
Lobby LGTB atakuje swoją propagandą na różnych poziomach. Od pewnego czasu dołączył do tego także sport. Różowe koszulki zawodników, kampanie przeciw rasizmowi i „mowie nienawiści”, nawet olimpiady LGTB, czy próby zacierania różnic pomiędzy konkurencjami kobiet i mężczyzn składają się na szerszą akcję „wychowywania” i urabiania społeczeństwa. Skoro jest akcja, przychodzi też jednak reakcja.
Sportowa organizacja „Let All Play” domaga się zakazu używania symboli homoseksualnych na koszulkach zawodników i na obiektach piłkarskich. Jej zdaniem „Wymóg noszenia symboli LGTB na koszulkach przez zawodowych graczy piłki nożnej narusza zasady FIFA i IFAB, które zakazują promowania symboli politycznych, osobistych lub religijnych”.
Organizacja „Let All Play” przygotowała specjalny raport, w którym stwierdza się, że homoseksualne symbole LGBT, w tym m.in. tęcza, są znakami politycznymi, zakazanymi w przepisach i regulaminie FIFA.
Eksperci organizacji „Let All Play” zauważają, że w regulaminie pt. „The Laws of the Game z International Soccer Association Board” napisano: „Sprzęt nie może zawierać żadnych politycznych, religijnych lub osobistych sloganów, stwierdzeń lub obrazów”. Regulamin FIFA dodaje, że dotyczy to zakazu stosowania jakichkolwiek symboli politycznych lub porównywalnych.
Raport „Let All Play” naciska, by FIFA egzekwowała zasady, które sama wymyśliła. Najpierw ze sportu wyrugowano ideologię, politykę i religię, a teraz promuje się podobne znaki i symbole nowej ideologii. Eksperci „Let All Play” napisali na swojej stronie internetowej: „Tęcza lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów (LGBT) nie ma żadnego związku ze stadionami piłki nożnej”. W niektórych klubach Europy i USA narzuca się tymczasem m.in. umieszczanie na koszulkach symboli ruchu LGBT. W reprezentacji Anglii zawodnikom rozdano sznurówki w kolorze tęczy, pojawiały się też „tęczowe” opaski dla kapitanów.
Wspomniany raport wskazuje, że zawodnicy, którzy odmawiali udziału w tej propagandzie bywali szykanowani przez władze klubów i lig. Odmowa jest uznawana za „manifestację polityczną” i rodzi czasami określone skutki dla zawodnika, które nie mają nic wspólnego z jego grą i umiejętnościami.
W ostatnim czasie angielska drużyna Altrincham FC postanowiła przyjąć tęczową flagę LGBT jako swój symbol. Zawodnicy tej drużyny wybiegli 16 lutego na boisko w koszulkach w barwach homoseksualnej tęczy, a „kibicować” przybyła Susan Williams, brytyjska minister ds. równości.
Źródło: PCh24.pl