Sensacja! Boże! Co tam się działo! DAWID KUBACKI MISTRZEM ŚWIATA! KAMIL STOCH WICEMISTRZEM!

Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Foto: PAP

Te zawody przejdą do historii skoków! Dawid Kubacki będąc 27 po pierwszej serii skoków narciarskich w Seefel zajął finalnie pierwsze miejsce i został mistrzem świata na skoczni normalnej! Kamil Stoch z 18 miejsca awansował na drugie i został wicemistrzem świata! To były niesamowite emocje!

Kamil Stoch uzyskał 91,5 m i był 18. po pierwszej serii konkursu narciarskich mistrzostw świata na normalnej skoczni w Seefeld. Prowadził Japończyk Ryoyu Kobayashi po lądowaniu na 101 m.

Dawid Kubacki był dopiero 27 i nikt już nie miał nadziei, że Polacy staną na podium. W pierwszej serii ewidentnie warunki atmosferyczne były niekorzystne dla Polaków.

Jednak w drugiej serii stał się cud. Aura tym razem sprzyjała Polakom a pozostali mieli tak samo trudno jak Polacy w pierwszej serii skoków.

Nikt nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Dawid Kubacki posuwał się na tabeli coraz wyżej. Kamil Stoch zajął miejsce tuż za Kubackim i żaden z pozostałych skoczków nie był w stanie przeskoczyć Polaków.

Nawet najlepsi z pierwszej serii z Kobayashim na czele nie byli w stanie ich przeskoczyć.

Finalnie na trzecim miejscu podium tuż za Polakami uplasowął się Austriak Stefan Kraft.