Paweł Kukiz. Foto: PAP/Tytus Żmijewski
Paweł Kukiz. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Paweł Kukiz zareagowała na falę oskarżeń o antysemityzm jaka wylała się na niego po wpisie, w którym wskazał Żydów jako tych, którzy skazali generała Fieldorfa „Nila”. Zapowiedział, że będzie zgłaszał do prokuratury tych którzy nazywają go antysemitą.

Burza w mediach społecznościowych wybuchła, gdy Paweł Kukiz zamieścił na Twitterze wpis przypominający przypadającą wczoraj 66. rocznicę stracenia generała Augusta Fieldorfa „Nila”.

Kukiz wymienił w nim nazwiska sędziów, którzy skazali na niejawnym posiedzeniu generała. Wskazał też, że były to osoby narodowości żydowskiej.

Michalkiewicz. The Movie

Pod wpisem znalazła się cała masa negatywnych komentarzy. Wojciech Czuchnowski z Gazety Wyborczej stwierdził – Kukiz,tym wpisem sięgnałeś dna…. (pisownia oryginalna).

Część sugerowała, iż to co napisał jest wynikiem nadużywania alkoholu i przypominała słynny wpis z października 2018 roku, po którym Kukiz miał twierdzić, że utracił kontrolę nad swoim kontem na Twitterze i zapowiedział jego usunięcie.

Jeszcze inni zarzucali posłowi, że skupił się na narodowości sędziów, a nie ideologii, którą wyznawali.

W obronie Pawła Kukiza stanął między innymi Rafał Ziemkiewicz, który zwrócił uwagę, że Żydzi mówiąc o szmalcownikach nie rozpatrują ich motywacji, a podkreślają jedynie ich narodowość, wskazując że byli to Polacy.

Paweł Kukiz we wpisie na Facebooku przedstawił kompleksowo swoje stanowisko. Napisał, że nie jest jego celem obwinianie całego narodu żydowskiego. Wskazuje na konkretne osoby stojące za prześladowaniami Polaków i tego samego oczekuje od Żydów.