Grzegorz Braun ujawnia! Skandal wokół wyborów w Gdańsku. Tak manipulowano w komisjach wyborczych

Grzegorz Braun - kandydat na Prezydenta Gdańska. / foto: PAP/Jan Dzban
Grzegorz Braun - kandydat na Prezydenta Gdańska. / foto: PAP/Jan Dzban

Grzegorz Braun podczas skromnego podsumowania intensywnej kampanii wyborczej w swoim biurze w Gdańsku mówił o nieprawidłowościach dotyczących wyborów, które dotarły do jego sztabu. – Hulaj dusza piekła nie ma – mówił jeden z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

O nieprawidłowościach w 30 procent komisji w Gdańsku, w których byli jego mężowie zaufania (daje to około 15 procent ogólnie liczby komisji – red.) poinformował były już kandydat na Prezydenta Gdańska. Braun zapowiedział też skargi do prokuratury.

Grzegorz Braun podczas konferencji po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborów w Gdańsku mówił o nieprawidłowościach w komisjach wyborczych, które miał dotyczyć podpisów osób zmarłych na listach odbioru kart do głosowania, oraz błędów proceduralnych przy ich pieczętowaniu.

W ciągu dzisiejszego dnia dotarły do nas informacje z nie mniej niż jednej trzeciej komisji, w których działali, pracowali, trudzili się pełnomocnicy – nasi mężowie zaufania. To bardzo zła wiadomość: jedna trzecia z połowy komisji, które byliśmy w stanie „obstawić” – mówił Braun.

Grzegorz Braun zapowiedział liczne skargi na proces wyborczy, zastrzegł też, że przecież może jeszcze dojść do „machinacji” podczas liczenia głosów. – Hulaj dusza piekła nie ma – mówił jeden z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

Grzegorz Braun sondażowy wynik (wg portalu trojmiasto.pl – 12 procent) określił jako olbrzymi sukces, pozytywnie ocenił też swoją kampanię wyborczą. – Nie zmarnowaliśmy tego czasu. Wykorzystaliśmy te krótkie tygodnie, które nam tu były dane żeby stawiać pytania, prezentować wizję – podkreślił.

Warto dodać, że wg innego sondażu Braun miał otrzymać 19 procent głosów, czyli aż o 7 punktów procentowych więcej. Oficjalne wyniki znane powinny być już w poniedziałek rano.

„Układ gdański” trzeba zlikwidować. Ta kampania spotkała się z bojkotem układu reprezentowanego przez organy, które utrudniały nam działalność. Zmowa monopolistów, która miała przesądzić o wyborach, trwa do dziś – mówił podczas konferencji Braun.

Źródło: dziennikbaltycki.pl/trojmiasto.wyborcza.pl

32 KOMENTARZE

 1. Gdańsk to jedna totalna patologia…
  Dla tego co pozostaľo z Polskiego Narodu nie ma już chyba szansy.
  Ps:
  Demokracja istnieje dotąd dokąd durnie wybierają mądrzejszych od siebie ;gdy zaczynajä wybierać takich samych durniów jak oni ,albo – jak w Gdańsku-póľpiśmienną bladž która nawet baľa się otwarcie polemizować z Panem Grzegorzem (starľby ją na pyľ w 2 minuty) to taka demokracja zamienia się w DEMON-krację.

  • TY NIEstety NIErozumiesz…
   TO WŁAŚNIE JEST demokracja ! ! ! ! !
   demokracja to rządy cwaniaczków ALBO głupków i kto NA nich głosuje ? ? ? ? ?
   głupsi OD nich (cwaniaczków i głupków) CZYLI debile (ALBO totalni debile) ! ! ! ! !
   PO PROSTU SIĘ ZASTANÓW kto głosuje na głupka i OTRZYMASZ ODPOWIEDŹ :
   głupszy od niego, bo tylko głupszy od głupka może uznać głupka za „mądrego”
   (TYLKO głupek „uzna głupotę jako mądrość”) ! ! ! ! !

   • I tym sposobem Petru jest w sejmie, bo miał poparcie totalnych debili, ja mając tylko szkole zawodową śledzę polityke i wiem ze głos na opcje inną niż Korwin, a obecnie konfederacja jest głosem straconym bo widze co robi PiS co robiło PO Z PSL i pamietam czasy SLD bo moji rodzice ich popierają

   • Czyli rozumiem że w III Rzeszy i ZSRS było lepiej bo nie było demokracji? Ech te prawiczkowe idiotyzmy

    • ala wilk
     ty jesteś demokracja, ALE czy wiesz co to jest demokracja ?????
     NAPISZE CI CO TO JEST demokracja :
     demokracja to jest dziwka która puszcza się z każdym kto jej się spodoba !!!!!
     ALE TO NIEwszystko, BO OTÓŻ :
     demokracja to jest głupia parszywa śmierdząca dziwka zarażona syfilisem która puszcza się z każdym kto jej się spodoba i zaraża syfem tych którzy się z nią puszczają, a potem ci zarażeni gniją za życia !!!!!
     demokracja z czasem prowadzi demokratycznie do takiego syfu jak hitler albo stalin !!!!!
     ty jesteś lewiczkowa dziwka zarażona syfem i trzeba ciebie resocjalizować w obozie pracy żebyś NIEprzekręcała tego co inni piszą !!!!!
     A POZA TYM ŁŻESZ !!!!!

 2. START UP THE ROTORS
  youtube.com/watch?v=4KOddPQc7hk&t=11s

  Hammer of the Right – NAPISY PL
  youtube.com/watch?v=SISWg0tPzLo

 3. Podziwiam pana Grzegorza. Jest człowiekiem prawym i ma karne podejście do prawa. I to niestety jest jego słabością. W Gdańsku rozmowa jest krótka. W mordę go i nożem. „Sorry taki mamy klimat”.

 4. A gdzie Prawo i Sprawiedliwosc?
  Gdzie „dobra zmiana”?
  DLaczego pozwalaja na oszustwa podczas wyborow?|Ciekawe, jak zareaguje Ziobrowa prokuratura?
  Przypominam, ze dawno temu, podczas zabawy w prawybory we Wrzesni, A. Lepper i jego ludzie wygrali, ale PO liczyla glosy i dzieki swojemu burmistrzowi byli oficjalnymi zwyciezcami.
  Oni to maja we krwi.
  Przypominam tez, ze gdy ja, raz startowalem w wyborach, to wedlug komisji mialem zero glosow, choc musze ze wstydem przyznac, ze sam na siebie glosowalem, a i kilku znajomych potwierdzilo glosowanie na mnie. To panstwo istnieje tylko dlatego, ze zadnemu sasiadowi nie oplaca sie okupacja Polski.

 5. na pch24.pl podali, że ponoć wynoszone były również pieczęcie komisji i karty do głosowania w czasie trwania wyborów; jeżeli tak było i nikt na to nie reagował (oprócz Mężów Zaufania od p. Grzegorza Brauna), a na sądy obecne, a zwłaszcza te w Gdańsku i Warszawie, liczyć nie można, żeby pilnie, koniecznie i mocno cisnąć na zmianę prawa – całkowita jawność życia publicznego (tak sobie radzą w Hameryce), a wydawanie wyroku winny-niewinny powinna ŁAWA PRZYSIĘGŁYCH; sędziowie w wypadku winny mają przydzielić karę z jasno określonego zakresu – mogą wtedy dać max lub min, ale muszą dać; jak niewinny – to koniec sprawy, uniewinniony do domu; a wybory muszą być nagrywane i z przeźroczystymi urnami – obowiązkowo; liczenie głosów tylko pod kamerami i na głos; da się, sprawdziłem w realu i przyniosło to skutek;

 6. W mojej komisji wyborczej na listach wyborczych widnieje mój ojciec zmarły 31 lat temu i stryj zmarły lat temu 29 …

 7. Ponad 80% poparcia przy zaledwie 3 kandydatach. Gdansk pokazał, co sądzi o polityce Brauna. Do tego pomnik Jankowskiego, ,, wielbiciela dzieci,,, którego Gdańszczanie tak kochają, że trzeba to pilnować całą dobę przez patrole policji. Może niech Braun się pomodli o sztuczke z chlebem i rybami, wtedy może co najwyżej wygrać.

  • a ty Malykos pomodliłeś się już do swojego bożka Lenina-Stalina-Trockiego, a może Lucyfera-Szatana-Belzebuba? i skąd znasz wynik jeśli nie zna go nawet komisja, która jeszcze nic nie upubliczniła? mają zgryz z wynoszonymi pieczęciami i kartami do głosowania oraz z „głosującymi”, nieżyjącymi od lat (tacy sami swego czasu głosowali na Palikota) „mieszkańcami” Gdańska? a może przydarzył się paskudeus i „zagłosował” sam Paweł A. i nie wiedzą co z tym fantem zrobić? a jeżeli chodzi o dzieci, to nie masz większych „wielbicieli” tych malutkich jak zboki w Eurokołchozie, te Jewropejskie wynaturzone komisarze ludowi i ich kamaryla (ciekawe czy tylko pojszczana czy również posrana?);

 8. Warszafka już się przekonała na kogo głosowała, niech teraz spokojnie PEDAŁUJE do kolejnych wyborów. Gdańsk? No cóż układ przetrwał, dużo sił kosztowało co niektórych aby MARIONETKA nie mająca nic sensownego do powiedzenia pozostała na straży gdańskich interesów.

  • Tak właśnie czują myślący w Gdańsku.
   Ale nie poddamy Miasta Niemcowi i Pederastwu.

    • 80% z czego? skoro udział w wyborach wzięło 48,67 % uprawnionych do głosowania? Pojawiają się informacje, że nie do końca procedury były przejrzyste więc jak ktoś dokładnie by to zbadał może się okazać że było 110% poparcia wśród rzeczywiście głosujących…

 9. Dostał po plecach-gada o nieprawidłowościach, wygrałby-gadałby o zwycięstwie.

 10. To jest już bardzo chory narud nie wiem czy znajdą jakieś lekarstwo
  na tą lewico pedalską nację?

Comments are closed.