Szwedzi są jednak obłąkani. Wyleczyli terrorystę z ISIS, by mógł wrócić do Syrii i mordować

Khaled Shahadeh, Yasser Sadek, Ahmed Hassan. / foto: Facebook
Khaled Shahadeh, Yasser Sadek, Ahmed Hassan. / foto: Facebook

Do Szwecji wracają dżihadyści z ISIS. Jeden z nich jak się okazało był nawet leczony z ran jakie odniósł w czasie walk na Bliskim Wschodzie i mógł ponownie wyjechać do Syrii, by zaprowadzać terror.

Khaled Shahadeh, który ma szwedzkie obywatelstwo wyjechał na Bliski Wschód, by walczyć w szeregach ISIS. Tam został ranny w ramię. Wrócił więc na chwilę do Szwecji, by poddać się leczeniu. Po kuracji znów wyjechał do Syrii, by zaprowadzać islamski kalifat. Jak donosi dziennik „Expressen ” o całym zdarzeniu poinformował ojciec dżihadysty.

Szef Rady Stowarzyszenia Etyki i Odpowiedzialności Medycznej broni decyzji o leczeniu terrorysty.
Opiekujemy się biednymi i bogatymi, a także mordercami, którzy są w więzieniu – mówi Thomas Lindén. Jak twierdzi nie można karać odmawiając leczenia.

Teraz po powrocie do Szwecji 28-letni dżihadysta Shahadeh uznawany jest za szczególnie niebezpiecznego. Na razie nie wszczęto jednak wobec niego żadnego oficjalnego dochodzenia.

Według szwedzkich służb Säpo do kraju powróciło około 150 dżihadystów z 300, którzy wyjechali walczyć w szeregach ISIS. Według doniesień służb wielu z nich zajęło się rekrutowaniem nowych dżihadystów. działalność swą mają prowadzić w „podziemnych” meczetach.

9 KOMENTARZE

 1. Dlaczego zawsze przypisujecie nieracjonalne intencje działaniom które są jak najbardziej racjonalne.
  Przecież łatwiej walczyć z wyznawcami jakiejś ideolgi kiedy się znajdują w jednym miejscu, a nie są rozporszeni po całym świecie.

  • Do tego dochodzi, że w przypadku likwidacji danego zawodnika Szwecja jest czysta bo umyła rączki pomagając leczyć i pozwalając wyjechać bez przeszkód.

  • No i tu masz „Olo” rację. Terroryści powinni być w jednym miejscu. U SIEBIE a nie pasożytować na całym świecie!

 2. Olo, może zajmij się odrabianiem lekcji. Bardziej Ci się przyda niż siedzenie w Internecie.

 3. Czy tylko Szwedzi są obłąkani? Śmiem wątpić… Gdyby było inaczej, to w Europie ZERO by było dziczy z obcych lądów. A co robią Europejczycy i przede wszystkim UE z tym problemem zagrażającym statystycznym rdzennym Europejczykom!? Czy kogoś interesuje normalność i bezpieczeństwo dla normalnych statystycznych Europejczyków!? Też śmiem wątpić…
  Jakże znowu wzruszająca fotka biednych uchodźców…Same matki z dziećmi i inwalidzi wojenni?…Jakże ci „biedni uchodźcy” przywiązują wagę do swoich nakazów. Zwłaszcza do tego, że u nich ma być wszystko halal… Czy te „zabawki” w ich rękach to regionalny wyrób z terenów rodzinnych tych „biedaków”. No i co na to ich zbrodnicza ideologia? Nie boją się trzymać tych wyrobów od „niewiernych”, na dodatek w prawych rękach?

  • Rzecz polega na zupelnie innych przeslankach. Terroryzm zostal zainicjowany przez USA, Anglia i Izrael, ktorzy w wyniku „walki o dogmatyczne wartosci” maja motywacje do bezwzglednej agresji wobec wybranego przez nich wroga. To glowni dostawcy broni, ktora sami sprzedaja tym, z ktorymi chca walczyc. Wojna z „terroryzmem” to zwykly business i nie nalezy sadzic, by sie szybko skonczyl.

 4. Buddha,
  W samej rzeczy… Przestawiają pionki wg. swoich potrzeb a interes się kręci. Nie skoczy się szybko, bo wojna to wbrew pozorom najlepszy interes dla wielu. Magazyny też trzeba od czasu do czasu, na nowy sprzęt też trzeba miejsce zrobić..

Comments are closed.