Szokujący sondaż. Okazuje się, że Polacy są… antypolonistami

Mateusz Morawiecki i Benjamin Netanjahu. / fot. PAP/ Twitter
Mateusz Morawiecki i Benjamin Netanjahu. / fot. PAP/ Twitter

Pracownia SW Research przeprowadziła badanie na zlecenie portalu rp.pl, w którym zapytano Polaków, kto ponosi w większym stopniu odpowiedzialność za ochłodzenie stosunków Polska-Izrael? Wynik mogą budzić co najmniej zdziwienie.

38% – uznało, że odpowiedzialność ponoszą izraelscy politycy
16% – odpowiedzialnością obarczyło polskich polityków
29% – uznało, że odpowiadają obie strony

Wynik wskazuje, że aż 45% ankietowanych uznało, że winna jest polska strona. To niestety efekt podziałów politycznych w społeczeństwie, którego część uznaje, za największego wroga, wewnętrznego przeciwnika politycznego, a nie obcych.
To tak naprawdę, nieumiejętność rozumienia własnego interesu.

W ostatnich dniach mieliśmy dwa bulwersujące wydarzenia. Najpierw premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy brali udział w Holokauście. Mimo że potem władze Izraela prostowały te wypowiedź, pisząc, że premier nie miał na myśli całego polskiego narodu, tylko osoby, to premier Morawiecki zareagował odwołaniem swojego udziału w spotkaniu V4 w Izraelu.

Potem wydarzyło się coś jeszcze bardziej bulwersującego w postaci wypowiedzi p.o. ministra spraw zagranicznych Israela Katza, który powiedział na antenie, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”, powtarzając znany cytat nieżyjącego premiera Izraela Icchaka Szamira. Efektem tych słów, za które Katz nie ma zamiaru przeprosić, była w ogóle rezygnacja Polski z tego spotkania.

Źródło: Rzeczpospolita

35 KOMENTARZE

 1. jeszcze wiek temu prawica się chwaliła kto kogo więcej wymordował
  lewactwo z tych konserwatystów sie porobiło

  • jak tak dalej pójdzie to za dekadę mikke będzie wyrzucał z partii za obrażanie pederastów haha

    • To raczej zasługa dość powszechnego zidiocenia młodych pokoleń. Popatrz na wyniki matur z matematyki. Logika to najtrudniejszy przedmiot.

 2. Glupota polskich (pozal sie Boze) politykow jest, ze zydkowie dostaja polskie paszporty na zawolanie, jak karte wstepu na basen. Nawet ci niekumaci po polsku. I w najblizszych wyborach beda mogli glosowac. Zgadnijcie jaki kandydat dostanie duuuzo glosow. Dla ulatwienia dodam, ze bedzie mial taki ladny duzy nosek.

  • Nie głupota, ale oczywista zdrada. Sondaż w cale nie jest szokujący. Do Polaków chyba wreszcie dotarło jakimi wielkimi są frajerami. Przez własne frajerstwo i naiwność względem Żydów oraz oddawanie władzy w ręce opcji filosemickiej Polacy teraz będą płacić Żydom 330 miliardów „odszkodowań”. Odrzucono idee narodowe, patriotyczne w zamian za obietnicę dobrobytu i jałmużnę z Brukseli w postaci „dotacji unijnych”. No to będzie tak, że dotacje się skończą, dobrobytu nie będzie, a kasę obcym trzeba będzie płacić.

 3. Obiektywnie ,za ostatnią awanturę 100% winy jest po stronie Izraela. Aż jestem zdziwiony dyscypliną polskich polityków. Gryźli się w języki i nic im się nie wypsnęło. Wyniki sondażu , jeśli to prawda są obezwładniające.

  • Tylko twoja jasność błyszczy niepokalanie.
   Ależ z ciebie debil, i z tego też sobie nie zdajesz sprawy.

 4. Pytanie polactwa o cokolwiek jest pozbawione sensu. Przecież większość nie ma absolutnie żadnego pojęcia O NICZYM – chce tylko wypić i zakąsić.

  • to przecie żytki tak mają, coś ci sie w doopie poprzestawiało

 5. to pokazuje jak malo prawdziwych rdzennie Polakow mieszka w Polsce, ktos to obliczyl na 10.000.000.
  Tak malo nas jest …

 6. To badanie jest kłamliwe, bo nie wzięto pod uwagę to, że naród ma świadomość, że Polską nie rządzą rdzenni polscy politycy tylko obsadzeni agenci wpływów obcych agentur , dlatego wynik jest taki. W domyśle, że winą obarczają polskich polityków należy czytać polityków podających się za Polaków. To badanie miałoby sens wtedy, gdyby Polska była oczyszczona z byłych ubeków, komunistów PRL-owskich (którzy cały czas zasiadają w rządzie), agentów niemieckich, rosyjskich, mosadu i wiele innych. W takim przypadku kłamliwe i na poziomie przedszkolaków jest pisanie o antypolonizmie samych Polaków. To nie jest prawdziwe badanie tylko następna manipulacja.

 7. Po pierwsze pranie muzgów przez TVNy i Wybiórczą jest olbrzymie o czym świadczy sondaż ale też jednak A po drugie jednak tej nacji w Polsce jest więcej niż myślimy A przynajmniej zmieszanej z nią krwi.

  • Popatrzcie na okładki, zajrzyjcie do ich srodka książek szkolnyh od historii swoich dzieci i czego ich tam uczą, ktoś to przemycił w MENie to nie przypadek.

 8. Dziennik Rzeczpospolita jest organem WSI , czyli żydokomuny. Zaskoczenie byłoby , gdyby żydokomuna opublikowała jakis sondaz przeciwko sobie.

 9. Co wy piszecie! Przecież w sondażu nie można sumować tych odpowiedzi bo wychodzi manipulacja

 10. Szanowny Autorze,
  proszę mi tutaj nie manipulować.

  1. … aż 45% [16% + 29%] ankietowanych uznało, że winna jest polska strona – pisze Pan. Ok. ma Pan prawo dokonać takiego sumowania.

  2. Ale w takim razie elementarna uczciwość nakazuje również zsumować 38% (winni Żydzi) + 29% (winni Żydzi i Polacy) co daje – tą samą metodą – 67% odpowiedzialności strony żydowskiej.

  3. Pisze Pan: To [45%] tak naprawdę, nieumiejętność rozumienia własnego interesu.
  Niewątpliwie takie postawy można w Polsce znaleźć. Ale na pewno nie wszyscy, nawet nie wszyscy popierający Totalną Opozycję takie postawy reprezentują.
  Sądzę, że w tych 45% jest jakaś liczba ludzi uznająca (tak jak ja), że winę ponosi głównie lokajska (tfu) postawa obecnych władz (PiS), wręcz zachęcająca stronę żydowską do plucia nam w twarz. Nie ma dymu bez ognia Panie Autorze.

  • Nie popieram postawy PiS-u, ale wydaje mi się, że być może nie mają wyjścia, bo co mogą zrobić? Na początku rządów szło im dobrze a później nagle zaczęli się ze swojego programu po kolei wycofywać – UE i ugrupowania wewnątrz Polski cały czas rzucały kłody pod nogi. W takiej opozycji niemalże zewsząd a przede wszystkim poparcia społeczeństwa nie było to trudno jest działać. Myślę, że teraz są szantażowani, że jak nie zrobią to co chce UE czy żydzi, to…. PO doprowadziło do całkowitej klęski – wyprzedaży majątku narodowego nie mówiąc już o upadku gospodarki polskiej – zostaliśmy po prostu biedakami bez jakiejkolwiek możliwości manewru – wniosek jest prosty biedak musi słuchać bogatych, bo jak nie to puszczą nas z torbami, a teraz będzie łatwo, bo to co mieli przejąć już przejęli. UE, żydzi (banki) zakręcą nam dopływ gotówki i Polska idzie na dno. Jednym słowem jesteśmy załatwieni na cacy.

   • Masz zapewne rację, co do USraelskiego jak i niemieckiego (pod płaszczykiem UE) szantażu w stosunku do Polski.
    Jednym z elementów definicji polityki jest zdolność przewidywania skutków własnej działalności.
    W 2018 nastąpiła seria katastrofalnych decyzji PiS podjętych bez jakiejkolwiek refleksji co do ich możliwych skutków krajowych i zagranicznych. To, że pewne sprawy odziedziczyli po poprzednikach ich nie usprawiedliwia. Szczególnie, że o niektórych decyzjach podjętych w przeszłości (w tym w sprawie zwrotu jakiś majątków Żydom) dowiadujemy się skądinąd (np. z portalu NCzasu!) tylko nie od PiS. To bardzo dziwne. Świadczy, że PiS myśli tak samo jak PO czyli pokazuje realne istnienie POPiSu.

    Mleko się rozlało. PiSowscy amatorzy doprowadzili, a raczej stworzyli dogodny pretekst stronie USraelskiej do zaognienia konfliktu, umożliwiającego plucie na Polskę i Polaków. Metoda PiSu nic to, nic to , to tylko słodki deszcz pada jest najgorszą i najbardziej haniebną z możliwych. W takim przypadku (jak np. ustawa IPN) jedynym wyjściem jest nie ustąpić ani o krok, następnie przejść do kontrofensywy w postaci odwołania bezczelnej ambasadorki i odmówienia jakichkolwiek kontaktów ze stroną żydowską do czasu przeproszenia Polaków. Skutki nie byłyby gorsze od tych jakie w rzeczywistości dotknęły Polskę.

    Wniosek jest taki, że może lepiej niech niedołęgi z PiS zaczną grać w orkiestrze symfonicznej niż mieliby się brać za politykę zagraniczną.

 11. Ale winna jest strona polska, ponieważ była za bardzo uległa? Czy może winna jest strona polska, ponieważ nie uwzględniała stanowiska żydowskiego?

 12. raczej ustawka żydowsko-żydowska
  stosunek Polaków do kolonialnego państwa jaki powinien być wg autorzyny?

 13. I tacy debile i zdrajcy mają prawo do głosowania, to nie są Polacy to obywatele polin.

 14. Sondaż wcale nie pokazuje, że jesteśmy antypolonistami tylko, że nasz rząd jest strasznie nieudolny i de facto odpowiada za całą tą katastrofę. Jak można ich bronić?

  • Tak, bo ten co pisał o wynikach sondażu to taki sam orzeł jak 55%, które nie wie, że to polskie władze finansują „badania” fałszujące historię i zabrania naukowych badań jak ekshumacje i że to polskie ambasady promowały film Pokłosie.

 15. Robili sonde pod UW i na szesciu spytanych tylko jeden znał tabliczke mnozenia to juz jest bantustan powinni magistra obowiazkowo dodawac do matury zeby nie było uprzedzen

 16. Problem może być w tym, że chyba trudno tu dostrzec ‚”polską stronę”, może nadwiślańską tak, ale czy „polską”, pomimo tych ostatnich zagrań pijarowych, że „bronią polskiego interesu”.
  Chyba trochę za późno, po dopuszczeniu takiego poniewierania nas przez lata i za słabo i po prostu – zbyt pozornie…(wystarczy spojrzeć co się dzieje w „cenrum badania” w PAN, na co rząd chyba ma wpływ?)

  A po drugie – słusznie zauważają wyżej – pranie mózgów.
  Rzekłbym bardziej od lat 80ch, od 1945 r. też, ale od lat 80-ch intensywniej.

  ZSRR nie imponował Polakom, propaganda tylko częściowo wyprała głowy Polakom (np. w zakresie: „jak straszną mieliśmy historię” – w którym to zakresie w niektórych aspektach prała móżg i prlowska komuna i prlowska „opozycja”, „opozycja” czasem bardziej).

  Zachód imponował i imponuje Plakom zamożnością (jeszcze), a więc żydowską i flożską propagandę – rzadko występującą jako jawnie ż-ska, znacznie częściej przyjmuje maskę uniwersalizmu: troski o równość, o „prawa człowieka” o”wspomaganie słabych i pokrzywdzonych” – łykano i wciąż się łyka, jak świeze bułeczki:))

 17. Niestety gdyby dziś Polska została zaatakowana zbrojnie i agresor udostępnił mieszkańcom Polski broń to spora część z nich użyłaby tej broni by walczyć ramię w ramię z agresorem i zabijać Polaków.. Dawniej robili tak m.in Żydzi czy Ukraińcy a dziś oprócz nich gotowi byliby to zrobić Obywatele RP, KoD, Czarne C..py itd. To efekt prania Polakom mózgów przez organy propagandy sterowanej przez masonów, polityka obrzucania Polskości gw .em.

 18. W Polsce sa ultraaktywne antypolskie, zydowskie szczujnie, prowadzone za zydowskie (Gazeta Wyborcza, TVN) i niemieckie pieniadze. Jak maja glosowac Polacy, jezeli wielu z nich nie zna prawdy o tym co sie dzieje, bo ogladaja wlasnie tylko te szczujnie???

  Czekamy na obiecana repolonizacje mediow – bez niej narod bedzie dalej oszukiwany i oglupiany przez Zydow i Niemcow.

Comments are closed.