Zbliża się kolejna gwałtowna zmiana pogody. Już jutro wszyscy ją odczujemy [PROGNOZA POGODY]

Słońce. Prognoza pogody. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Słońce. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
REKLAMA

Tej zimy mamy istny pogodowy kołowrotek. Zima zmienia się nagle w wiosnę, a potem znowu w zimę. Przed nami kolejna zmiana – zima ponownie ustąpi miejsca wiośnie. Już w niedzielę nawet kilkanaście stopni na plusie.

W sobotę w północnej połowie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st. na krańcach wschodnich i w Kotlinie Kłodzkiej, około 0 st. w centrum, do 4 st. na Pomorzu Zachodnim; na Podhalu około -5 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

REKLAMA

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie z rozpogodzeniami. Na wschodzie miejscami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -7 st. na południowym wschodzie, około -2 st. w centrum, do 0 st. na wybrzeżu; chłodniej na Podhalu i Podkarpaciu: od -10 st. do -8 st., a gdzieniegdzie na Podkarpaciu możliwy spadek temperatury do -15 st. Wiatr na ogół słaby, tylko na wybrzeżu i Pomorzu okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

W niedzielę na wschodzie i południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie i nad morzem małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1 st. na południowym wschodzie, około 5 st. w centrum, do 12 st. na Nizinie Szczecińskiej; chłodniej na Podhalu i Podkarpaciu: od -3 st. do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, zachodni.

Prognoza temperatury na niedzielę 24 lutego. Źródło: pogodynka.pl
Prognoza temperatury na niedzielę 24 lutego. Źródło: pogodynka.pl

W poniedziałek zrobi się jeszcze cieplej. Od 4 st. C. na południowo wschodnich krańcach Polski do aż 12 st. C. na zachodzie kraju.

Prognoza temperatury na poniedziałek 25 lutego. Źródło: pogodynka.pl
Prognoza temperatury na poniedziałek 25 lutego. Źródło: pogodynka.pl

Wstępne prognozy na następne dni do końca lutego nie przewidują powrotu zimy. Utrzyma się mniej więcej temperatura z początku tygodnia. Czyli czeka nas umiarkowana wiosna w zimie.

Źródło: PAP/pogodynka.pl

REKLAMA