Szokująca różnica! Jak oni to zrobili? Zobacz ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura z ZUS tylko w jednym województwie

Emerytka i emeryt/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay (kolaż)
Emerytka i emeryt/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay (kolaż)

W ZUS dzieją się cuda. Gdy większość emerytów ledwie wiąże koniec z końcem, ponieważ ZUS wypłaca im głodowe emerytury za odbierane pod przymusem pieniądze całego życia, niektórzy dostają więcej, niż prezes niemałej firmy. Zobacz, gdzie wypłacana jest najwyższa emerytura w województwie kujawsko-pomorskim.

Jedna z najwyższych emerytur w Polsce wypłacana jest w województwie kujawsko-pomorskim. Wynosi ona 21 552,28 zł brutto i zajmuje pierwsze miejsce w województwie. Następna w kolejności emerytura w tym regionie wynosi 12 562,11 zł brutto. Trzecie miejsce zajmuje emerytura na poziomie 12 012,73 zł.

Kolejne 7 miejsc zajmują emerytury rzędu powyżej 10 tys. zł, ale poniżej 11 tys. zł. Ich wysokości sprzyjają przepisy oraz czas pracy i zarobki.

Najniższa emerytura w kujawsko-pPomorskim wynosi 1,81 zł.

Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który pobiera najwyższą emeryturę, przepracował łącznie 60 lat. Wcześniej nie składał wniosku o emeryturę.

Ponadto w maju 2015 roku weszły w życie nowe przepisy. Osoby urodzone przed 1949 rokiem mogą od tego czasu mieć obliczoną emeryturę kapitałową, o ile spełniły określone warunki.

Oprócz tego w województwie tym wypłacane są niemałe renty z powodu niezdolności do pracy. Rekordzista otrzymuje 12 538,37 zł miesięcznie renty. Drugie miejsce to kwota 10 445,64 zł. Ostatnie miejsce na podium to osoba otrzymująca rentę w wysokości 8 087,89 zł.

Źródło: pomorska.pl

Comments are closed.