowierzanie, tak wiele pytań a tak mało odpowiedzi ;D
    Przecież od dawna sporo sklepów stosuje takie obniżki. Autor wyszedł z piwnicy po dłuższym czasie czy o co chodzi?

  3. Nie tylko w tym jednym poznańskim Lidlu jest prowadzona ta akcja. Na Piatkowskiej też. Byłem, widzialem, potwierdzam. A co do powyzszchych komentarzy: produkty z krótką datą od dłuższego czasu nie o 25 a o 50% są przeceniane. A co więcej. Nie wiem czy dotyczy to całej sieci, ale w tym sklepie widziałem też informacje, że codziennie od godz. 20:00 do zamknięcia sklepu, cześć produktów pieczywo/ciastka itp. są też rabatowane o 50%, wisiała lista tych produktów i są oznaczone na półkach przy cenach, więc sporo tych rzeczy na raz testują :)

Comments are closed.