Erupcja potężnego wulkanu w Meksyku. Władze ogłosiły alarm [VIDEO+LIVE]

Erupcja wulkanu Popocatépetl w Meksyku/fot. YouTube/webcamsdemexico (kolaż)
Erupcja wulkanu Popocatépetl w Meksyku/fot. YouTube/webcamsdemexico (kolaż)

Mierzący prawie 5,5 km wysokości wulkan Popocatepetl koło San Nicolás de Los Ranchos w Meksyku wybuchł wyrzucając w powietrze tony pyłu oraz znaczne ilości lawy. Lokalne władze wydały alarm dla mieszkańców.

Wulkan Popocatepetl koło San Nicolás de Los Ranchos w Meksyku wybuchł. W powietrze wyrzucone zostały tony wulkanicznego pyłu o popiołu. Z krateru wydobyła się też wielka ilość lawy.

Lokalne władze wydały „żółte ostrzeżenie drugiego stopnia”. Oznacza to, że mieszkańcy powinni zakrywać drogi oddechowe, ponieważ wkrótce opadnie pył.

Mierzący 5452 metrów Popocatepetl to drugi co do wielkości szczyt Meksyku. W 2003 roku dziesiątki tysięcy mieszkańców miejscowości znajdujących się najbliżej wulkanu zostało ewakuowanych w związku z ostrzeżeniami naukowców o zbliżającej się erupcji. Dwa dni po ewakuacji nastąpił największy w dziejach wybuch tego wulkanu.

Poniżej nagranie erupcji wulkanu.

A poniżej transmisja szczytu na żywo. Jak widać, lawa wciąż wrze na szczycie.

Źródła: interia.pl/youtube.com/nczas.com

11 KOMENTARZE

 1. Wysłałbym tam tych wszystkich eko-idiotów żeby zabrali się za zatykanie jego wierzchołka. Przecież wulkan emituje niesamowitą ilość CO2. :D

  • Di Caprio powinien się tym zająć w trybie natychmiastowym. Podobnie jak i zatkaniem rur wydechowych wszystkim mućkom;)

 2. No i znowu emisja CO2
  Co będzie jak wybuchnie super wulkan w Yellowstone :)

 3. to tylko znaki,
  zapowiadane znaki,
  znaki rozliczenia masoństwa przez Jezusa Chrystusa!

  Jezus Chrystus zwrócił się do Polaków w sprawie Intronizacji,
  i zapowiedział srogą karę jak spadnie nie tylko na Polskę, ale i na wszystkie narody,
  zatem czekamy!

  • no co za uzurpator z tego Jezusa. Przecież jego matka wciąż jest królową Polski.

  • Wreszcie ktoś napisał mądrze !!! JEZU UFAM TOBIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Cholera też mi coś… ten wulkan wybucha ze trzy razy dziennie !

  • Dobra cofam erupcja jest trochę mocniejsza i co najważniejsze dłuższa, bo na Popo erupcje zwykle trwają po max pięć minut. Więc jest ciekawie.

Comments are closed.