Guardia Civil. / foto: Wikipedia
Guardia Civil. / foto: Wikipedia
REKLAMA

Hiszpańska Gwardia Cywilna ogłosiła dziś, że w Bułgarii udało się zatrzymać jednego z najbardziej poszukiwanych handlarzy narkotyków tego kraju. W Bułgarii zmienił swój wygląd przybierając na wadze 50 kg i przygotowywał się do dalszej ucieczki do Wenezueli.

Zatrzymany osobnik ma być jednym z szefów najbardziej niebezpiecznej organizacji przestępczej w Hiszpanii, która rozprowadzała narkotyki w całej Europie. Handlowano głównie kokainą sprowadzaną z Ameryki Południowej. Gang zajmował się też praniem „brudnych pieniędzy „.

REKLAMA

Hiszpańska policja i sądy prowadziły poszukiwania zatrzymanego w Bułgarii gangstera od 2013 r. Na początku lutego tego roku agenci specjalizujący się w poszukiwaniu uciekinierów z Hiszpanii dostali informację, że poszukiwany był widziany w nadmorskim kurorcie Bułgarii – Warnie.

Informacje mówiły także, że jest on uzbrojony i zmienił swój wygląd fizyczny. Guardia Civil dokonała aresztowania we współpracy z policją bułgarską. Handlarz legitymował się fałszywym paszportem hiszpańskim i szykował się w najbliższych dniach do podróży do Wenezueli.

REKLAMA