Grzegorz Braun i Aleksandra Dulkiewicz. Foto: YouTube/ PAP
Grzegorz Braun i Aleksandra Dulkiewicz. Foto: YouTube/ PAP
REKLAMA

P.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w I turze wygrała w niedzielę przedterminowe wybory na prezydenta miasta. Tak wynika z obu opublikowanych dziś sondaży, są jednak całkiem spore różnice w liczbie głosów otrzymanych przez drugiego kandydata Grzegorza Brauna.

– Spośród 1091 zapytanych przez nas osób, 84 proc. zagłosowało na Aleksandrę Dulkiewicz, ponad 12 proc. na Grzegorza Brauna i 4 proc. na Marka Skibę – podał portal trojmiasto.pl. Badanie to ma wadę – zostało przeprowadzone jedynie w 5 komisjach w jednej dzielnicy.

REKLAMA

Nieco inne, choć również pokazujące przytłaczające zwycięstwo Dulkiewicz, wyniki zaprezentował portal ewybory.eu. Badanie przeprowadzono na liczniejszej grupie ponad 1500 ankietowanych.

Według badania portalu na Aleksandrę Dulkiewicz głosowało 74 procent gdańszczan. Na drugim miejscu z poparciem 19 procent znalazł się Grzegorz Braun, a na trzecim z poparciem 7 procent Marek Skiba.

Widać więc że A. Dulkiewicz wygrała w pierwszej turze, czego należało się spodziewać, jednak rozpiętości w wynikach Brauna i Skiby są dość duże w obu badaniach. Oficjalne wyniki powinniśmy znać jutro rano.

REKLAMA