Kamil Stoch najlepszy! Piątkowe mistrzostwa świata rozpoczęte

Kamil Stoch. / foto: YouTube
Kamil Stoch. / foto: YouTube

Wydarzeniem piątku podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld będzie rywalizacja skoczków na obiekcie normalnym. Wśród faworytów konkursu są Kamil Stoch i Dawid Kubacki. W serii próbnej najlepszy skok oddał Kamil Stoch.

Kamil Stoch wygrał serię próbną, która rozpoczęła się 0 15.00, godzinę przed konkursem. Stefan Hula był ósmy, 13. Dawid Kubacki, a 21. Piotr Żyła.

Stoch i Kubacki bardzo dobrze prezentowali się na treningach, natomiast w czwartkowych kwalifikacjach Stoch był trzeci, a Kubacki czwarty.

Wygrał je Austriak Stefan Kraft, przed Japończykiem Ryoyu Kobayashim. W zawodach z biało-czerwonych udział wezmą jeszcze Piotr Żyła i Stefan Hula.

Tytułu sprzed dwóch lat z Lahti broni Kraft. Kolejne miejsca zajęli wówczas Niemcy Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler, który w tegorocznej edycji cieszył się już z dwóch złotych medali na dużej skoczni – indywidualnego oraz w konkursie drużynowym. W Innsbrucku z Polaków najlepiej spisał się Stoch, który był piąty, drużynowo biało-czerwoni zajęli czwartą pozycję.

Źródło: PAP