SZOK! Setki tysięcy Volkswagenów i Audi rdzewieją na pustyni w Stanach Zjednoczonych. Niemcy musieli je odkupić od właścicieli [VIDEO]

Niemcy składują tysiące wycofanych Volkswagenów i Audi na pustyni w południowej Kalifornii
Niemcy składują tysiące wycofanych Volkswagenów i Audi na pustyni w południowej Kalifornii

Niesamowite nagranie z pustyni w południowej Kalifornii. To jedno z trzech miejsc, w których koncern Volkswagena składuje samochody, które musiał odkupić od amerykańskich właścicieli po skandalu z fałszowaniem wyników testów spalin.

Wiadomo, że słynna „Diesel-gate” sprzed kilku lat drogo kosztowała niemiecki koncern.

Za fałszowanie wyników testów spalin musiał on nie tylko zapłacić potężną, 4-miliardową grzywnę amerykańskiemu rządowi, ale także odkupić pół miliona samochodów od ich właścicieli. Jednak dopiero te zdjęcia pokazują skalę skandalu.

350 tysięcy aut zostało już odkupionych i trzeba było znaleźć miejsce na ich składowanie. Wynajęty przez Volkswagena nieczynny stadion w Detroit i dawna papiernia w Minnesocie szybko się zapełniły.

Kolejnym „cmentarzem” dla aut firmy stała się pustynia w południowej Kalifornii, gdzie powstały te zdjęcia.

W sumie odkupienie wszystkich sprzedanych w USA samochodów z silnikami diesla i „podkręconymi” parametrami składu spalin będzie kosztowało Volkswagena 7 miliardów dolarów.

13 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czemu w Europie nie musieli płacić kar i odkupić aut.Ciekawe ile tusk wziął w łapę że nie interweniowal

 2. Poważnie? Rdzewieją? Na pustyni?
  Coś chyba autora poniosło (delikatnie mówiąc). Przy takiej wilgotności jaka tam panuje, to nawet za 100 lat ich rdza nie chwyci.

 3. W Polsce to nie przejdzie , to republika bananowa , co widać po rządzących .

 4. A Sommer i NCZ się cieszy jak głupi do sera. Jego ukochane prawicowe USA z powodu jakiś bzdur spalinowych lewaków kazało Volkswagenowi odkupić i ze złomować 350 tys nowoczesnych i całkiem dobrych aut.

 5. Strona o tytule najwyzszy czas a pieprza o czyms co bylo juz publikowane dwiescie razy od kilku miesiecy. Żenada… Autor artykułu powinien wyleciec na zbity pysk za marnowanie czasu. A jak juz nie umiecie i nie macie o czym pisac to „najwyzszy czas” przestac pisac i sie wziac za robote fizyczna.

 6. I to się nazywa „mieć wsparcie od państwa i mieć prawo za sobą” w tym przypadku konsumenta.
  A w Polsce? Wzywają do serwisu i łaskawie wygrywają nowe softy.

 7. I z czego się cieszyć
  Te 7 miliardów to my w Europie zapłacimy tym koncernom Na nas w cenie samochodów powoli sobie zwrócą

 8. Na pustynii tak szybko jednak nie zardzewieją, a za 20-30 lat będą warte drugie tyle

Comments are closed.