Pakistańczycy chcieli zlinczować zestrzelonego hinduskiego pilota. Uratował go kapitan pakistańskiej armii [VIDEO]

pilot indyjskiego samolotu MiG-21 zestrzelony and Pakistanem fot Twitter @OfficialDGISPR
pilot indyjskiego samolotu MiG-21 zestrzelony and Pakistanem fot Twitter @OfficialDGISPR

Pilot zestrzelonego samolotu indyjskich sił powietrznych miał sporo szczęścia. Udało mu się opuścić płonący samolot ale na dole został otoczony przez tłum wściekłych Pakistańczyków. Od linczu uratował go kapitan pakistańskiej armii.

Dowódca eskadry, Abhinandan Varthaman, pilotował indyjskiego MiGa-21, który został dziś zestrzelony nad terytorium Pakistanu. Zdołał się katapultować ale po wylądowaniu na ziemi został otoczony przez tłum wściekłych wieśniaków, którzy zaczęli go wyzywać i bić.

Sytuacja wyglądała groźnie i pilotowi groził lincz. Na szczęście na miejsce przybyli w porę żołnierze pakistańskiej armii, którzy zapobiegli tragedii.

Abhinandan Varthaman został aresztowany i przebywa w pakistańskim areszcie jako jeniec. Jego stan jest dobry. Na nagraniu dziękuje kapitanowi pakistańskiej armii.

Indyjski MiG-21 wystartował aby przechwycić dwa pakistańskie samoloty JF-17, które wtargnęły w indyjską przestrzeń powietrzną i zrzuciły bomby na terytorium Kaszmiru kontrolowane przez Indie.

Indyjska armia straciła dziś także 6 żołnierzy w katastrofie śmigłowca Mi-17. Hindusi twierdzą, że zestrzelili pakistański samolot wielozadaniowy F-16 ale nie ma wizualnego potwierdzenia tego faktu. Pakistan zaprzecza aby utracił jakikolwiek ze swoich samolotów.

Comments are closed.