Gwiazdor disco polo pogrążą antypolską Koalicję Europejską. „To Targowica! Jesteśmy zbulwersowani.” PiS zapłacił za to liderowi Bayer Full? Tak twierdzą PSLowcy

Sławomir Świerzyński i Jacek Kurski. / fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński
Sławomir Świerzyński i Jacek Kurski. / fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Koalicja Europejska to Targowica; spisek przeciw reformom w Polsce – ocenił Sławomir Świerzyński, który zapowiedział, że odejdzie z PSL. Świerzyński gra dla PiS; nie dziwię się, że jak PiS płaci mu za koncerty, to mówi takie dyrdymały – odpowiadał wiceprezes PSL Dariusz Klimczak.

Świerzyński – lider zespołu Bayer Full i członek PSL – poinformował PAP, że w czwartek złoży rezygnację z członkostwa w partii. Jak podkreślił, występuje z PSL na znak protestu, bo nie godzi się z obecną linią polityczną Stronnictwa.

We wtorek w TVP Info Świerzyński nazwał Koalicję Europejską, do której przystąpiło PSL, „Targowicą”. „Ta Koalicja Europejska jest spiskiem przeciwko reformom w Polsce, które się obecnie toczą, przeciwko legalnie wybranemu rządowi. Jak go zwał, tak go zwał – został wybrany demokratycznie” – podkreślił.

Potwierdził też, że w czwartek złoży legitymację i przestanie pełnić funkcję prezesa zarządu gminnego partii w Łącku. „Rozmawiałem z członkami zarządu, prawdopodobnie podejmą taką decyzję, że również rezygnują” – dodał. „Jesteśmy zbulwersowani jako członkowie PSL tu na dole, że nikt nas nie słucha” – powiedział Świerzyński.

Obecny w studio wiceprezes ludowców Dariusz Klimczak ocenił, że słowa Świerzyńskiego są „za mocne”. Dodał, że lider zespołu Bayer Full był członkiem PSL przez wiele lat. „Cieszyliśmy się razem ze wspólnych koncertów” – podkreślił.

„Niestety w ostatnim czasie gra dla PiS, i to w kampanii wyborczej. To jest jeden z plakatów, zarabiał na PiS” – powiedział Klimczak, pokazując na ekranie telefonu plakat reklamujący koncert Bayer Full. „Nie dziwię się, że jak PiS płaci za koncerty pana Świerzyńskiego, to dzisiaj pan mówi takie dyrdymały w telewizji” – mówił wiceprezes PSL do Świerzyńskiego.

Dodał, że zawsze odejście jakiegokolwiek członka PSL jest smutne. „Natomiast my mamy tych członków 140 tys. Ja już w tym roku wręczyłem bardzo wiele legitymacji partyjnych. Wiele osób przychodzi, jest zadowolonych z tego, jak prezentuje się PSL” – przekonywał Klimczak.

Wiceprezes partii zapewnił jednocześnie, że PSL nie traci swoich wartości i „dalej jest chadeckie, dalej jest ludowe”. „Pan za mało +Roty+ śpiewał ostatnio, dlatego pan zapomniał o PSL” – powiedział do Świerzyńskiego.

PSL decyzję w sprawie dołączenia do Koalicji Europejskiej podjął w sobotę. 16 lutego o dołączeniu do Koalicji Europejskiej zdecydował Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dzień później taką decyzję podjęła też Rada Krajowa Partii Zieloni. Z kolei Nowoczesna decyzję o dołączeniu do Koalicji ogłosiła w piątek.

W niedzielę liderzy PO Grzegorz Schetyna, PSL Władysław Kosiniak Kamysz, Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, SLD Włodzimierz Czarzasty oraz współprzewodniczący Zielonych Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski podpisali deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej. (PAP)

9 KOMENTARZE

 1. Tylko Korwin! Tylko Koalicja Propolska! #muremzakorwinem

  • Co to jest „PiSlam”?

   Czy masz skłonność do rojenia maniakalnego?

 2. PSL chwali się ,że maja 140 tyś. członków , ale nie mówią już ,że 100.000 to cwaniaki , którzy kupili ziemie 1 ha ,żeby płacić raz na kwartał niecałe 300,- zł ubezpieczenia KRUS. Znam wielu prywaciarzy , taksówkarzy i innych cwaniaków , którzy specjalnie kupowali pole , aby wywinąć się z płacenia składek na ZUS, apotem płacz ,że emerytura za mała. Tak to wiejskie cwaniactwo kwitnie i nikt nie pomyśli o przyszłości i ekonomii. A tak z innej beczki to pan Świerzyński niedawno płakał ,że prognozowana emerytura dla niego to 350,- zł – tak to nie pomyłka i to pewnie z wyliczenia tych składek KRUS. Składki płacił podobno od 1980 roku.

  • A kogo konkretnie PiS zdradzili, i jak konkretnie?
   Podaj odpowiednie przykłady i fakty.

 3. Co do PSLu to tu wszystko jest na opak, na czele partii ludzi ciężko pracujących (i naiwnych w części a w innej części zajętych skubaniem samorządowych pieniędzy i robieniem lokalnych drobnych interesików) stoi agentura z Pawlaczkiem na czele, który do dzis nie nauczył się mówić, zrobiono z niego guru nowych technologii (chyba radzieckich), kiedyś miał być uzdolnionym chłopcem w informatyce (tyle, że jakims cudem miał jako nieliczny dostęp do komputerów, więc był najlepszy), dziś okazało się że takie zdolności mają masy młodzieży. Po Pawlaczku wybrali sobie nie wiedzieć dlaczego wymoczka miejskiego, który ma ze wsia tyle wspólnego co ja z księżycem, wymoczek z prokomunistycznej rodziny Kosiniaka – lekarza z Krakowa, który w latach 80-tych był postrachem lekarzy i wszystkim trząsł. Tak też jego synalek ukończył medycynę, ale chyba nie czuje się w niej zbyt mocno, bo ktoś pchnął go do PSL, a teraz pchnięto go w objęcia zboczeńców z LGBT…

 4. MORALNOŚĆ "KALEGO" KLIMACZKA: JAK ŚWIERZYŃSKI POPIERA PSL TO DOBRY, ALE JAK POPIERA PiS TO ZŁY

  Brawo pan Świerzyński za potężne zaiste słowa prawdy o PSL i w ogóle o POkomuszej „opozycji totalnej” zwącej się dziś kłamliwie „Koalicją Euporejską”.

  Brawo za rzucenie skruwionego i odpolszczonego PLS w kiebieni maciery.

  Obciach Klimczak i jego samo-zakłamana gadka w stylu Kalego.

  Zauważcie, że Klimaczk pochwalił Świerzyńskiego za bycie przychylnym politycznie wobec PSL, ale potępił za bycie przychylnym politycznie wobec PiS.
  Znaczy jak Świerzyński popiera PSL, to według „Kalego” Klimkacza Świerzyński dobry, ale jak Świerzyński popiera PiS, to według „Kalego” Klimaczka Świerzyński zły, nie?

  „Kali” Klimaczk oskarża Świerzyńskiego, że Świerzyński rzekomo został przekupiony kasą przez PiS, i że to dlatego odchodzi z PSL.
  Czy „Kali” Klimaczk przypisuje Świerzyńskiemu i PiS-owi swe własne i PSL-u przekupstwo pieniężne?

  PSL to partia skompromitowana m.in. przez osobę jej prominentnego członka, Pawlaka i jego wynegocjowanie potwornie niekorzystnego dla Polski kontraktu gazowego z Moskwą, prawda?
  Czy „cyborg” z PLS wynegocjował ten korzystny dla Moskwy a rabunkowy wobec Polska kontrakt za łapówkę moskiewską?

Comments are closed.