Gwiazdor disco polo pogrążą antypolską Koalicję Europejską. „To Targowica! Jesteśmy zbulwersowani.” PiS zapłacił za to liderowi Bayer Full? Tak twierdzą PSLowcy

Sławomir Świerzyński i Jacek Kurski. / fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński
Sławomir Świerzyński i Jacek Kurski. / fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Koalicja Europejska to Targowica; spisek przeciw reformom w Polsce – ocenił Sławomir Świerzyński, który zapowiedział, że odejdzie z PSL. Świerzyński gra dla PiS; nie dziwię się, że jak PiS płaci mu za koncerty, to mówi takie dyrdymały – odpowiadał wiceprezes PSL Dariusz Klimczak.

Świerzyński – lider zespołu Bayer Full i członek PSL – poinformował PAP, że w czwartek złoży rezygnację z członkostwa w partii. Jak podkreślił, występuje z PSL na znak protestu, bo nie godzi się z obecną linią polityczną Stronnictwa.

We wtorek w TVP Info Świerzyński nazwał Koalicję Europejską, do której przystąpiło PSL, „Targowicą”. „Ta Koalicja Europejska jest spiskiem przeciwko reformom w Polsce, które się obecnie toczą, przeciwko legalnie wybranemu rządowi. Jak go zwał, tak go zwał – został wybrany demokratycznie” – podkreślił.

Potwierdził też, że w czwartek złoży legitymację i przestanie pełnić funkcję prezesa zarządu gminnego partii w Łącku. „Rozmawiałem z członkami zarządu, prawdopodobnie podejmą taką decyzję, że również rezygnują” – dodał. „Jesteśmy zbulwersowani jako członkowie PSL tu na dole, że nikt nas nie słucha” – powiedział Świerzyński.

Obecny w studio wiceprezes ludowców Dariusz Klimczak ocenił, że słowa Świerzyńskiego są „za mocne”. Dodał, że lider zespołu Bayer Full był członkiem PSL przez wiele lat. „Cieszyliśmy się razem ze wspólnych koncertów” – podkreślił.

„Niestety w ostatnim czasie gra dla PiS, i to w kampanii wyborczej. To jest jeden z plakatów, zarabiał na PiS” – powiedział Klimczak, pokazując na ekranie telefonu plakat reklamujący koncert Bayer Full. „Nie dziwię się, że jak PiS płaci za koncerty pana Świerzyńskiego, to dzisiaj pan mówi takie dyrdymały w telewizji” – mówił wiceprezes PSL do Świerzyńskiego.

Dodał, że zawsze odejście jakiegokolwiek członka PSL jest smutne. „Natomiast my mamy tych członków 140 tys. Ja już w tym roku wręczyłem bardzo wiele legitymacji partyjnych. Wiele osób przychodzi, jest zadowolonych z tego, jak prezentuje się PSL” – przekonywał Klimczak.

Wiceprezes partii zapewnił jednocześnie, że PSL nie traci swoich wartości i „dalej jest chadeckie, dalej jest ludowe”. „Pan za mało +Roty+ śpiewał ostatnio, dlatego pan zapomniał o PSL” – powiedział do Świerzyńskiego.

PSL decyzję w sprawie dołączenia do Koalicji Europejskiej podjął w sobotę. 16 lutego o dołączeniu do Koalicji Europejskiej zdecydował Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dzień później taką decyzję podjęła też Rada Krajowa Partii Zieloni. Z kolei Nowoczesna decyzję o dołączeniu do Koalicji ogłosiła w piątek.

W niedzielę liderzy PO Grzegorz Schetyna, PSL Władysław Kosiniak Kamysz, Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, SLD Włodzimierz Czarzasty oraz współprzewodniczący Zielonych Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski podpisali deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej. (PAP)